Családi vakáció (1983)

National Lampoon's Vacation

belavagyok   2021. 10. 27.

Majd apa elviszi nyaralni a családot. Helyes és humoros film. Nagyon könnyed, és a mai napig megállja a helyét.

Deku   2017. 07. 23.

Nagyon nagy vígjáték volt ez akkoriban, tele minőségi, nem obszcén humorral. Ez még az a fajta vígjáték amiben eredeti poénokat sütöttek el és ez jól működött. Imádtam benne mindent.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 27.

Griswoldék lezúznak mindent,és mindenkit!Őrület,és káosz felsőfokon! Chavy Chase itt volt karrierje csúcsán! Mindenkinek kötelező!

dailyfilmsan   2019. 11. 30.

Egy örökzöld Chevy Chase-től. Nekem nem a kedvencem a szériából de azért megjárja. Szórakoztató hiszen mindenkivel fordult már elő hogy egy kiruccanás alkalmával nem a tervek szerint folynak a történések, de hogy semmi ne sikerüljön úgy ahogy az az e... több»

7ETEDIK   2019. 01. 06.

Chevy Chase ekkoriban volt a csúcson, ez talán a legjobb filmje. Minden percre jut valami poén, Randy Quaid persze itt is hozza a formáját, a nagymami kocsitetőre rakása pedig etalon. Az egyik legjobb családi film, ami valaha készült.

ZeroHero   2015. 05. 05.

A szereplők egész jók voltak, kár, hogy a következő részre lecserélik a két gyereket, mert nekem itt ők is bejöttek. Beverly D'Angelo pedig csinos, szép nő, és még félmeztelenül is láthatjuk itt, jó mellei vannak. Kár, hogy a szinkronok sem maradnak ... több»

Norbert93   2019. 06. 23.

Ha családi vígjátékról van szó akkor Chevy Chase a nyerő. Ez a film nem csak vicces és szórakoztató, hanem egyenesen klasszikus! Így nagyjából 30 év elteltével is ülnek a poénjai, annak ellenére, hogy azóta több tucat vígjáték vette már a stílusát és toposzait.

Bár Christie Brinkleynek csupán pár jelenete volt a filmben, az egész forgatás alatt a helyszínen maradt és idejét lovaglással és raftinggal töltötte.

Anthony Micahel Hall elárulta, hogy a sörös doboz (amit Rusty egy szusszra kiiszik) valójában üres volt.

John Candy-nek egy millió dollárt fizettek a rövid kis szereplésért a film végén.

A Warner Bros stúdió 90. forgalmazott filmje.

Mivel Anthony Michael Hall megnőtt a forgatás során, a készítők megvariálták a gyerekek életkorát a filmben. Így történt, hogy Rusty lett az idősebb, pedig a valóságban Dana Barron két évvel idősebb, mint Anthony Michael Hall.