Szelíd motorosok (1969)

Easy Rider

jazzy   2016. 01. 22.

Nagyon nagy film. Egy egész generáció számára határozta meg, hogy mit jelent a szabadság, a függetlenség, ezeknek a kultuszát igazán az ilyen filmek teremtették meg. Nagyszerű klasszikus.

fazsuzso   2015. 03. 28.

A politika elől menekülő, a szex, a drog és a rock and roll filmje road movieba sűrítve.A szabadság és a változások megtestesítője. Érdemes megnézni, már csak azért is hogy az akkori világot megértsük.

Toldi   2015. 11. 04.

Klasszikus film, aminek nem hiába van kultusza. Jack Nicholson nagyszerű benne, ahogy minden filmjében, de szerintem ez az egyik legjobb szerepe. Remek alkotás.

1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített listában szerepel ez a film.

(Norbi)

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1969-ben.

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 84. helyen àll ezen a listàban.

A füvezős jelenetben tényleg minden színész beszívott. Kovács László operatőrünk volt a kivétel. Azt mondta: "Fiúk, ha be akarjátok fejezni ezt a mozit, akkor ne akarjátok, hogy betépjek!"

(Menyét Ibolya)

Eredetileg Rip Torn játszotta volna George Hanson szerepét, de álláspontja szerint a karakter nem volt jól megírva. Állítólag össze is veszett Dennis Hopperrel, aki így búcsúzott tőle: "Akkor basz.dj meg!"

(Menyét Ibolya)