fazsuzso   2015. 03. 28.

A politika elől menekülő, a szex, a drog és a rock and roll filmje road movieba sűrítve.A szabadság és a változások megtestesítője.
Érdemes megnézni, már csak azért is hogy az akkori világot megértsük.

Nicholson   2017. 01. 25.

Jó film volt, de a végét nem értettem.SPOLER Nem értem, miért kellett őket szétlőni?Nem volt értelme a befejezésnek.

jazzy   2016. 01. 22.

Nagyon nagy film. Egy egész generáció számára határozta meg, hogy mit jelent a szabadság, a függetlenség, ezeknek a kultuszát igazán az ilyen filmek teremtették meg. Nagyszerű klasszikus.

Toldi   2014. 11. 04.

Klasszikus film, aminek nem hiába van kultusza. Jack Nicholson nagyszerű benne, ahogy minden filmjében, de szerintem ez az egyik legjobb szerepe. Remek alkotás.

A 95 perces játékidő nem túl hosszú, inkább azt mondanám rá, hogy pont elég. Azonban másfél óra ide vagy oda, a film helyenként üres. A két csirkefogó motorozásából rengeteg zenés montázst kapunk, ami jól néz ki, ez tény, de ilyen rövid játékidőhöz túl sok.

1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített listában szerepel ez a film.

(Norbi )

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1969-ben.

(dulkap )

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 84. helyen àll ezen a listàban.

(Bogi87 )