A hét szamuráj (1954)

Toshirō Mifune
Isao Kimura

erahurka   2022. 09. 13.

Vásznon egész más

Kicsit féltem hogy munka után ez a 3,5 órás, meglehetősen régi szamuráj film kicsit sok lesz és unni fogom, de abszolút nem ez volt a helyzet, sőt, könnyebben lecsúszott, mint sok mai 2 órás film. Kuroszava időtlen klasszikust alkotott, zseniális pillanatai vannak még ha az akció néha kicsit zavarosra is sikerült. Élvezhető popcorn moziként is, de azért gondolatokat is igyekszik közölni, valahogy úgy, mint a mai felhozatalból Nolan. Nagyon régen láttam egyszer laptopon, azért vásznon ez is egészen más élmény volt, például az intermission, ami otthon zavaró, itt meg egy jó lehetőség volt könnyíteni magamon, de ez csak a jéghegy csúcsa, ráadásul ilyen fullos retro vetítésen még nem voltam, számomra az is hozzátesz, ha nem üres székek közt nézem a filmet.

Deku   2017. 08. 30.

Nagyon kellemes hatást ért el a végére ez a film. Szerintem nagyon megérte megnézni ezt a filmet, hiába volt néha gyenge és unalmas akkor is nagyon tetszett. Zeneileg például a toppon volt.

padfoot8925   2015. 06. 30.

A történet nem hagyja az embert felállni a székből. Örökké zseniális filmművészeti alkotás marad. Japán film így nem is kérdéses, hogy meg kellett nézzem. Imádtam!!!

NorbiP   2017. 03. 12.

Teljesen oda voltam a filmért, szerintem egy fantasztikus filmalkotás. A színészek zseniálisak, és a rendezői munka is kiemelkedő. Mindenkinek ajánlom, aki nem allergiás a régi filmekre.

raczdavidzsolt   2016. 05. 04.

Még szerencse, hogy nem szomorú szamuráj, de így se, úgy se tetszene. Nem fogott meg!

sepsiklaudia   2015. 12. 29.

nagyon izgalmas, a kultúrájukba is jó bepillantást enged

vinetty93   2015. 12. 12.

Szörnyű és borzalmas. Ezt adnám címnek rögtön. Egyáltalán nem találták el a filmet, az alapok jók lettek volna azonban valahogy mégse tudták úgy kivitelezni, ahogy azt illett volna ehhez a filmhez. Sajnos számomra így erősen bukta

A film összbevétele 269 061 dollár volt (imdb.com).

A filmben meghaltak száma 65 fő.

(Norbi)

Japánban forgatták le a filmet, 2 helyszínen.

1960-ban készült western feldolgozás A hét mesterlövész címmel.

A Star Wars: A klónok háborúja TV sorozat egyik epizódja - Fejvadászok (2010) - e filmen alapszik.

1954-ben Arany és Ezüst Oroszlányra is jelölve volt, az Ezüst Díjat elvitte.