A hét szamuráj

(Shichinin no samurai)

Deku  2017. 08. 30.

Nagyon kellemes hatást ért el a végére ez a film. Szerintem nagyon megérte megnézni ezt a filmet, hiába volt néha gyenge és unalmas akkor is nagyon tetszett. Zeneileg például a toppon volt.

NorbiP  2017. 03. 12.

Teljesen oda voltam a filmért, szerintem egy fantasztikus filmalkotás. A színészek zseniálisak, és a rendezői munka is kiemelkedő. Mindenkinek ajánlom, aki nem allergiás a régi filmekre.

raczdavidzsolt  2016. 05. 04.

Még szerencse, hogy nem szomorú szamuráj, de így se, úgy se tetszene. Nem fogott meg!

sepsiklaudia  2015. 12. 29.

nagyon izgalmas, a kultúrájukba is jó bepillantást enged

padfoot8925  2015. 06. 30.

A történet nem hagyja az embert felállni a székből. Örökké zseniális filmművészeti alkotás marad. Japán film így nem is kérdéses, hogy meg kellett nézzem. Imádtam!!!

Toshirō Mifune
Isao Kimura
Smoking Barrels: Duplakritika - A hét szamuráj
Minden szereplő telitalálat, de Toshiro Mifune kimagaslik a produkcióból, a többiekkel ellentétben az ő karaktere vicces és sokkal összetettebb, mint akármelyik másik, a színész mégis kiválóan oldotta meg a nem éppen könnyű feladatot. Összességében egy nagyon jól vezetett történetet kapunk Kurosawától, amelyet elsősorban borongósan szép hangulata és az utánozhatatlan jelenetei miatt érdemes megnézni.
9/10

Japánban forgatták le a filmet, 2 helyszínen.

1960-ban készült western feldolgozás A hét mesterlövész címmel.

A Star Wars: A klónok háborúja TV sorozat egyik epizódja - Fejvadászok (2010) - e filmen alapszik.