A hét szamuráj (1954)

Shichinin no samurai

Deku   2017. 08. 30.

Nagyon kellemes hatást ért el a végére ez a film. Szerintem nagyon megérte megnézni ezt a filmet, hiába volt néha gyenge és unalmas akkor is nagyon tetszett. Zeneileg például a toppon volt.

NorbiP   2017. 03. 12.

Teljesen oda voltam a filmért, szerintem egy fantasztikus filmalkotás. A színészek zseniálisak, és a rendezői munka is kiemelkedő. Mindenkinek ajánlom, aki nem allergiás a régi filmekre.

raczdavidzsolt   2016. 05. 04.

Még szerencse, hogy nem szomorú szamuráj, de így se, úgy se tetszene. Nem fogott meg!

padfoot8925   2015. 06. 30.

A történet nem hagyja az embert felállni a székből. Örökké zseniális filmművészeti alkotás marad. Japán film így nem is kérdéses, hogy meg kellett nézzem. Imádtam!!!

sepsiklaudia   2015. 12. 29.

nagyon izgalmas, a kultúrájukba is jó bepillantást enged

vinetty93   2015. 12. 12.

Szörnyű és borzalmas. Ezt adnám címnek rögtön. Egyáltalán nem találták el a filmet, az alapok jók lettek volna azonban valahogy mégse tudták úgy kivitelezni, ahogy azt illett volna ehhez a filmhez. Sajnos számomra így erősen bukta

Hektor6   2016. 04. 29.

Nagyon hosszú film, és ez kicsit érezhető így, hogy a fiatalabb közönség már a pörgősebb filmekhez szokott. De ettől függetlenül egy alapmű, fontos darab, és érdekes dolog látni, hogy régen miként készítették a filmeket. A történet a hangsúlyos, meg ... több»

Toshirō Mifune
Isao Kimura

A film összbevétele 269 061 dollár volt (imdb.com).

A filmben meghaltak száma 65 fő.

(Norbi)

Japánban forgatták le a filmet, 2 helyszínen.

1960-ban készült western feldolgozás A hét mesterlövész címmel.

A Star Wars: A klónok háborúja TV sorozat egyik epizódja - Fejvadászok (2010) - e filmen alapszik.

1954-ben Arany és Ezüst Oroszlányra is jelölve volt, az Ezüst Díjat elvitte.

Kikucsijo igazából nem is szamuráj.

Kacusiró példaképe Kjúzó.

Goróbei szervezi be Hajasida Heihacsi-t.

Hajasida Heihacsi kevésbé képzett harcos, mint a többiek.

Sicsiródzsi, Kambei helyetteseként lépett fel egy korábbi csatában.

Minden szereplő telitalálat, de Toshiro Mifune kimagaslik a produkcióból, a többiekkel ellentétben az ő karaktere vicces és sokkal összetettebb, mint akármelyik másik, a színész mégis kiválóan oldotta meg a nem éppen könnyű feladatot. Összességében egy nagyon jól vezetett történetet kapunk Kurosawától, amelyet elsősorban borongósan szép hangulata és az utánozhatatlan jelenetei miatt érdemes megnézni.
9/10 több»