Ben Hur

indingo   2019. 03. 24.

Egy monumentális alkotás, amelyben sok izgalmas és megdöbbentő jelenetet láthatunk. Talán a kocsiverseny, a két volt gyermekkori barát küzdelme a leghatásosabb és mint második szál Jézus élet is meghatározó. Egyedüli hátránya a filmnek a hosszúsága és ezért kicsit fárasztó.

Deku   2017. 07. 07.

A színészek játéka kiemelkedő volt a korhoz képest is. Nekem pozitív elményt okozott ez a film. Kellemes és hasznos időtöltés volt. A film mind zeneileg mind pedig történetileg is megállta a helyét.

dailyfilmsan   2019. 05. 17.

összeszedett a film, nem is csoda hiszen nagyon hosszú és ezért volt ideje mindent megmutatni, ha nem is aprólékosan de részletesen. A történelmi szálak terén nagyjából helyben voltak a készítők. A szereplők is odaadóan játszottak. Nekem kicsit letargikus és egysíkú volt, de nem annyira hogy az rontson a filmen.

szaka123   2018. 03. 27.

Örök klasszikus. Lassan csordogáló dráma a viszályról, barátságról, hősökről és a kitartásról. A mai korosztály nem hinném, hogy nagyon élvezné, de aki szereti ezt a stílust annak kötelező darab.

Szivárvány1   2016. 08. 29.

Már már nézhetetlen, de a színészek elviszik a hátukon a filmet. Nem éppen egy női stílusú film, de a történet időtálló és eredeti. Mindenkinek muszáj legalább egyszer látnia. Tanulságos, érzelmes és a díszletek és a zene mindenképpen csillagos ötös.

Stephen Boyd
Frank Thring
Stephen Boyd
Charlton Heston

Ne tessék azt képzelni, hogy a Ben-Hurral könnyű elbánni. De azt se tessék gondolni, hogy cinefileknek mellőzhető a filmszínházas megtekintés. Nem az. Kötelező. Ha valami, akkor a Ben-Hur: kötelező. több»

Egy film, amelyből egy nagyon jól koreografált kocsiverseny miatt lett legenda, azonban ennél jóval több van benne, kötelező darab! 8/10 több»

Ben-Hur: egy eposz Krisztus korából, egy óriásfilm a szó tiszta értelmében – egy műalkotás, ami grandiózusságában felülmúlja a legtöbb mai sikerfilmet, értékrendjében pedig örök. több»

Az eredeti regényből Ben Hur anyjának neve nem derül ki.

(Mavil)

Producer Sam Zimbalist, 54 évesen, szívroham miatt összeesett és meghalt 40 perccel azt követően, hogy mellkasi fájdalmakra hivatkozva távozott.

(Mavil)

A kocsiversenyt 10 héten át forgatták.