Ben Hur

Stephen Boyd
Frank Thring
Stephen Boyd
Charlton Heston

Ben Hur (Charlton Heston) gazdag júdeai család sarja, aki az római uralom alatt senyvedő Jeruzsálemben él. Egy nap találkozik legjobb gyerekkori barátjával, a katonával, Messalával (Stephen Boyd). Egy félreértés miatt azonban megvádolják azzal, hogy megpróbálta megölni barátját. Büntetésül… Több

Rendező: William Wyler
Író: Lew Wallace
Premier (HU): 1982.08.26.

Ben-Hur  (2016)

Ben Hur  (1925)

2024.01.19 Jocpappa

10/10

Megint egy film, amire nincs magyarázatom, hogy maradhatott ki eddig. Elképesztő. Tökéletes. Szívesen élnék olyan korban, ahol a faszik életre-halálra szóló fogatversennyel rendezik a nézeteltéréseiket.

2015.02.06 Yosihiro

A film amikor készült egy monumentális alkotásnak számított. Ezért megérdemelte az Oscar díjat de talán nem annyit. A történet mindenképp jó, de úgy érzem a mai kor emberének egy "kicsit savanyú". Talán azért mert a hit és az emberi kapcsolatok eltávolodtak egymástól.

2019.11.24 Timon

Mindigis hatalmas alkotásnak (és sikerűnek) tartottam ezt a filmet.Több mint három óra telik el egy nagyszerű történet megtekintése,bibliai korokból,de olyan jó rendezéssel,mintha időutazás keretében forgatták volna le.Csudajó díszletek,jelmezek,környezet,hangulat-tökéletes ahogy van. 10/10

2018.03.27 szaka123

Örök klasszikus. Lassan csordogáló dráma a viszályról, barátságról, hősökről és a kitartásról. A mai korosztály nem hinném, hogy nagyon élvezné, de aki szereti ezt a stílust annak kötelező darab.

2017.07.07 Deku

A színészek játéka kiemelkedő volt a korhoz képest is. Nekem pozitív elményt okozott ez a film. Kellemes és hasznos időtöltés volt. A film mind zeneileg mind pedig történetileg is megállta a helyét.

Az eredeti regényből Ben Hur anyjának neve nem derül ki. Szerző: Archívum

Producer Sam Zimbalist, 54 évesen, szívroham miatt összeesett és meghalt 40 perccel azt követően, hogy mellkasi fájdalmakra hivatkozva távozott. Szerző: Archívum

A kocsiversenyt 10 héten át forgatták.Szerző: Archívum

A híres kocsiverseny jelenet költsége négymillió dollár volt, vagyis az egész költségvetés körülbelül egynegyedét tette ki. Szerző: Archívum

(2016. 05. 16.)
Ne tessék azt képzelni, hogy a Ben-Hurral könnyű elbánni. De azt se tessék gondolni, hogy cinefileknek mellőzhető a filmszínházas megtekintés. Nem az. Kötelező. Ha valami, akkor a Ben-Hur: kötelező. Több

(2016. 06. 01.)
Ben-Hur: egy eposz Krisztus korából, egy óriásfilm a szó tiszta értelmében – egy műalkotás, ami grandiózusságában felülmúlja a legtöbb mai sikerfilmet, értékrendjében pedig örök. Több

(2016. 05. 22.)
Egy film, amelyből egy nagyon jól koreografált kocsiverseny miatt lett legenda, azonban ennél jóval több van benne, kötelező darab! 8/10 Több