Ben Hur

Ben-Hur

2024.01.19 Jocpappa

10/10

Megint egy film, amire nincs magyarázatom, hogy maradhatott ki eddig. Elképesztő. Tökéletes. Szívesen élnék olyan korban, ahol a faszik életre-halálra szóló fogatversennyel rendezik a nézeteltéréseiket.

2015.02.06 Yosihiro

A film amikor készült egy monumentális alkotásnak számított. Ezért megérdemelte az Oscar díjat de talán nem annyit. A történet mindenképp jó, de úgy érzem a mai kor emberének egy "kicsit savanyú". Talán azért mert a hit és az emberi kapcsolatok eltávolodtak egymástól.

2019.11.24 Timon

Mindigis hatalmas alkotásnak (és sikerűnek) tartottam ezt a filmet.Több mint három óra telik el egy nagyszerű történet megtekintése,bibliai korokból,de olyan jó rendezéssel,mintha időutazás keretében forgatták volna le.Csudajó díszletek,jelmezek,környezet,hangulat-tökéletes ahogy van. 10/10

2018.03.27 szaka123

Örök klasszikus. Lassan csordogáló dráma a viszályról, barátságról, hősökről és a kitartásról. A mai korosztály nem hinném, hogy nagyon élvezné, de aki szereti ezt a stílust annak kötelező darab.

2017.07.07 Deku

A színészek játéka kiemelkedő volt a korhoz képest is. Nekem pozitív elményt okozott ez a film. Kellemes és hasznos időtöltés volt. A film mind zeneileg mind pedig történetileg is megállta a helyét.

Jó film, és a benne szereplők beleadtak mindent amire képesek. Wyler egy monumentális mozit rakott össze, és Heston brillírozik benne.......minden benne van,amit szeretnénk, csalárdság, árulás, viszály, küzdelem, és mindenekelőtt a lényeg, hogy ember... Több

2019.03.24 indingo

Egy monumentális alkotás, amelyben sok izgalmas és megdöbbentő jelenetet láthatunk. Talán a kocsiverseny, a két volt gyermekkori barát küzdelme a leghatásosabb és mint második szál Jézus élet is meghatározó. Egyedüli hátránya a filmnek a hosszúsága és ezért kicsit fárasztó.

2019.05.17 dailyfilmsan

összeszedett a film, nem is csoda hiszen nagyon hosszú és ezért volt ideje mindent megmutatni, ha nem is aprólékosan de részletesen. A történelmi szálak terén nagyjából helyben voltak a készítők. A szereplők is odaadóan játszottak. Nekem kicsit letargikus és egysíkú volt, de nem annyira hogy az rontson a filmen.

2018.08.16 erahurka

Kiváló film, bár jó lett volna meghúzni egy határt játékidő téren. Ilyen hosszú filmet nem szívesen tesz be az ember, pedig jó lenne időnként újra megnézni.

2018.07.27 Norbert93

Hatalmas, 3 és fél órás klasszikus mozi. Az akkori filmkészítés csúcsa. Az azóta legendássá vált fogatversenyt, ha jól tudom hónapokig forgatták, mire tökéletes nem lett.

2023.02.05 Eszter 79

Szívem csücske, a legkedvesebb filmem

Számomra a gyermeki és a testvéri szeretet mintaképe ez a film. Ezen kívül még a barátságról is szól. Látványos, és a humor is megjelenik Ilderin sejk személyében. Aranyos volt, ahogy a lovaihoz viszonyult.

2021.06.29 Kósa Bence

Klasszikus a javából. 12 kategóriában jelölték, ebből 11-et zsebelt az Oscar-gálán. Ezt a bravúrt csak az 1997-es Titanic tudta megismételni, majd még A Gyűrűk Ura: A király visszatér. Charlton Heston remek választás a jeruzsálemi Ben Hur személyére. Csak ajánlani tudom.

2022.04.22 Gyorvik

Hatalmas, művészi alkotás!

Minden bizonnyal állítható, hogy a történelmi filmek egyik legimpozánsabb darabja. A kényes ízlésű, és szigorú kritikusok szerint meglehetősen túlcizellált. De akkor mi mondható a Kleopátra c. monumentális giccsparádéról, melynek egyetlen központi té... Teljes kritika

2016.08.29 Szivárvány1

Már már nézhetetlen, de a színészek elviszik a hátukon a filmet. Nem éppen egy női stílusú film, de a történet időtálló és eredeti. Mindenkinek muszáj legalább egyszer látnia. Tanulságos, érzelmes és a díszletek és a zene mindenképpen csillagos ötös.