A zsoldoskatona

A zsoldoskatona

Il soldato di ventura

A középkorban vagyunk a barletta-i csatában. Fieramosca és négy társa, hogy megmeneküljenek az éhhaláltól, a spanyolok mellé szegődnek zsoldoskatonának. Amint sikerül bejutniuk az ostromlott várba, Fieramosca megragadja a faltörő-kost és tisztogatni kezd az ellenség soraiban, ezért jutalmul egy fiatal szolgát bocsátanak a rendelkezésükre. Megkapják a zsoldot és odébbállnak. Útközben vándorszínészekkel találkoznak és Fieramosca újabb hőstettet visz véghez, megmenti egy komédiáslány életét. Így lesz a hatalmas termetű férfiúból egy szempillantás alatt zsoldoskatonából komédiás.

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1977.08.04.

2016.09.22 Macskínó

Az első Bud Spencer film amit látttam. Nagyon tetszett a sztorija, a szereplők is jól lettek megválogatva és hát az Öreg Babfaló hozza a formáját. Jók a csatajelenetek is, korszerűek a ruhák, az ételek, minden stimmel!

A film forgatásának a végeztével Bud Spencer egy-egy palack bort ajándékozott a stáb minden egyes tagjának.Szerző: Thibo84

A történet a valóságon alapul, a barlettai csatán, amely során Ettore Fieramosca megnehezítette a franciák dolgát.Szerző: VFTS