Az utolsó akcióhős

Anthony Quinn
Robert Prosky
Art Carney
Austin O'Brien

Danny Madigan (Austin O'Brien) nagy rajongója Jack Slater (Arnold Schwarzenegger) nyomozónak, a filmhősnek. Egy alkalommal Danny varázslatos módon Jack filmjében találja magát, csakhogy a dolgok rosszra fordulnak, amikor a film rosszfiúja megszökik Danny mozijegyével, és a való világra… Több

Rendező: John McTiernan
Forgatókönyvíró: Zak Penn, Adam Leff, Shane Black, David Arnott
Premier (HU): 1993.08.13.

2023.08.19 Ergit

Semmi extra nincs ebben a filmben, csak annyira könnyűnek tűmik minden az akcióhős részére. :D

2020.08.12 HE7EDIK

Naná, hogy anno elbukott egy a világunkat és Hollywoodot kifigurázó film ebben a nyomorult világban. Charles Dance zseniális alakítása mindig képes mosolyra csalni, mikor a nyílt utcán üvöltözi, hogy megölt valakit, de a kutyát nem érdekli, ő pedig belenéz a kamerába, azt hiszem, mindent elmond a társadalmunkról.

2022.05.12 JRD

Egy akciósztár feltűnhet komikusként is. Noha, Arnold a filmben csakis önmagát adta (mint minden filmjében), de úgy éreztem, hogy ez a film méltatlanul bukott meg Amerikában. Mert igenis ötletes film, valahol társadalom-, és filmkritikai is egyben. ... Több

2020.03.07 drg0602

Arnold jó színész, ezt ebben a filmben is igazolja. Ami biztos, hogy egy laza történet mellett, vicces jelenetek, akció! A mai szemmel is simán nézhető film. Szuper jó film, érdemes megnézni.

2018.07.28 Norbi

Nagyon meglepődtem, hogy milyen kis ötletes cselekménye lett a filmnek. Nem számítottam rá egy kicsit sem, és magával vonzott csupán az alapötlete is. És Arnold ezt a nem túl nehéz szerepet könnyeden tudta hitelesen alakítani.

A videotékás jelenetben a polcon John McTiernan filmjei láthatóak. Szerző: hp

A film megrendezését Steven Spielberg és Robert Zemeckis is visszautasította.Szerző: Menyét Ibolya

A rendező John McTiernan ötmillió dollárt kapott a filmért.Szerző: Menyét Ibolya

A Big Gun című dalt Arnold Schwarzenegger kérésére direkt ehhez a filmhez írták.Szerző: ps

Értékelés: 6.5/10
(2016. 08. 29.)
Összességében nem vetett véget a John McTiernan - Arnold Scwarzenegger fémjelezte moziknak, de azt már kiváló érzékkel jelezte, hogy igény bizony lenne már valami másra... Több