Az utolsó akcióhős (1993)

Last Action Hero

Anthony Quinn
Robert Prosky
Art Carney
Austin O'Brien

Ildik Ildik   2021. 03. 18.

Egyik kedvenc filmem

Nagyon tetszett a film. Különleges az ötlet, a megvalósítás igazán látványos, izgalmas, fordulatos. Fontos kórkép ez a film a társadalomról, a filmezésről, mégis könnyed szórakozás is egyben. Az üzenetei átjöttek, értjük, köszönjük! Kb. 50-szer láttam már, de bármikor örömmel megnézem 51.-szer is. Nagyon jó az zene is. Látványos akció-vígjáték, komoly üzenetekkel. Schwarzeneggert szerintem beskatulyázták, én nem is nagyon szerettem az akciófilmjeit. Ezzel a filmmel megváltozott róla a véleményem, s meghajlok előtte. Csak annyit mondok: köszönöm az élményt.

Yosihiro   2016. 05. 22.

A filmben sok a sztár de ki kell emelni Arnold S. vagy A. Quinn szerepét. Nagyon jó film önnyed de mégis skciós. remek kikapcsolódás a család minden tagja számára. Szerintem jól sikerült a film és élvezhető nézhető :)

Norbi   2018. 07. 28.

Nagyon meglepődtem, hogy milyen kis ötletes cselekménye lett a filmnek. Nem számítottam rá egy kicsit sem, és magával vonzott csupán az alapötlete is. És Arnold ezt a nem túl nehéz szerepet könnyeden tudta hitelesen alakítani.

drg0602   2020. 03. 07.

Arnold jó színész, ezt ebben a filmben is igazolja. Ami biztos, hogy egy laza történet mellett, vicces jelenetek, akció! A mai szemmel is simán nézhető film. Szuper jó film, érdemes megnézni.

Lord British   2015. 06. 19.

A film tulajdonképpen önmaga és a zsáner paródiája, és mindez nagyon jól működik a vásznon. Arnold telitalálat volt a főszerepre, és bár nem ez a legjobb alakítása, mégis üde színfolt a filmográfiájában.

7ETEDIK   2020. 08. 12.

Naná, hogy anno elbukott egy a világunkat és Hollywoodot kifigurázó film ebben a nyomorult világban. Charles Dance zseniális alakítása mindig képes mosolyra csalni, mikor a nyílt utcán üvöltözi, hogy megölt valakit, de a kutyát nem érdekli, ő pedig belenéz a kamerába, azt hiszem, mindent elmond a társadalmunkról.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Nem rossz az ötlet, és a nagy poén, a kreált rendőrkapitányság, élükön a főnökkel. Arni lánya is full poénos. Vicces, szórakoztató, nem is kell, és nem is lehet komolyan venni. Hátradőlni és nézni!

A videotékás jelenetben a polcon John McTiernan filmjei láthatóak.

A film megrendezését Steven Spielberg és Robert Zemeckis is visszautasította.

(Menyét Ibolya)

A rendező John McTiernan ötmillió dollárt kapott a filmért.

(Menyét Ibolya)

A Big Gun című dalt Arnold Schwarzenegger kérésére direkt ehhez a filmhez írták.

(ps)

Arnold Schwarzenegger azt nyilatkozta, hogy ez a film volt addig töretlen karrierjén a nagy kudarc.

(ps)