Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Az utolsó akcióhős (1993)

Last Action Hero

HETEDIK   2020. 08. 12.

Naná hogy annó elbukott egy a világunkat és Hollywoodot kifigurázó film ebben a nyomorult világban. Charles Dance zseniális alakítása mindig képes mosolyra csalni, mikor a nyílt utcán üvöltözi hogy megölt valakit, de a kutyát nem érdekli, ő pedig belenéz a kamerába, azt hiszem mindent elmond társadalmunkról.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Nem rossz az ötlet,és a nagy poén,a kreált Rendőrkapitányság,élükön a főnökkel.Arni lánya is full poénos.Vicces.szórakoztató,nem is kell,és nem is lehet komolyan venni.Hátradőlni,és nézni.

Norbi   2018. 07. 28.

Nagyon meglepődtem, hogy milyen kis ötletes cselekménye lett a filmnek. Nem számítottam rá egy kicsit sem, és magával vonzott csupán az alapötlete is. És Arnold ezt a nem túl nehéz szerepet könnyeden tudta hitelesen alakítani.

Yosihiro   2016. 05. 22.

A filmben sok a sztár de ki kell emelni Arnold S. vagy A. Quinn szerepét. Nagyon jó film önnyed de mégis skciós. remek kikapcsolódás a család minden tagja számára. Szerintem jól sikerült a film és élvezhető nézhető :)

drg0602   2020. 03. 07.

Arnold jó színész, ezt ebben a filmben is igazolja. Ami biztos, hogy egy laza történet mellett, vicces jelenetek, akció! A mai szemmel is simán nézhető film. Szuper jó film, érdemes megnézni.

Lord British   2015. 06. 19.

A film tulajdonképpen önmaga és a zsáner paródiája, és mindez nagyon jól működik a vásznon. Arnold telitalálat volt a főszerepre, és bár nem ez a legjobb alakítása, mégis üde színfolt a filmográfiájában.

klip   2017. 07. 12.

Schwarzenegger eljátssza saját maga paródiáját, nála jobban erre senki nem képes. A színész legemlékezetesebb alkotásait, de kortársait és magát az akció műfajt is görbe tükör elé állítja. Nem komoly ez a film, nem is legizgalmasabb, de teljesíti azt, amire vállalkozik, éppen ezért lehetetlen lenne negatívan értékelni.

Mercedes Ruehl
Anthony Quinn
Robert Prosky
Art Carney
Austin O'Brien

A videotékás jelenetben a polcon John McTiernan filmjei láthatóak.

A film megrendezését Steven Spielberg és Robert Zemeckis is visszautasította.

(Menyét Ibolya)

A rendező John McTiernan öt millió dollárt kapott a filmért.

(Menyét Ibolya)

A Big Gun című dalt Arnold Schwarzenegger kérésére direkt ehhez a filmhez írta az .

(ps)

Arnold Schwarzenegger azt nyilatkozta, hogy ez a film volt addig töretlen karrierjén a nagy kudarc.

(ps)

A forgatást a premier előtt egy héttel fejezték be.

(ps)

Ez volt Art Carney utolsó filmje.

(ps)

Slater egy Desert Eagle .50 Action Express típusú maroklőfegyvert visel.

(ps)

A filmben a varázslatos mozijegy erejét nek tulajdonítják. A valóságban Houdini tagadta a mágia létezését, és több szemfényvesztőt is leleplezett, mindig azt állította, hogy a bűvészet nem varázslat.

(ps)

Ez volt az első eset, hogy Arnold Schwarzenegger producerként is részt vett egy film elkészítésében.

(ps)

Összességében nem vetett véget a John McTiernan - Arnold Scwarzenegger fémjelezte moziknak, de azt már kiváló érzékkel jelezte, hogy igény bizony lenne már valami másra...
6,5/10 több»