Gyalog galopp (1975)

Monty Python and the Holy Grail

Gyalog galopp

ZeroHero   2015. 05. 06.

Ez nem feltetel. En gyerek fejjel lattam es a haverommal napi 1-2x megneztuk. Azota is idezgetunk belole. Szoval akinek ez nem tetszik az nem fiatal, vagy nem tortenelmileg buta, egyszeruen csak egy suttyo :)))) es az is marad, mert a suttyosag az idovel rosszabb lesz. Egy szep napon ez mind a tied lesz fiam a fuggony Nem a fuggony,hulye kolyok...hanem amit itt latsz...a hegyek,a volgyek.. Szoval aki erre a jelenetre azt mondja,hogy nem rohogte el magat, az agyhalott.

Deku   2017. 07. 11.

Sokan imádják ezt a filmet nekem mégse mozgatta meg a fantáziámat. Leginkább semmi érzést nem váltott ki belőlem. Közönyt esetleg. Nem tud megindítani egy ilyen témájú elborult dolog.

GedyPapa   2017. 03. 14.

Kultuszfilm, ami bemutatja azt, hogy mire is képes a Monty Python. Olyan fekete és beteg humorral apellál, amire senki sincs felkészülve, aki először nézi. De nem lehet csak egyszer megnézni. Vannak jelenetek, amelyek függővé tesznek, hogy megnézd újra és újra!

beero88   2015. 12. 12.

Azt mondanám erről a filmről, hogy piszok jól eltudták találni azt a szintet, ami elvárható volt tőle. Talán 1-2 kisebb hiba akadt benne, de ez annyira nem tűnik fel a filmben, hogy szinte nincs is. Megy rá az 5-ös!

sabnock666   2019. 08. 26.

Zseniális.A faarcú fiúk talán legjobb alkotása,amit mozivászonra tettek.Örületesen rosssz,és pontosan éppen ezért jó poénok,teljes káosz,és ettől áll össze!Veretes,időtálló idézetek,mondatok! 1000 x nézős....

Eric Idle

Az Artúr korába nem illő megnyilvánulások és történések meghökkentenek és megnevettetnek egyszerre. több»

Ha pihent agyú, alternatív poénkodás, akkor angol humor. Ha angol humor, akkor Monty Python. Ha ismeretszerzés a töketlen fecskék repülési sebességéről, akkor Gyalog galopp. több»

A Gyalog galopp kicsit olyan, mint Hunter S. Thompson fejében a ’60-as évek, egyszeri és megismételhetetlen.

A forgatási helyszínt adó Doune-kastély igazi zarándokhely lett a Monty Python-rajongók körében. A helyszín évente 25 ezer látogatót vonz, 2005-ben pedig (a film harmincadik évfordulójára) egy hatalmas rajongótalálkozót szerveztek a kastélynál.

(ArpiHajdu és Réci )

Amikor a Monty Python a filmmel turnézott számos alkalommal kérdezték tőlük, hogy mi lesz a következő filmjük. Eric Idle egyszer viccből azt válaszolta, hogy Jézus és vágy a dicsőségért. Innen jött az ötlet a Brian élete című, ugyancsak örök klasszikussá vált filmjükhöz.

(ps)

A filmben a legtöbb szerep Michael Palin-nek jutott, nem kevesebb, mint tizenkét karakter személyesített meg. A legkevesebb szerep Graham Chapman-é, őt csupán négy különböző szerepben láthatjuk.

(ps)