Conan, a barbár (1982)

Conan the Barbarian

ZeroHero   2015. 05. 12.

A hard fantasy filmek talán legnagyobb klasszikusa, sikere a hasonló filmek gyártását indította el a 80-as években, de egyik sem volt ennyire sikeres.

dailyfilmsan   2019. 01. 06.
Conan a szótlan.

Jajjj ez a film. Nagyon színpadias, de már annyira nagyon hogy a szöveg másodlagos szrepet tölt be a látvány és a klisés beállások mellett. Komolyan szerintem több volt a zene mint a beszéd ebben a filmben. A legjobb jelenete pedig az mikor begombázva Conan leüt egy tevét. Szóval a narratíva egy 0. itt amit értékelni lehet azok a kosztümök mert azok tényleg jók voltak.

Yosihiro   2016. 05. 22.

Remek alakítás Arnoldttól és azt hiszem ez áttörés volt neki Hollíwood felé :9 A történet is nagyon jó. Énn a régi vhs-en láttam még akkor nagyon jó volt most felújítva már kicsit gyengébb de mindig találok benn jó dolgokat :)

Milanman   2015. 02. 11.

A 80-as évek legendás dark-fantasy-ja, műfajának egyik legjobb darabja, igazi kultusz alkotás. Egy olyan film, ami minden rajongónak megmelengeti a szívét és noha azóta már volt egy Gyűrűk Ura trilógia, ma is bármikor jó újra nézni.

hell.l   2016. 10. 09.

Régebben nagyon bejött, de még most is le tudok ülni a tv elé, amikor ezt adják. Ezt a misztikus, sötét fantasy-világot nagyon jól megcsinálták, sajnos a folytatás nem lett valami sikeres.

Gerry Lopez
Sandahl Bergman
Valérie Quennessen
Ben Davidson
Sven-Ole Thorsen

A francba, a Conan! Sly egyik legnagyobb poénja a Tango & Cash-ből rendkívül találó volt, ha Arnie nem játssza el a barbárt, és nem lesz világsztár, Stallone egyedül uralhatta volna az akciófilmek trónját, így azonban maradt a mára már barátsággá szelídült hoszú vetélkedés a filmvásznon, a nézők legnagyobb örömére. több»

Lehengerlő kiállásának és összeszedett gondolati hátterének köszönhetően válik a Conan, a barbár egyszerű sword&sorcery kalandfilmből a férfiasság és a hagyományos férfi erények (az erő, az akarat és az elhivatottság) monumentális himnuszává. 10/10 több»

Állítólag egy posztapokaliptikus jövőben játszódott volna a film Oliver Stone első forgatókönyv tervezete szerint.

(dailyfilmsan )

A film bekerült az Empire Magazin olvasói által megszavazott "minden idők 301 legjobb filmje" közé, 291-ik helyezettként.

(phanzetomox)

Conan szerepét eredetileg Charles Bronsonnak ajánlották fel, de végül Arnoold mellett döntöttek.

(Yosihiro)