Conan, a barbár (1982)

Sandahl Bergman
Valérie Quennessen
Ben Davidson
Sven-Ole Thorsen

Sabnock Sanatory   2020. 07. 16.

Mai szemmel nézve Schwarzi játéka kissé megmosolyogtató, de a nyolcvanas évek világa másról szólt. Kidolgozott izmok és harc az életünkért. Óriások, törpék, szellemek és varázslók. Ez a film ennyit ad, és nem többet. Egy lelazító fantasy.

ZeroHero   2015. 05. 12.

A hard fantasy filmek talán legnagyobb klasszikusa, sikere a hasonló filmek gyártását indította el a 80-as években, de egyik sem volt ennyire sikeres.

Yosihiro   2016. 05. 22.

Remek alakítás Arnoldttól és azt hiszem ez áttörés volt neki Hollíwood felé :9 A történet is nagyon jó. Énn a régi vhs-en láttam még akkor nagyon jó volt most felújítva már kicsit gyengébb de mindig találok benn jó dolgokat :)

dailyfilmsan   2019. 01. 06.

Conan a szótlan.

Jajjj ez a film. Nagyon színpadias, de már annyira nagyon hogy a szöveg másodlagos szrepet tölt be a látvány és a klisés beállások mellett. Komolyan szerintem több volt a zene mint a beszéd ebben a filmben. A legjobb jelenete pedig az mikor begombázva Conan leüt egy tevét. Szóval a narratíva egy 0. itt amit értékelni lehet azok a kosztümök mert azok tényleg jók voltak.

Milanman   2015. 02. 11.

A 80-as évek legendás dark-fantasy-ja, műfajának egyik legjobb darabja, igazi kultusz alkotás. Egy olyan film, ami minden rajongónak megmelengeti a szívét és noha azóta már volt egy Gyűrűk Ura trilógia, ma is bármikor jó újra nézni.

hell.l   2016. 10. 09.

Régebben nagyon bejött, de még most is le tudok ülni a tv elé, amikor ezt adják. Ezt a misztikus, sötét fantasy-világot nagyon jól megcsinálták, sajnos a folytatás nem lett valami sikeres.

Lord British   2015. 02. 13.

Egy kiváló fantasy, amely talán kicsit megkopott az idők során, mégis utánozhatatlan élményt nyújt. A színészi játék nem kiemelkedő, de ezért kárpótolnak a jó akciójelenetek és a mesteri aláfestő zene. Kiemelném a ruhákat és a díszleteket, amelyek számomra rendkívüli módon teremtették meg a film hangulatát.

Thulsa Doom szerepére Sean Connery is szóba került.

(stevepisti)

Összesen 1500 statiszta dolgozott a filmben.

(stevepisti)

Állítólag egy posztapokaliptikus jövőben játszódott volna a film Oliver Stone első forgatókönyv tervezete szerint.

(dailyfilmsan)

A film bekerült az Empire Magazin olvasói által megszavazott "minden idők 301 legjobb filmje" közé, 291. helyezettként.

(phanzetomox)

Conan szerepét eredetileg Charles Bronsonnak ajánlották fel, de végül Arnoold mellett döntöttek.

(Yosihiro)