Conan, a barbár

Conan the Barbarian

Thulsa Doom szerepére Sean Connery is szóba került.Szerző: stevepisti

Összesen 1500 statiszta dolgozott a filmben.Szerző: stevepisti

Állítólag egy posztapokaliptikus jövőben játszódott volna a film Oliver Stone első forgatókönyv tervezete szerint. Szerző: dailyfilmsan

A film bekerült az Empire Magazin olvasói által megszavazott "minden idők 301 legjobb filmje" közé, 291. helyezettként.Szerző: phanzetomox

Conan szerepét eredetileg Charles Bronsonnak ajánlották fel, de végül Arnoold mellett döntöttek.Szerző: Yosihiro

A filmet 4 hónap alatt vették fel, 1980 októbere és 1981 januárja között Spanyolországban.Szerző: ZeroHero

Arnold Schwarzeneggernek abba kellett hagynia az edzést a film idejére, mert az izomzata túl nagy volt, nem tudta rendesen használni a kardot.Szerző: kázsé

Arnold Schwarzenegger és Sandahl Bergman nem használtak kaszkadőröket, többek között azért, mert nem találtak senkit, akinek ugyanolyan lett volna a testfelépítése, mint az övék.Szerző: kázsé

John Milius azt nyilatkozta, hogy a filmben látható kutyák nagyon barátságtalanok és veszélyesek voltak, így mikor Arnold Schwarzenegger menekül előlük, valóságosan is az "életéért" fut.Szerző: kázsé

Arnold Schwarzenegger volt az első és egyetlen jelölt Conan szerepére.Szerző: kázsé

Conan válasza arra, hogy mi a legjobb az életben (nagyjából 20 perc környékén), eredetileg Dzsingisz Kántól származik.Szerző: kázsé

Arnold Schwarzenegger a szerződése szerint a profit 5%-ára tarthatott igényt.Szerző: kázsé