Álomháború

ArpiHajdu és Réci   2019. 08. 09.

legújabb vélemény a nap véleménye

A „mit akart ezzel a szerző” tipikus esete

A címben használt kérdést elsősorban olyan alkotásoknál használják, ahol éreznünk kéne, hogy az alkotó (legyen az író, költő vagy filmrendező) valami nagyon komoly, nagyon elvont élményt/mondanivalót szeretne átadni nekünk, miközben olvassuk, nézzük,... teljes kritika»

Artemisia Nézhetetlen  2017. 12. 17.

Borzalmasan rossz ez a film, teljesen értelmetlen,giccses zagyvaság. A szereplőkhöz hasonlóan a készítők fantáziája is meglódult,csak az a baj, hogy elfelejtették azt rendszerezni, egyenes, értelmes cselekménnyé szőni, csupán semmitmondó képeket pörg... több»

indingo   2018. 04. 26.

Elég furcsa az egész film. Eleve a története nagyon megfoghatatlan, helyenként kifejezetten unalmas, másutt csak a polgárpukkasztás a cél. Nem tetszett.

Deku   2017. 10. 25.

Pofás kis darab lett szerintem minden téren igazán kiválót alkottak. Többször nézős. Ezt a filmet bárki könnyűszerrel bepróbálhatja. Én személy szerint imádtam teljesen oda voltam érte.

Norbert93   2019. 05. 10.

Tipikus Zack Snyder rendezés: Látványfilm tele kavarodással és katyvasszal. Ez az ember nem tudja magát kifejezni, minden erőltetett filmjében ott lett volna a potenciál, de a végeredmény általában csak fejetlenség. Elborult, inkább furcsa, mint érdekes, látványos, de mégis semmitmondó és rossz.

Ms. Akárki   2019. 05. 31.

Zseniális és zavaros film kicsit. Szürreális az egész valóság és álomvilág, képzeletvilág folyamatos keveredése. Akciódús és megrázó történet a film legmélye. Tökéletes kivitelezés és isteni zenék egyvelege.

harnas1207   2019. 02. 20.

Nagyon érdekes koncepció és látványos jelenetek. Az elképzelés nagyon jó, de a megvalósítás gyenge és giccses lett. Ebből az ötletből egy erős thriller is születhetett volna, de rendezők a túltolt látványba látták a fantáziát. Igazán kár érte.

Bobydoll szerepére Amanda Seyfried, Olivia Thirlby és Mia Wasikowska esélyes volt.

Emily Browning a filmben elhangzó dalok közül hármat maga énekelt fel:"Sweet Dreams (Are Made of This)", "Asleep", "Where is My Mind?".

A főszereplőt, Babydollt alakító Emily Browning a film 18. percéig egy szót sem szól.

Az Álomháború Zack Snyder első olyan filmje, amely az Egyesült Államokban nem R-korhatáros (18) besorolást kapott.

Az Álomháború Zack Snyder első olyan filmje, ami nem valamely képregény vagy regény adaptációja. Ennek ellenére számos hasonlóság fedezhető fel a film és Lewis Carroll Alice Csodaorszában című regénye között.