Kingsman: Az Aranykör (2017)

Kingsman: The Golden Circle

Jeff Bridges
Sophie Cookson
Keith Allen

Máki   2021. 04. 19.

Egy unalmas perce sincs. Nem is rövid, nem is túl hosszú, jó a tempó, a téma is király. Taron Eghertont egyszerűen imádom. Várom a következő részt. :))) Kötelező, legalább egyszer muszáj megnézni. Élveztem fullon.

indingo   2020. 08. 18.

Talán még jobban bejött, mint az első rész. Jó a film tempója, nem rövid, de valahogy mindig történik valami, ami miatt egy cseppet sem unalmas film.

mamiéstöti2   2018. 01. 18.

Nagyon tetszett az első rész és vártam a folytatást, de egy kicsit keserű a szájízem, mert az akció is csökkent az első részhez képest a brutalitás pedig túlzottan elfajult. Az új karakterek pedig nem kaptak elég teret.

Artemisia   2017. 12. 03.

Kémfilmnek nagyon jó, szuper kütyüket vonultat fel, Poppy kis birodalmát frappánsan építették fel, különösen a robotkutyák szerepeltetése volt jó ötlet. Vicces húzás volt, hogy elrabolta Elton John-t :-) És kellően komoly volt az Aranykörbe való beke... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 17.

Szerencsére nem egy tipikusan rossz folytatás

Már az első Kingsman filmnek is megvolt a maga egyedi hangulata: nagyon ügyesen keveri a retro stílust a futurisztikus eszközökkel. A folytatás már nem is lehetne nosztalgikusabb a vérbeli amerikai whiskeykkel na meg Poppy kis sajátbejáratú Amerikájá... teljes kritika»

Deku   2018. 02. 15.

Szinte rögtön az elején magába rántott a film cselekménye és alig bírtam elhinni, amikor vége lett. A film tök jó kis hangulatot teremtett, meg volt a maga bája, ami elvarázsolja a nézőt és leköti a figyelmét.

HercegPeter   2017. 10. 16.

Tucatfilmet vártam, szenzációt kaptam. Az első rész nem volt rossz, ezért adtam egy esélyt a másodiknak is. Úgy voltam vele, mint a legtöbb folytatásnál: meg se közelíti majd az elsőt. De nem így történt. Szerintem sokkal jobb lett mint az elődje. Hu... több»

A film összbevétele 410 902 662 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 242 181 967 forintot termelt. A hazai mozik összesen 175 844 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A reklámkampány során készítettek egy animációs filmet, amelyben Töki karakterét összehozták Sterling Archerrel.

A Statesman whiskey-t a rajongók is megvásárolhatják az Old Forester szeszfőzdében. Az ital ízét pedig a film karakterei inspirálták.

Amíg a Kingsman ügynököket klasszikus angol színészekről mintázták, mint David Niven és Roger Moore, addig a Statesman ügynökök esetében James Coburn, Steve McQueen és Burt Reynolds volt a minta.

Amikor kezdett biztossá válni, hogy folytatják a népszerű filmet, Matthew Vaughn rendező azzal viccelődött, hogy Zombi Harryként hozza vissza Colin Firth karakterét.

A film fő gonoszának, Poppynak a neve utalás a mákra, amelyből a legtöbb drog alapanyagot nyerik ki.

Szívesen részt vettünk volna Matthew Vaughn valamelyik kingsmanes brainstormingján: tudván, milyen ötletek kerültek bele a filmbe, vajon milyenek lehettek azok, amiket elvetettek? Mindenesetre nem kevés gógyira van szükség ahhoz, hogy valami egyszerre legyen ennyire beteg és cool. több»