Kingsman: Az Aranykör (2017)

Kingsman: The Golden Circle

Annuska   2020. 10. 04.

Azt hittel, hogy az első részt nem lehet túlszárnyalni, de megcsinálták a készítők. Mi lesz itt a 3. részben? Elthon John, hogy ezt elvállalta le a kalappal előtte.

indingo   2020. 08. 18.

Talán még jobban bejött mint az első rész. Jó a film tempója, nem rövid, de valahogy mindig történik valami ami miatt egy cseppet sem unalmas film.

mamiéstöti2   2018. 01. 18.

Nagyon tetszett az első rész és vártam a folytatást, de egy kicsit keserű a szájízem, mert az akció is csökkent az első részhez képest a brutalitás pedig túlzottan elfajult. Az új karakterek pedig nem kaptak elég teret.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 17.

Szerencsére nem egy tipikusan rossz folytatás

Már az első Kingsman filmnek is megvolt a maga egyedi hangulata: nagyon ügyesen keveri a retro stílust a futurisztikus eszközökkel. A folytatás már nem is lehetne nosztalgikusabb a vérbeli amerikai whiskeykkel na meg Poppy kis sajátbejáratú Amerikájá... teljes kritika»

Deku   2018. 02. 15.

Szinte rögtön az elején magába rántott a film cselekménye és alig bírtam elhinni, amikor vége lett. A film tök jó kis hangulatot teremtett, meg volt a maga bája, ami elvarázsolja a nézőt és leköti a figyelmét.

Artemisia   2017. 12. 03.

Kémfilmnek nagyon jó, szuper kütyüket vonultat fel, Poppy kis birodalmát frappánsan építették fel, különösen a robotkutyák szerepeltetése volt jó ötlet. Vicces húzás volt, hogy elrabolta Elton John-t :-) És kellően komoly volt az Aranykörbe való beke... több»

HercegPeter   2017. 10. 16.

Tucatfilmet vártam, szenzációt kaptam. Az első rész nem volt rossz, ezért adtam egy esélyt a másodiknak is. Úgy voltam vele, mint a legtöbb folytatásnál: meg se közelíti majd az elsőt. De nem így történt. Szerintem sokkal jobb lett mint az elődje. Hu... több»

Jeff Bridges
Poppy Delevingne
Jeff Bridges
Sophie Cookson
Keith Allen

A film összbevétele 410 902 662 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 242 181 967 forintot termelt. A hazai mozik összesen 175 844 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A reklámkampány során készítettek egy animációs filmet, amelyben Töki karakterét összehozták Sterling Archerrel.

A Statesman whiskey-t a rajongók is megvásárolhatják az Old Forester szeszfőzdében. Az ital ízét pedig a film karakterei inspirálták.

Amíg a Kingsman ügynököket klasszikus angol színészekről mintázták, mint David Niven és Roger Moore, addig a Statesman ügynökök esetében James Coburn, Steve McQueen és Burt Reynolds volt a minta.

Amikor kezdett biztossá válni, hogy folytatják a népszerű filmet, Matthew Vaughn rendező azzal kezdett el viccelődni, hogy Zombi Harryként hozza vissza Colin Firth karakterét.

A film fő gonoszának, Poppynak a neve utalás a mákra, amelyből a legtöbb drog alapanyagot nyerik ki.

A robotkutyák névválasztása (Bennie és Jet) utalás Elton John Bennie and the Jets című slágerére.

A filmben 5 Oscar-díjas művész is feltűnik, név szerint: Julianne Moore, Halle Berry, Jeff Bridges, Colin Firth és Elton John.

A Kingsman: Aranykör Matthew Vaughn rendező első folytatásfilmje.

A Kingsman: Az aranykör Jeff Bridged harmadik képregény filmje (Vasember, R.I.P.D.).

Halle Berry és Vinnie Jones legutóbbi az X-Men: Az ellenállás vége forgatásán állt együtt a kamerák elé.

Azért talán nincs veszve minden. A Kingsman: Az Aranykör így is szórakoztató, véres és humoros, néha elgondolkodtató és fityiszt mutató, vagyis nézhető. Akinek az első rész tetszett, annak alighanem ez is fog, még ha kicsit csalódott is lesz. 6,5/10 több»

Szívesen részt vettünk volna Matthew Vaughn valamelyik kingsmanes brainstormingján: tudván, milyen ötletek kerültek bele a filmbe, vajon milyenek lehettek azok, amiket elvetettek? Mindenesetre nem kevés gógyira van szükség ahhoz, hogy valami egyszerre legyen ennyire beteg és cool. 70/100 több»

Ugyan felsoroltam az imént néhány negatívumot is, de összességében nézve annyira elégedett voltam a végeredménnyel, hogy egyelőre számomra ez az év filmje. Még mindig stílusos, még mindig laza, még mindig pörgős, és amíg ez a nagyszerű stáb együtt tud dolgozni, addig én vevő leszek akármelyik Kingsman-mozira! 9/10 több»