Az U.N.C.L.E. embere (2015)

The Man from U.N.C.L.E.

Zitavon   2020. 02. 12.

Stílusos, humoros kémtörténet, húscafatok röpködése nélkül ;)

Végre egy teljesen élvezhető kémtörténet, ami talán hajazott egy kicsit a 007 filmekre, de nem tocsogott a vérben, és a húscafatokban, ez különösen tetszett, mert manapság már szinte ritkaság számba megy. Nem mondanám, hogy a forgatókönyv, és a történetszál kiszámíthatatlan volt, elbírt volna mindenképpen kicsivel több csavart, ezért is adtam a filmértékelésre 5-ből 4 csillagot. Jól sikerült a szereplőválasztás, főleg a nagystílű tolvajból lett CIA ügynök karaktere tetszett. A kosztümösöknek, és a rendezésért 5/5 pont. Aki élvezhető, jó minőségű, könnyed filmre vágyik, annak mindenképpen érdemes megnézni.

Deku   2017. 07. 26.

A bemutató alapján pont ezt vártam, sőt még jobb is lett. Nem tudom, de ez a stílus nagyon bejön nekem, ráadásul régimódi kémkedős film. Nagyon tetszik és remélem lesz még folytatása.

mamiéstöti2   2016. 08. 06.

Nagyon ötletes, izgalmas, jó a szereposztás, tele csavarral, az utóbbi években ilyen jó filmet nem sokat sikerült összehozni. Hatalmas mozi.

indingo   2018. 01. 30.

Stílusban és történetben tetszett, bár az eleje egy kicsit zavaros. Imádtam a ruhákat és a kiegészítőket. Amikor orosz és amerikai poloskát cserél a két pali az halálos.

HercegPeter   2016. 12. 04.

Sokkal jobb lett, mint azt megelőzően gondoltam. Vicces és akció is van benne bőven. A szereplők teljesen rendben vannak. Nem értem, hogy Amerikában miért nem lett siker. De ez az ő bajuk. Remélem lesz folytatása és az legalább így sikerül.

Orosz István   2016. 05. 20.

Nekem nagyoj tetszett, poénos volt az elején mikor a trabantal üldözőbe veszik ott egymást, na meg a két ellenségnek most össze kell fognia. Minden szempontból szórakoztató volt a film.

Thibo84   2016. 06. 26.

Egy igen jó fajta akcióvígjátékot kapunk Guy Ritchietől. Ami még jobban tetézi a film hangulatát, ahogy Napoleon és Illya verseng egymással, vagy épp egymást szurkálják.

Jared Harris
Guy Ritchie
Elizabeth Debicki

A film összbevétele 107 045 109 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 112 531 283 forintot termelt.

Ez Guy Ritchie első filmje amelyet teljesen digitális kamerákkal készített.

(diumiu)

Az autós jelenetében Kuryakin egy módosított Trabant autót vezet.

(diumiu)

A római versenypályát valójában a Goodwood versenypályán forgatták Angliában.

(diumiu)

A filmet eredetileg Steven Soderbergh rendezte volna.

(phanzetomox)

George Clooney is versenybe szállt a főszerepért, de egészségügyi problémái miatt visszalépett.

(phanzetomox)

Tom Cruise is esélyes volt a főszerepre, de aztán ejtette azt a Mission: Impossible - Titkos nemzet kedvéért.

(phanzetomox)

U.N.C.L.E. = United Network Command for Law and Enforcement (Egyesült Hálózati Parancsnokság a Törvényért és Végrehajtásért), fiktív nemzetközi titkosszolgálati ügynökség. Nem anagrammaként az uncle nagybácsit jelent.

(Joeker)

Eredetileg Illya Kuryakin szerepében Henry Cavill játszott volna a filmben Tom Cruise oldalán, de miután Cruise kilépett a projektből, Cavill kapta meg Solo szerepét, és így lett Armie Hammer az orosz ügynök.

(Joeker)

A film fináléjának az üldözéses jelenetében Armie Hammer nagyrészt kaszkadőr nélkül motorozott egy olyan Métisse Desert Racer Mark III modell replikáján, amit maga Steve McQueen tervezett és használt a '60-as években.

(Joeker)

A film az 1964-es azonos című televíziós sorozat remake-je.

Nem Guy Ritchie 15 évvel előtti önmagából kell kiindulni, és nagyon sok más filmestől ez már megsüvegelendő teljesítmény lenne (tulajdonképpen egy Sherlock Holmes után én is pozitívan csalódtam ezúttal), úgyhogy mindenképpen egy korrekt és kellemes darabként kell értékelnem Az U.N.C.L.E. emberét. több»

Guy Ritchie visszatért. De nem az asszonynak (Hullámhegy) vagy Hollywoodnak behódoló (Sherlock Holmes), hanem a kreatív és pimasz Guy Ritchie. Az U. N. C. L. E. embere című kémvígjáték kifulladó forgatókönyvébe nagyszerű színészvezetéssel, szemtelenül elegáns akciókkal, de legfőképp a hidegháborús miliő retró hangulatba csomagolásával lehelt életet. több»

Guy Ritchie retró spionmozija egy hangulatos nyári produkció, amely ugyan karizmatikus karakterekkel és menő stílussal rendelkezik, a cselekményét tekintve azonban lapos és súlytalan. több»