Az U.N.C.L.E. embere (2015)

The Man from U.N.C.L.E.

Jared Harris
Guy Ritchie

JRD   2022. 06. 27.

Fordulatos, pörgős, humoros, látványos és imádnivaló film. Egy amcsi meg egy orosz, az örök ellenfelek. Ki tud jobban gyanakodni, borsot törni a másik orra alá. Ki a jobb kém. Állandó rivalizálásuk, gyanakvásuk pedig néha abszurd helyzetbe hozza őket... több»

Harper   2022. 04. 30.

Szórakoztató és mozgalmas: U.N.C.L.E.

Bár sok bírálatot kapott, nekem kifejezetten tetszik a Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander trió által jegyzett Guy Richie akciófilm: a The Man from U.N.C.L.E. Mozgalmas, akció-gazdag és egy elég jó sztorit mutat be, a 60-as évek hidegháborús hangulatát megidézve. A manapság szexbotrányai miatt híressé (hírhedtté) vált, 194 centis Armie Hammer ugyanúgy hiteles az orosz KGB ügynök szerepében, mint Henry Cavill amerikai kémként (akinek karaktere ráadásul bűnözőből lett CIA alkalmazott, így összetett figura). A 40 kilós Alicia Vikander pedig egyik filmjében sem nyújt ennyire tartalmas játékot, mint ebben a moziban. Tetszetősek a verekedések, a sok üldözéses jelenet és az 1963-as évnek megfelelő környezet: a sok 60-as éveket idéző ruha, autó, városrész (Berlinben). A film első fele jobbra sikeredett, aztán fokról-fokra gyengébb az egész, a zárás picit már átmegy B-kategóriába. A végső mérleg akkor is kiemelkedő, nálam erős 80%-ot kap, bármikor újra tudom nézni. Külön kiemelném a zenei betéteket és Guy Ritchie rendezését.

Deku   2017. 07. 26.

A bemutató alapján pont ezt vártam, sőt még jobb is lett. Nem tudom, de ez a stílus nagyon bejön nekem, ráadásul régimódi kémkedős film. Nagyon tetszik és remélem lesz még folytatása.

mamiéstöti2   2016. 08. 06.

Nagyon ötletes, izgalmas, jó a szereposztás, tele csavarral, az utóbbi években ilyen jó filmet nem sokat sikerült összehozni. Hatalmas mozi.

indingo   2018. 01. 30.

Stílusban és történetben tetszett, bár az eleje egy kicsit zavaros. Imádtam a ruhákat és a kiegészítőket. Amikor orosz és amerikai poloskát cserél a két pali az halálos.

Thibo84   2016. 06. 26.

Egy igen jó fajta akcióvígjátékot kapunk Guy Ritchietől. Ami még jobban tetézi a film hangulatát, ahogy Napoleon és Illya verseng egymással, vagy épp egymást szurkálják.

HercegPeter   2016. 12. 04.

Sokkal jobb lett, mint azt megelőzően gondoltam. Vicces és akció is van benne bőven. A szereplők teljesen rendben vannak. Nem értem, hogy Amerikában miért nem lett siker. De ez az ő bajuk. Remélem lesz folytatása és az legalább így sikerül.

A film összbevétele 107 045 109 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 112 531 283 forintot termelt.

Ez Guy Ritchie első filmje, amelyet teljesen digitális kamerákkal készített.

(diumiu)

Az autós jelenetében Kuryakin egy módosított Trabant autót vezet.

(diumiu)

A római versenypályát valójában a Goodwood versenypályán forgatták Angliában.

(diumiu)

A filmet eredetileg Steven Soderbergh rendezte volna.

(phanzetomox)

George Clooney is versenybe szállt a főszerepért, de egészségügyi problémái miatt visszalépett.

(phanzetomox)

Guy Ritchie retró spionmozija egy hangulatos nyári produkció, amely ugyan karizmatikus karakterekkel és menő stílussal rendelkezik, a cselekményét tekintve azonban lapos és súlytalan. több»

Guy Ritchie visszatért. De nem az asszonynak (Hullámhegy) vagy Hollywoodnak behódoló (Sherlock Holmes), hanem a kreatív és pimasz Guy Ritchie. Az U. N. C. L. E. embere című kémvígjáték kifulladó forgatókönyvébe nagyszerű színészvezetéssel, szemtelenül elegáns akciókkal, de legfőképp a hidegháborús miliő retró hangulatba csomagolásával lehelt életet. több»

Elegáns divatbemutató a hatvanas évek legmenőbb cuccaival, színésznek is beillő modellekkel. Minőségi a show, de kémfilmnek eléggé feledhető. több»