Halálos iramban: Hobbs és Shaw (2019)

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Syracuse Nézhetetlen  2019. 08. 13.
Van, aki még szereti ezeket a filmeket?

Vannak a klasszikus darálós akciófilmek, amikről az ezredik bőrt is le lehet húzni, akkor is nézni fogják az emberek. Meg amúgy is, mind egy kaptafára megy, szóval alapból egy új széria is az ezredik bőr egy más köntösben. Ez a sorozat igazából már az első résznél gagyi volt, de fiatalon még szeretni is tudtam, viszont a 4. rész óta szó szerint hulladék.

Lubi   2019. 09. 13.
Halálos egysorosok irama

Az iram Vin Diesel nélkül is halálos? Avagy képes-e a Szikla egyedül is a féktelen száguldásra? A Halálos iramban franchise egy állandó közönséget szólít meg kerozinnal kevert, tesztoszteronszagú, benzingőzös, gravitáció tagadó akció mustráival. Az első rész óta a széria jobban kigyúrta magát, mint Dwayne Johnson a szerep kedvéért. A korai illegális utcai versenyek világa egy nemzetközi utakon robogó, megállíthatatlan adrenalinlöketté vált az évek során. Lassan már azon sem lepődnénk meg, ha a következő rész valóban az űrben játszódna. De egyelőre a sorozat mellékútra hajtott első spin-off filmjével, a Hobbs és Shaw alcímű epizóddal. A megszokott banda helyett most kizárólag Dwayne Johnson ... több»

HETEDIK   2019. 08. 02.
Ne told túl, maradj cool!

A halálos iramban franchise beleesett ugyanabba a hibába, mint a Star Wars. Elkezdte gyártani a teljesen felesleges spin offokat. Statham és Rock nagyon jól heccelték és cukkolták egymást a 7-ik és 8-ik részben, jókat lehetett rajtuk röhögni, de ehhez készíteni egy teljesen különálló filmet? Minek? Jó-jó tudom a pénz miatt, de akkor már legalább hozzuk a korábbi színvonalat. Mert itt minden túl lett tolva, ami a 7 és 8-ban működött. Túl sok a keménykedés és ez már inkább fárasztó mint szórakoztató, rengeteg gyermeteg párbeszéd van, mint mikor az oviban cukkolják egymást a gyerekek hogy én vagyok az erősebb, de nem mert én, de nem mert én. Kb ez a színvonal, persze az akciók látványosak, de rengeteg minden benn volt ezekből az előzetesben, szóval semmi meglepőt és extrát nem tud nyújtani. Idris Elba sem tudott sokat hozzátenni, teljesen súlytalan gonosz, mondjuk ennek részben az az oka hogy amúgy is csapnivaló színész. Kicsit kezd unalmas lenni hogy Statham goromba nézésével meg Rock keménykedésével próbálnak mindent eladni. Jobban örültem volna ha inkább leforgatják a kilencedik részt velük együtt, mint így teljesen elpocsékolni rájuk egy teljes filmet. Ahogy az Axe reklámban is mondják: ne told túl, maradj cool! Na itt pont az ellenkezője történt...

Ms. Akárki   2019. 08. 04.

Autó versenyzős filmek annyira nem a kedvenceim, de ez egész kellemes kikapcsolódás volt. Pörgős alciójelenetek, száguldás és klassz zenék egyvelege. Jason Statham nem éppen a kedvencem. Itt is ugyanazt a jól bevált karakterséját hozza csak.

philboy   2019. 07. 31.

Ha a megfelelő elvárásokkal állsz hozzá, nem fogsz csalódni. A Hobbs és Shaw egy piszkosul lendületes akciófilm, amiben egy percre nincs leállás, de annyira, hogy már-már fárasztó. Johnson és Statham párosa kimondottan jó, simán elviszik a gyengébb részeket. Messze nem tökéletes film, de arra, hogy kikapcsold az agyad két órára, arra nagyon is megfelelő. Lazán jár érte a 4 csillag

Lori Pelenise Tuisano
Ron Meyer
Ron Meyer
Chris Morgan
Dwayne Johnson

A Halálos Iramban: Hobbs és Shaw felettébb szórakoztató darabja lett a sorozatnak és egyben karikatúrája is. több»

Én bátran felvállalom, a kövezést is bevállalva, hogy imádom ezt a szériát és elég keményen elfogult is vagyok vele szemben, de számomra ez lett a kötelező guilty pleasure, amit bármeddig eltudnék nézni. több»

Pakolhattak volna több, legalább ennyire érthetetlen részt a filmbe, és kevesebbet a szokásos lepukkant orosz gyártelepekből, de a nagyköltségvetésű trashfilmek rajongói így sem fognak csalódni: a Hobbs & Shaw pompás agyzsibbasztás a tikkasztó nyári nagymelegben. több»

A film 432 655 713 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 284 371 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Hobbs és Shaw spin-off ötlete a Halálos iramban 8 forgatása során merült fel először a producerekben Dwayne Johnson és Jason Statham párosának remek összhangjának láttán.

A filmben a WWE szupersztárja, Roman Reigns alakítja a Dwayne Jonhson által játszott Luke Hobbs fivérét. A két híresség jól ismeri egymást, a való életben ugyanis unokatestvérek.

A film rendezői székére a Durr, durr és csók és a Rendes fickók rendezője, Shane Black is esélyes volt, de a lehetőséget végül a Deadpool direktora, David Leitch kapta meg.