Halálos iramban: Hobbs és Shaw (2019)

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

drg0602   2020. 02. 16.

Nagyon jó kis film. Én elvoltam vele, tele akció al plusz humoros is. A két főszereplő fantasztikus, kedvenceim. Pörgös, jó történet, látványos. Mindenkinek ajánlom, érdemes megnézni.

Lubi   2019. 09. 13.

Halálos egysorosok irama

Az iram Vin Diesel nélkül is halálos? Avagy képes-e a Szikla egyedül is a féktelen száguldásra? A Halálos iramban franchise egy állandó közönséget szólít meg kerozinnal kevert, tesztoszteronszagú, benzingőzös, gravitáció tagadó akció mustráival. Az e... teljes kritika»

Syracuse Nézhetetlen  2019. 08. 13.

Van, aki még szereti ezeket a filmeket?

Vannak a klasszikus darálós akciófilmek, amikről az ezredik bőrt is le lehet húzni, akkor is nézni fogják az emberek. Meg amúgy is, mind egy kaptafára megy, szóval alapból egy új széria is az ezredik bőr egy más köntösben. Ez a sorozat igazából már az első résznél gagyi volt, de fiatalon még szeretni is tudtam, viszont a 4. rész óta szó szerint hulladék.

HETEDIK   2019. 08. 02.

Ne told túl, maradj cool!

A halálos iramban franchise beleesett ugyanabba a hibába, mint a Star Wars. Elkezdte gyártani a teljesen felesleges spin offokat. Statham és Rock nagyon jól heccelték és cukkolták egymást a 7-ik és 8-ik részben, jókat lehetett rajtuk röhögni, de ehhez készíteni egy teljesen különálló filmet? Minek? Jó-jó tudom a pénz miatt, de akkor már legalább hozzuk a korábbi színvonalat. Mert itt minden túl lett tolva, ami a 7 és 8-ban működött. Túl sok a keménykedés és ez már inkább fárasztó mint szórakoztató, rengeteg gyermeteg párbeszéd van, mint mikor az oviban cukkolják egymást a gyerekek hogy én vagyok az erősebb, de nem mert én, de nem mert én. Kb ez a színvonal, persze az akciók látványosak, de rengeteg minden benn volt ezekből az előzetesben, szóval semmi meglepőt és extrát nem tud nyújtani. Idris Elba sem tudott sokat hozzátenni, teljesen súlytalan gonosz, mondjuk ennek részben az az oka hogy amúgy is csapnivaló színész. Kicsit kezd unalmas lenni hogy Statham goromba nézésével meg Rock keménykedésével próbálnak mindent eladni. Jobban örültem volna ha inkább leforgatják a kilencedik részt velük együtt, mint így teljesen elpocsékolni rájuk egy teljes filmet. Ahogy az Axe reklámban is mondják: ne told túl, maradj cool! Na itt pont az ellenkezője történt...

NGN   2020. 01. 22.

Látványos akciófilm és a főszereplő páros között is jól működik a kémia. Nem újító, de remek szórakozás. Agykikapcsoláshoz tökéletes.

Ms. Akárki   2019. 08. 04.

Autó versenyzős filmek annyira nem a kedvenceim, de ez egész kellemes kikapcsolódás volt. Pörgős alciójelenetek, száguldás és klassz zenék egyvelege. Jason Statham nem éppen a kedvencem. Itt is ugyanazt a jól bevált karakterséját hozza csak.

Yosihiro   2019. 10. 27.

Hobbs és Shaw

Igazából halálos iramban filmekhez nem tudom kötni ezt az alkotást mintha egy különálló rész lenne amit kicsit túlpörgettek. Ezzel az egy mondattal talán le is írtam a filmet. A két föhös bemutatása jól sikerült én föleg a vígjáték részére gondolok az szerintem a poénok terén igazán jól sikerült. Az akció részéröl már vannak kétségeim a verekedös részek is remekek és alátványra sem panaszkodhatunk de mégis mintha valami hiányozna a filmböl. Az igazi filing az a megragadó jelent igazából nem tudom kiemelni egyet sem. Az összehatás viszont kárpótolhat minket és az is hogy lesz folytatása. A romantika is felbukkan a filmben ami a vígjátékkal karöltve remekül sikerült csak a végkifejlettel lettek adósak.... A film cselekménye kicsit kiszámítható és igazi pluszt csupán Kevin H. megjelenése dobja fel a filmet ami végén mint kiderül kulcsfontosságú és reméljük a következö részben is az lesz :) A többi sztár hozza azt a színvonalat amit kell így igazából kiemelkedö alakításokról nem beszélhetünk és várhatunk egy folytatást.... Ödv Yosi

Lori Pelenise Tuisano
Ron Meyer
Ron Meyer
Chris Morgan
Dwayne Johnson

A film 432 655 713 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 284 371 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Hobbs és Shaw spin-off ötlete a Halálos iramban 8 forgatása során merült fel először a producerekben Dwayne Johnson és Jason Statham párosának remek összhangjának láttán.

A filmben a WWE szupersztárja, Roman Reigns alakítja a Dwayne Jonhson által játszott Luke Hobbs fivérét. A két híresség jól ismeri egymást, a való életben ugyanis unokatestvérek.

A film rendezői székére a Durr, durr és csók és a Rendes fickók rendezője, Shane Black is esélyes volt, de a lehetőséget végül a Deadpool direktora, David Leitch kapta meg.

A film eredeti premierdátuma, 2019. július 7. egybeesett volna Jason Statham 52. születésnapjával, de a Universal végül augusztus 2-ra halasztotta a bemutatót.

Vin Diesel 2015. novemberében a Variety-nek adott interjújában már beszélt a Halálos iramban franchise lehetséges spin-offjairól, de a hivatalos bejelentésre egészen 2017. októberéig várni kellett, amikor a Universal Pictures kitűzte a Hobbs és Shaw premierdátumát.

A film forgatása 2018. szeptember 10-én kezdődött meg Londonban, Angliában. Dwayne Johnson két héttel később tudott csatlakozni, mivel ekkor még a Jungle Cruise című filmjét forgatta. A stáb dolgozott Glasgow-ban és North Yorkshire-ben, de a munka döntő része a Shepperton Studios falai között zajlott. A forgatás hivatalosan 2019. január 27-én ért véget.

A Hobbs és Shaw vizuális effektjeiért az a DNEG és Framestore felelt, akiknek többek között a Csillagok között, vagy Bosszúállók: Végjáték látványvilágát is köszönhetjük.

2018. októberében robbant a hír, hogy a franchise producere, Neal H. Moritz beperelte a Universal Pictures-t, mivel kitették a filmből, valamit kijelentették, hogy a széria további filmjeiben sem számítanak már a munkájára. A producer szóbeli szerződés megsértésének vádjával indított pert.

A Hobbs és Shaw a Halálos iramban franchise első spin-offja.

A Halálos Iramban: Hobbs és Shaw felettébb szórakoztató darabja lett a sorozatnak és egyben karikatúrája is. több»

Én bátran felvállalom, a kövezést is bevállalva, hogy imádom ezt a szériát és elég keményen elfogult is vagyok vele szemben, de számomra ez lett a kötelező guilty pleasure, amit bármeddig eltudnék nézni. több»

Pakolhattak volna több, legalább ennyire érthetetlen részt a filmbe, és kevesebbet a szokásos lepukkant orosz gyártelepekből, de a nagyköltségvetésű trashfilmek rajongói így sem fognak csalódni: a Hobbs & Shaw pompás agyzsibbasztás a tikkasztó nyári nagymelegben. több»