Halálos iram (2009)

Fast & Furious

Halálos iram

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

A film készítésekor kicsit hagyták a készítők magukat elragadtatni a valósággal, ami nem tett jót a filmnek, de azért nem zökkenti ki annyira a nézőt.

VFTS   2016. 08. 02.

A sorozat leggyengébb része, tipikus tömeg film lett nagy robbanásokkal és semmi történettel. Az egyetlen jó, ami elmondható a filmről, hogy visszatért Vin Diesel és Paul Walker.

hackerjulcsi   2018. 03. 21.

Túlságosan akciófilm és nem igazán látom benne az értelmet. Engem nem köt le, nem tudok hozzá filmélményt elraktározni. Talán a tempó, a sebesség feelingje miatt érdemes egyedül megnézni.

Filmelemző   2018. 05. 05.

Akárhány rész csináltak, mindet élvezettel néztem meg, de ez a legelső epizód volt a legnagyobb durranás számomra. Ekkor alapozták meg az alapfigurák karaktereit: Toretto, O'Conner, Letty, Mia, Leon, Vince, Hector alakjait. A Fast & Furious egy nagyon jól kitalálta franchise. Adott egy gyorsulási versenyekre összpontosító csapat, mely nem veti meg a kamionok elleni támadásokat (rablásokat) sem és adott egy sebesség mániás belevaló, fiatalos zsarui, akik bár eleinte nyomoz utánuk, idővel közéjük áll. Jók a karakterek, a színészek, de persze a franchise erőssége a látványvilág és persze az örök páros (Paul Walker - Vin Diesel), mely az ötödik résztől már trió, Dwayne Johnsonnal. Értékelésem az első részre: 8.5 / 10 pont.

szabomarc   2019. 01. 06.

Itt kezdett elszállni az agya a forgatókönyvíróknak, de a realitástól való elrugaszkodáson túl élvezhető, leköti az ember figyelmét. Egyszer meg lehet nézni.

Don Omar
Tego Calderon
Laz Alonso
Gal Gadot
John Ortiz
Vin Diesel

A 3. rész után a Halálos iramban széria romokban hevert: nem elég, hogy kritikailag mélypontra jutott a renoméja, az amerikai piacon pénzügyileg is megbukott, külföldön pedig a tokiói helyszín ellenére sem tudta növelni a bevételeit. több»

A film alcíme A hazatérés volt, utalva a Tokiói kalandra.

A bemutatását követő három napban elért 72,5 millió dolláros bevételével a Halálos iram lett minden idők legjobban jövedelmező áprilisban debütáló filmje.

Vin Diesel egyszerre szerette volna elkészíteni a negyedik és az ötödik részt, azonban a Universal várni akart a két produkció között. Diesel azonban engedélyt kapott arra, hogy megrendezzen egy 18 perces, a franchise világában játszódó rövidfilmet, amely a Halálos iram DVD kiadásán tekinthető meg.