Halálos iram (2009)

Gal Gadot
John Ortiz

freeman   2021. 04. 27.

Király film.

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

A film készítésekor kicsit hagyták a készítők magukat elragadtatni a valósággal, ami nem tett jót a filmnek, de azért nem zökkenti ki annyira a nézőt.

hackerjulcsi   2018. 03. 21.

Túlságosan akciófilm és nem igazán látom benne az értelmet. Engem nem köt le, nem tudok hozzá filmélményt elraktározni. Talán a tempó, a sebesség feelingje miatt érdemes egyedül megnézni.

Filmelemző   2018. 05. 05.

Akárhány rész csináltak, mindet élvezettel néztem meg, de ez a legelső epizód volt a legnagyobb durranás számomra. Ekkor alapozták meg az alapfigurák karaktereit: Toretto, O'Conner, Letty, Mia, Leon, Vince, Hector alakjait. A Fast & Furious egy nagyo... több»

VFTS   2016. 08. 02.

A sorozat leggyengébb része, tipikus tömeg film lett nagy robbanásokkal és semmi történettel. Az egyetlen jó, ami elmondható a filmről, hogy visszatért Vin Diesel és Paul Walker.

Syracuse Nézhetetlen  2018. 06. 16.

Nem tudom, meddig tudják még húzni ezt a szériát, ami már az elejétől fogva semmitmondó volt, de ahogy haladunk előre az időben, egyre nézhetetlenebb filmekből áll. Tényleg, még csak azt sem lehet mondani, hogy legalább másfél órára kellemes kikapcsolódást nyújtana...

szabomarc   2019. 01. 06.

Itt kezdett elszállni az agya a forgatókönyvíróknak, de a realitástól való elrugaszkodáson túl élvezhető, leköti az ember figyelmét. Egyszer meg lehet nézni.

A film alcíme A hazatérés volt, utalva a Tokiói kalandra.

A bemutatását követő három napban elért 72,5 millió dolláros bevételével a Halálos iram lett minden idők legjobban jövedelmező áprilisban debütáló filmje.

Vin Diesel egyszerre szerette volna elkészíteni a negyedik és az ötödik részt, azonban a Universal várni akart a két produkció között. Diesel azonban engedélyt kapott arra, hogy megrendezzen egy 18 perces, a franchise világában játszódó rövidfilmet, amely a Halálos iram DVD kiadásán tekinthető meg.

A Halálos iram lett a Universal legjobban nyitó filmje. Ezzel a Az elveszett világ: Jurassic Parkot (1997) utasította maga mögé.

Autós témájú film soha korábban nem tett szert akkora bevételre a bemutatásának első három napján, mint a Halálos iram. A korábbi csúcsot a Verdák (2006) tartotta 60,1 millió dollárral. Ezt a Halálos iram több mint 10 millióval fejelte meg.