Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Halálos iram (2009)

Fast & Furious

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

A film készítésekor kicsit hagyták a készítők magukat elragadtatni a valósággal, ami nem tett jót a filmnek, de azért nem zökkenti ki annyira a nézőt.

hackerjulcsi   2018. 03. 21.

Túlságosan akciófilm és nem igazán látom benne az értelmet. Engem nem köt le, nem tudok hozzá filmélményt elraktározni. Talán a tempó, a sebesség feelingje miatt érdemes egyedül megnézni.

VFTS   2016. 08. 02.

A sorozat leggyengébb része, tipikus tömeg film lett nagy robbanásokkal és semmi történettel. Az egyetlen jó, ami elmondható a filmről, hogy visszatért Vin Diesel és Paul Walker.

Filmelemző   2018. 05. 05.

Akárhány rész csináltak, mindet élvezettel néztem meg, de ez a legelső epizód volt a legnagyobb durranás számomra. Ekkor alapozták meg az alapfigurák karaktereit: Toretto, O'Conner, Letty, Mia, Leon, Vince, Hector alakjait. A Fast & Furious egy nagyon jól kitalálta franchise. Adott egy gyorsulási versenyekre összpontosító csapat, mely nem veti meg a kamionok elleni támadásokat (rablásokat) sem és adott egy sebesség mániás belevaló, fiatalos zsarui, akik bár eleinte nyomoz utánuk, idővel közéjük áll. Jók a karakterek, a színészek, de persze a franchise erőssége a látványvilág és persze az örök páros (Paul Walker - Vin Diesel), mely az ötödik résztől már trió, Dwayne Johnsonnal. Értékelésem az első részre: 8.5 / 10 pont.

Syracuse Nézhetetlen  2018. 06. 16.

Nem tudom, meddig tudják még húzni ezt a szériát, ami már az elejétől fogva semmitmondó volt, de ahogy haladunk előre az időben, egyre nézhetetlenebb filmekből áll. Tényleg, még csak azt sem lehet mondani, hogy legalább másfél órára kellemes kikapcsolódást nyújtana...

Don Omar
Tego Calderon
Laz Alonso
Gal Gadot
John Ortiz
Vin Diesel

A 3. rész után a Halálos iramban széria romokban hevert: nem elég, hogy kritikailag mélypontra jutott a renoméja, az amerikai piacon pénzügyileg is megbukott, külföldön pedig a tokiói helyszín ellenére sem tudta növelni a bevételeit. több»

A film alcíme A hazatérés volt, utalva a Tokiói kalandra.

(mamiéstöti2 )

A bemutatását követő három napban elért 72,5 millió dolláros bevételével a Halálos iram lett minden idők legjobban jövedelmező áprilisban debütáló filmje.

Vin Diesel egyszerre szerette volna elkészíteni a negyedik és az ötödik részt, azonban a Universal várni akart a két produkció között. Diesel azonban engedélyt kapott arra, hogy megrendezzen egy 18 perces, a franchise világában játszódó rövidfilmet, amely a Halálos iram DVD kiadásán tekinthető meg.