Halálos iramban (2001)

The Fast and the Furious

Balázs399946   2023. 04. 28.

Ez még teljesen rendben volt. Itt még senki nem sejtette, hogy később mivé lesz az egész.

Yosihiro   2016. 05. 22.

Igen !!!! Vin D és paul W felejthetetlen alakítása ami mái napig is egy áttörés volt az autósfilmek területén Paul a főhős de Vin D sem marad alul. Ezzel a fuilmmel beírták magukat a filmtörténelembe. Számomra egy igazi klasszikus film :) csak ajánlani tudom :)

Deku   2017. 07. 18.

Ez és a Tokyo Drift a két nagy kedvencem a sorozatból habár elmondható, hogy kivétel nélkül szerettem mindent. Viszont ezeknél még meg volt a versenyzés mámora és az autó tuning. Nálam ez volt a nyerő.

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

Sokáig nem foglalkoztam a filmmel, talán már kész volt a 4. rész is, amikor megnéztem mindet, de az első kvartett közül ez visz mindent. Csillagos ötös.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 04.

Na ezzel a filmmel ki lehet kergetni a világból!És hallom,és látom,hogy készül,vagy kész van az ezredik része??? :) Rettenetesen gyenge,unalmas! Semmi,de duplán!

BRANTON   2022. 06. 04.

Gyerekkorom egyik kedvence, de lássuk be...

2001-ben bemutatták az immáron kilenc, hamarosan tíz résszel rendelkező, Halálos iramban széria első részét. Emlékszem, Max 7-8 éves lehettem, de már láttam minimum ennyiszer akkortájt. A mai napig szívesen előszedem, újranézem. Sok ember úgy van vele, hogy az autók miatt szereti ezeket a filmeket. Jelentem, én nem. Egy végtelenül buta szériáról van szó, ami hülyének nézi a nézőt, a néző pedig be is kajálja. Itt jön a de! Ami miatt szerettem már gyerekként is, az a műmájerkedés és az adrenalin. Vin Diesel ahogyan néz azzal a nagy bamba tekintetével, az adrenalinpumpáló zenék, minden ami a kétezres évek elejével járt. Egy nagyon kedves emlék, nagyon szeretek vele nosztalgiázni, de így is csak egy átlagos kis akciófilm. Annyi szent, hogy megvan a maga bája.

Ms. Akárki   2019. 06. 16.

Egész jó film. Még nekem is tetszett, pedig a hasonló autós versenyzős filmek nem szoktak tetszeni. De ez inkább akció romkom a szememben és annak tökéletes. Csodaszépek a kocsik és a versenyeket is nagyon jó bemutatják. A zenék pedig nagyon jók.

Brian szerepére szóba került Eminem és Mark Wahlberg neve is.

(stevepisti)

A forgatási munkák többek között Dél-Kaliforniában zajlottak, Los Angelesben.

(Bob)

Az 1991-es Point Break című film remake-janek tekintik a filmet, mert cselekményük nagyban hasonlít.

Paul Walker az első résztől kezdve magának választotta az autókat, mert már a kezdet előtt is nagy autórajongó volt.

Michelle Rodriguez is a film előtt szerzett jogsit és a film hatására állandóan gyorshajtás miatt meszelik le, legalábbis ő a filmre fogja.