Halálos iramban (2001)

The Fast and the Furious

drg0602   2020. 02. 25.

Klasszikus és zseniális!

Nagyon imádom ezt a filmet. Vin Diesel és Paul Walker testre szabott szerepeket kaptak, és jó is alakítanak, a mellékszereplők nagyon jók. Imádom az egész film légkörét, verseny, tuning, akció. Brutális jó, egyedi, zseniális és klasszikus alkotás!

Deku   2017. 07. 18.

Ez és a Tokyo Drift a két nagy kedvencem a sorozatból habár elmondható, hogy kivétel nélkül szerettem mindent. Viszont ezeknél még meg volt a versenyzés mámora és az autó tuning. Nálam ez volt a nyerő.

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

Sokáig nem foglalkoztam a filmmel, talán már kész volt a 4. rész is, amikor megnéztem mindet, de az első kvartett közül ez visz mindent. Csillagos ötös.

NGN   2020. 01. 22.

Itt még tényleg a szuper verdák játszották a főszerepet Dieselék mellett. Akkor sem volt kiemelkedő alkotás, de szórakoztató és még nem voltak eltúlozva az akciók.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 04.

Na ezzel a filmmel ki lehet kergetni a világból!És hallom,és látom,hogy készül,vagy kész van az ezredik része??? :) Rettenetesen gyenge,unalmas! Semmi,de duplán!

Ms. Akárki   2019. 06. 16.

Egész jó film. Még nekem is tetszett, pedig a hasonló autós versenyzős filmek nem szoktak tetszeni. De ez inkább akció romkom a szememben és annak tökéletes. Csodaszépek a kocsik és a versenyeket is nagyon jó bemutatják. A zenék pedig nagyon jók.

harnas1207   2018. 11. 26.

A NFS játék miatt néztem meg, nem vagyok látvány és autó függő. A sztori is elég gyenge, de még így is a sorozat egyik legerősebb része.

A forgatási munkák többek között Dél-Kaliforniában zajlottak, Los Angelesben.

(Bob)

Az 1991-es Point Break című film remake-janek tekintik a filmet, mert cselekményük nagyban hasonlít.

Paul Walker az első résztől kezdve magának választotta az autókat, mert már a kezdet előtt is nagy autórajongó volt.

Michelle Rodriguez is a film előtt szerzett jogsit és a film hatására állandóan gyorshajtás miatt meszelik le, legalábbis ő a filmre fogja.

Jordana Brewster a szerepe kedvéért szerzett jogosítványt.

1955-ben készült egy azonos című film.

A filmben feltűnő fekete Ferrarit a producer, Neal H. Moritz vezette.

(SódóGA)

A film egy 1955-ös azonos című alkotás remake-je (The Fast and the Furious).

(SódóGA)

Az utcai verseny jelenetében az útvonal menti házajat fehérre festették, hogy jobban látszódjanak a színes versenyautók.

(SódóGA)

A filmben 1500 utcai versenyautó látható.