indingo   2018. 11. 09.

Nem valami erős alkotás. Mark Wahlberg karaktere elég idegesítő. Az első és az utolsó 10 perc ért valamit, az akciójelenetek engem nem nyűgöztek le. Tovább imádom amikor valakit péppé vernek, de 2 perc után semmi baja.

MMcFly2015   2018. 10. 27.

Egy jobb fajta B kategóriás filmet láthatunk, aminek vannak jó - de inkább gyengébb pillanatai. Mark Walhberg karaktere üres - és egyszerűen idegesítő. A párbeszédek baromi nagy része elvérzik. A keménykedésnek szánt beszólások felszínesek, a kisebb poénbombák meg nem igen akarnak durranni, így inkább csak kínos kacagásról beszélhetünk A történet nem túl eredeti. Lényegében a 16 utca c. Bruce Willis film ,,turbó változata". Viszont akcióban nagyon jó! A koreográfiák (főleg az ázsiai főszereplő által) de piszok látványosak, a rövid játékidőnek köszönhetően ez elviszi a hátán a filmet. Pörgős tempót tud diktálni. Ezért nem is lehet rá haragudni, mert aki akciófilmre vágyik, az megkapja. Annyi a fontos, hogy mélyebb tartalmat, mint egy Támadás a fehér ház ellen 2-ben nem kell keresni. Egy laza akció, semmi több.

kozse48   2018. 10. 29.

Érthetetlen, nézhetetlen. A szereplők tehetsége dacára egyes alá.

nero   2018. 10. 23.

Gyors, pörgős de nagyon üres akciófilm, ami abszolút nézhető, de eközben tökéletesen belesimul az átlagba, és nem nevezném éppenséggel eredetinek sem. Részemről ez most egy közepes.

Fintil   2018. 10. 21.

Én mindent megkaptam ettől a filmtől, amit vártam. Izgalmas, pörgős és feszültséggel teli. Imádtam, szerintem egyszerűen ilyennek kell lenne egy jó akciófilmnek.

Lee Chae-rin
Natasha Goubskaya
Sala Baker
Lee Chae-rin
Iko Uwais

Szimpla iparosmunka, gyalázatosan kiszámíthatóan és mindenféle újdonság nélkül. Persze látványos meg minden, de semmi több. Mintha egy drágább sorozat dupla epizódos pilotja lenne. Valahol az is, hiszen trilógiának tervezik, de a bevételi adatok alapján nem hiszem, hogy összejön nekik. Én nem fogok könnyeket hullatni érte, béke poraira. több»

A 22 mérföld minden akció rajongó számára ajánlott néznivaló, de sajnos a megtekintés után hamar elfelejthetjük. több»

Peter Berg szemlátomást Mark Wahlbergben talált rá a múzsájára, aki – a változatosság kedvéért – egy dühkitörésekkel küzdő CIA operátort játszik, akinek csapatával nagyon egyszerű dolga van: eljuttatni Iko Uwaist egy képzeletbeli ázsiai országból Hollywoodba. több»

A film egyik pontján elhangzik egy idézet George Orwelltől: "A jó emberek éjjelente békésen alszanak az ágyukban, mert kemény férfiak állnak készen arra, hogy helyettük megtegyék az erőszakos dolgokat."

Lea Carpenter és Graham Roland egyenesen Mark Wahlbergre írta a film főszerepét.

A kolumbiai forgatáson az ország elnöke, Juan Manuel Santos is a tiszteletét tette, Peter Berg pedig kölcsönadta neki a kameráját, hogy kipróbálhassa a rendezést.