22 mérföld

Natasha Goubskaya
Sala Baker
Lee Chae-rin
Iko Uwais

Az elit CIA-ügynök külföldön teljesít szolgálatot, amikor szigorúan titkos és veszélyes küldetést kap. Az országból ki kell csempésznie egy rendőrtisztet, aki szerencsétlenségére nagyon fontos és bizalmas információk birtokában van, így veszélyben van az élete.
A rendőrrel mindössze 22… Több

Rendező: Peter Berg
Forgatókönyvíró: Lea Carpenter, Graham Roland
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kína, Kolumbia
Premier (HU): 2018.10.25.

2023.12.15 Petrus Rosidus Maximus

Fordulatos, látványos, kemény

Peter Berg és Mark Wahlberg nagyon odatették szerintem ezt a filmet, amihez ráadásnak beszervezték még korunk Bruce Lee harcművészét is, Iko Uwaist. Hármójuk produkciója pedig nem is lehet más, mint látványos izgalom-özön, tele remek üldözéses jelenettel. A kezdetektől félrevezeti a nézőt a script, és csak a legvégén jövünk rá arra, hogy miről is van szó valójában. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy teljesen értem a legvégső összefüggést (bár ez biztos az én hibám), a sok akció miatt így is élveztem végig a filmet. Még másodjára is, amikor tegnap újranéztem. Nálam megérdemli a Berg–Wahlberg–Uwais trió a 4 csillagot (a 80%-os értékelést). Jobb akkor lehetett volna, ha kicsit érthetőbbé teszik a zárást, vagy picit több színészetet kapunk, illetve érzelmet. De akció fanoknak így is nagyon tetszeni fog, ha még nem látták. A helyszín is jó, bár valójában a forgatások nem Ázsiában, hanem Dél-Amerikában zajlottak. Akik egy lövöldözős, üldözős akció-orgiára vágynak, nem csalódnak ebben a filmben szerintem.

2018.11.09 indingo

Nem valami erős alkotás. Mark Wahlberg karaktere elég idegesítő. Az első és az utolsó 10 perc ért valamit, az akciójelenetek engem nem nyűgöztek le. Tovább imádom amikor valakit péppé vernek, de 2 perc után semmi baja.

2019.01.03 HE7EDIK

Berg megbízható akciórendező, a lányványba nem lehet belekötni, csak ezt a sztorit már kismillió film ezerszer lerágta. Így elkészültének nem sok értelme volt, ez meg is látszott bevételi teljesítményén is.

2019.08.07 Fortress

22 mérföld - átélhető akcióorgia Peter Bergtől

Peter Berg olyan rendező, aki készített már egészen kivételesen jó akciófilmeket is; ilyen számomra a 2013-as A túlélő, a 2012-es Csatahajó, a 2016-os Mélytengeri pokol, a 2003-as Amazonas kincse és a 2004-es Királyság. Az említetteket tetszési index... Teljes kritika

2019.01.11 hsanya182

Lövöldőzés, nem átlagos akció film!

Aki egy jó akció filmet szeretne annak szerintem jó választás lesz. Élveztem a küldetések menetét, a közepe kicsit túl sok információt tár elénk, alig bírtam követni a feliratot, annyit beszéltek, összességében érdekfeszítő, ugyan nem a legreálisabb képet varázsolta elénk, de én élveztem így is, az üldözéseket, a drónos akciótervezezést, az információáramlást, egy jó akció megtervezését majd váratlan szituációkat, rögtönzést. Nekem átjött, így ajánlom mindenkinek.

A film összbevétele 66 308 758 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 37 469 965 forintot termelt. A hazai mozik összesen 41 622 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film egyik pontján elhangzik egy idézet George Orwelltől: "A jó emberek éjjelente békésen alszanak az ágyukban, mert kemény férfiak állnak készen arra, hogy helyettük megtegyék az erőszakos dolgokat."Szerző: hp

Lea Carpenter és Graham Roland egyenesen Mark Wahlbergre írta a film főszerepét. Szerző: hp

A kolumbiai forgatáson az ország elnöke, Juan Manuel Santos is a tiszteletét tette, Peter Berg pedig kölcsönadta neki a kameráját, hogy kipróbálhassa a rendezést. Szerző: hp

A film forgatása 2017. decemberében kezdődött meg Atlantában, Georgia államban Ground Branch munkacímen. A stáb ezt követően dolgozott Kolumbia fővárosában, Bogotában is. Szerző: hp

Értékelés: 4.5/10
(2018. 10. 26.)
Szimpla iparosmunka, gyalázatosan kiszámíthatóan és mindenféle újdonság nélkül. Persze látványos meg minden, de semmi több. Mintha egy drágább sorozat dupla epizódos pilotja lenne. Valahol az is, hiszen trilógiának tervezik, de a bevételi adatok alapján nem hiszem, hogy összejön nekik. Én nem fogok könnyeket hullatni érte, béke poraira.... Több

Értékelés: 2.2/10
(2019. 04. 28.)
Nem húztam volna le ennyire a filmet, ha az utolsó jelenettel nem köpték volna magukat szembe az alkotók. Több

(2018. 10. 27.)
A 22 mérföld minden akció rajongó számára ajánlott néznivaló, de sajnos a megtekintés után hamar elfelejthetjük. Több

(2018. 11. 16.)
Peter Berg szemlátomást Mark Wahlbergben talált rá a múzsájára, aki – a változatosság kedvéért – egy dühkitörésekkel küzdő CIA operátort játszik, akinek csapatával nagyon egyszerű dolga van: eljuttatni Iko Uwaist egy képzeletbeli ázsiai országból Hollywoodba. Több

(2018. 12. 02.)
Nem 16 utca
A cselekmény kiszámítható és sablonos, a karakterek pedig csak lógnak a levegőben, mert többségükről vagy túl sokat, vagy pedig túl keveset tudtunk meg, ahhoz, hogy szerethetőek legyenek. Ki kell mondanom, a 22 mérföld egy személyiségzavaros alkotás lett. Akciófilmnek nem elég tökös és izgalmas, thrillernek nem elég csavaros és hihető, míg aktuálpo... Több