Közösség

Vélemény:

 

60 22 mérföld

(2018)

Fordulatos, látványos, kemény

 
Petrus Rosidus Maximus   2023.12.15 07:13
0

Peter Berg és Mark Wahlberg nagyon odatették szerintem ezt a filmet, amihez ráadásnak beszervezték még korunk Bruce Lee harcművészét is, Iko Uwaist. Hármójuk produkciója pedig nem is lehet más, mint látványos izgalom-özön, tele remek üldözéses jelenettel. A kezdetektől félrevezeti a nézőt a script, és csak a legvégén jövünk rá arra, hogy miről is van szó valójában. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy teljesen értem a legvégső összefüggést (bár ez biztos az én hibám), a sok akció miatt így is élveztem végig a filmet. Még másodjára is, amikor tegnap újranéztem. Nálam megérdemli a Berg–Wahlberg–Uwais trió a 4 csillagot (a 80%-os értékelést). Jobb akkor lehetett volna, ha kicsit érthetőbbé teszik a zárást, vagy picit több színészetet kapunk, illetve érzelmet. De akció fanoknak így is nagyon tetszeni fog, ha még nem látták. A helyszín is jó, bár valójában a forgatások nem Ázsiában, hanem Dél-Amerikában zajlottak. Akik egy lövöldözős, üldözős akció-orgiára vágynak, nem csalódnak ebben a filmben szerintem.