Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Ragyogás (1997)

The Shining

Sabnock Sanatory   2020. 08. 07.

Jól sikerült minisorozat, ami nem tért el Stephen King regényétől. Izgalmas, misztikus, és a flashbackek nagyon tetszettek benne. Érdemes megnézni szerintem mindenkinek. Rebecca De Mornay egy gyönyörű nő.

Deku   2017. 08. 24.

Nem is tudtam jó ideig, hogy ebből a King könyvből is készült filmes verzió ráadásul nem is akármilyen. Nagyon szuper a korához képest mindenképpen dicséretet érdemel.

rbernadett   2015. 04. 21.

Ez egy 2 vagy 3 részes minisorozat és emlékeim szerint hűek maradtak a könyvhöz ezért külön tetszett. Szerintem nagyon jó feldolgozás.

babsy88   2016. 08. 06.

Nagyon jó film, igaz kicsit hosszú, de érdemes végignézni, nekem nagyon tetszett és igazán izgalmas volt.

Manyi   2015. 10. 26.

Utánozhatatlan klasszikus thriller ami valóban különleges egyedi atmoszférájú. Meggyőző alakítás és profi rendezés, a kategória kedvelőinek kötelező darab.

Gyorvik   2018. 12. 19.

Kés, olló - gyermek kezébe nem való. Avagy a suszter maradjon a kaptafájánál. Most 20 év elteltével méginkább érezni, hogy nem lehet helyettesíteni sem Kubrick-ot, sem J Nicholson-t. S ekkora távlatból most már - véleményem szerint - nem is merné sen... több»

Frank Darabont feltűnik cameoszerepben a nappaliban szellemként.

Stephen King annyira elégedetlen volt Stanley Kubrick adaptációjával, hogy a saját kezébe vette a minisorozat irányítását. Nem csak, hogy ő írta a forgatókönyvet de még egy cameoszerepben is feltűnik benne. Továbbá a minisorozatba beletett számos olyan részlet, amit Kubrick kihagyott, például mint Jack alkoholizmusa.

A Stanley Hotel nem csak, hogy valóban azon a helyen található ahol a minisorozatot forgatták, hanem ez az a hotel, ami megihlette Stephen Kinget, amikor egyszer annyira a szezon végén foglalt ott szállást, hogy a hotelben már alig volt vendég és alkalmazott. A 217-es volt az ő szobája, amiről azt beszélték, hogy kísértetjárta. (A tényleges szállodai szoba a sarokban van és nem a folyosó közepén, ahogyan azt a filmben ábrázolják.)

Két kategóriában is Arany Málna díjra jelölték: legrosszabb színésznő és legrosszabb rendezés.

(Zsofi821)