Shelby07   2018. 01. 20.

Részben tetszett a film, de sokkal gyengébb lett, mint ahogy vártam. Az előzetesbe beletették az összes érdekes részt, így persze úgy tűnik, mintha egy nagyon érdekes és élvezhető film lenne, de végül kiderül, hogy unalmas. Maga a sztori jó lenne, de összességében nem köti le az ember figyelmét teljesen, már már azt várja az ember, hogy mikor lesz már vége, de sokszor meg vannak részek amikor izgalmas. Szóval vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, de inkább nevezném gyenge filmnek, mert azok a kis izgalmas részek nem tudják feledtetni, hogy unalmas az egész.

indingo   2017. 06. 15.

Az eredeti film sokkal izgalmasabb és látványosabb volt. A látvány azért nem volt rossz, de valahogy a kiszívjuk az élők életerejét dolog elég béna volt. Én tuti horrort forgattam volna inkább ebben a díszletben és jelmezekkel.

dulkap   2017. 06. 27.

Közel sem volt ez annyira rossz film, mint az előzetes kritikák és vélemények azt sugallták. A világot nem váltja meg, de nem volt vele semmi komolyabb gond. Oké voltak benne logikai bakik és az idő is néha furcsán telt a filmben, de egyszer simán nézhető kis mozi. Az operatőr azért nem kap piros pontot a munkájáért, de nem bántam meg, hogy megnéztem.

Deku   2018. 02. 15.

Az első pár perc elég ahhoz, hogy az embert elvarázsolja és megszerettesse magát a nézővel. Ritka izgalmas film. Ezt a filmet imádtam, pontosan annyit adott amennyit az ember elvárhat egy ilyen filmtől, se többet se kevesebbet.

HercegPeter   2018. 01. 23.

Messze elmarad a korábbi részektől. Nekem, mint a régi Múmia-filmek kedvelőjének csalódás volt. Ebben a szerepben Tom Cruise elmarad Frasertől. De egyébként a történet eléggé hasonlít a régihez. Azt nem értem, hogy miért vitték túlzásba ezt a zombisereges dolgot. A párbeszédek is nagyon gagyik és klisések, ahogy szinte az egész film. Az akciójelenetek hiteltelenek és az effektek is elég gyengék, semmit sem javultak a régihez képest. Egyes jelenetek horrorszerűek, mások meg olyanok mint egy gyengébb fantasy-dráma. Egyértelmű, hogy itt is a folytatásra építenek, különben Russell Crowe Jekyll és Hyde szerepe felesleges lenne. Bár így, hogy ez ilyen gyenge lett, lehet nem lesz folytatás. Ha ez egy önálló film lenne, akkor kapna 4 csillagot, de így nem tudom nem összehasonlítani, így maximum hármat kap.

Tom Cruise

Még hogy Tom Cruise előtt nincs lehetetlen misszió! Ejnye, ejnye, hogy lesz ebből univerzum? Pontosabban milyen franchise lesz az, amelynek már bemutatkozó filmjében is ekkora a káosz? 50/100 több»

A mozi egyébként egész korrekt képeket fest, mégis a legütősebb látványelemek Sofia Boutella és Annabelle Wallis. 4/10 több»

Cruise új dobása, A múmia egyszerűen súlytalan, blőd, értelmetlen és olyan dialógusokkal operál, hogy abba még a gagyigyáros Asylumnál is belepirulnának. Nem hittem volna, hogy egyszer ilyet írok, de ennek az ipari hulladéknak a színvonala még a 2008-as A múmia 3 szintjét se éri el, pedig abban havasi jetik voltak! 3/10 több»

Cruise és Crowe első közös filmje.

(Hetedik )

A stúdió több szörnyfilmet is tervez készíteni.

(Hetedik )

Az Universal Dark Univerzumának első filmje.