A múmia

(The Mummy)

FiximanCZ  2017. 06. 10.

Látványfilmnek teljesen rendben van, ha tudod, mire számíts, akkor nem kell majd csalódnod. Popcornmozinak szerintem teljesen rendben van, mégha helyenként zötyög is a forgatókönyv.

dulkap  2017. 06. 27.

Közel sem volt ez annyira rossz film, mint az előzetes kritikák és vélemények azt sugallták. A világot nem váltja meg, de nem volt vele semmi komolyabb gond. Oké voltak benne logikai bakik és az idő is néha furcsán telt a filmben, de egyszer simán nézhető kis mozi. Az operatőr azért nem kap piros pontot a munkájáért, de nem bántam meg, hogy megnéztem.

indingo  2017. 06. 15.

Az eredeti film sokkal izgalmasabb és látványosabb volt. A látvány azért nem volt rossz, de valahogy a kiszívjuk az élők életerejét dolog elég béna volt. Én tuti horrort forgattam volna inkább ebben a díszletben és jelmezekkel.

Szilonka  2017. 06. 12.

A történet nagyon béna és jellegtelen. Harcolunk földön, vízen, levegőben. minden főszereplő meghal azután feltámad. Ja és üvegesek ne nézzék meg.

AngelCass  2017. 10. 17.

Soha nem tanulom meg,hogy nem szabad hinni a kritikusoknak mintha nem mernének önálló véleményt formálni , ha valaki lehúz egy filmet utána mindenki ugyanezt teszi majd.Szóval nem is egy rosz film ,jókat nevettem rajta , egyáltalán nem akarta utánozni Brandon Fraiser féle szériát , és nem is jutott eszembe nézése közben , két különböző filmként lehet kezelni őket. Tetszik hogy egy szörny univerzumot akarnak létrehozni ,érdekes történeteket lehetne kihozni belőle. Szóval aki szereti Eaton Hunt munkásságát annak bátran ajánlom, ne hagyatkozzon a "kritikusokra" döntse el ő, hogy megüti e a mércét a film

VOX.hu - A múmia
Még hogy Tom Cruise előtt nincs lehetetlen misszió! Ejnye, ejnye, hogy lesz ebből univerzum? Pontosabban milyen franchise lesz az, amelynek már bemutatkozó filmjében is ekkora a káosz? 50/100
Supernaturalmovies: A múmia
A mozi egyébként egész korrekt képeket fest, mégis a legütősebb látványelemek Sofia Boutella és Annabelle Wallis. 4/10
Movieaddicts: A múmia
Cruise új dobása, A múmia egyszerűen súlytalan, blőd, értelmetlen és olyan dialógusokkal operál, hogy abba még a gagyigyáros Asylumnál is belepirulnának. Nem hittem volna, hogy egyszer ilyet írok, de ennek az ipari hulladéknak a színvonala még a 2008-as A múmia 3 szintjét se éri el, pedig abban havasi jetik voltak! 3/10

A film szlogenje, az "Üdvözlünk az istenek és szörnyek új világában" egy idézet az 1935-ös Frankenstein menyasszonya-ból, mely szintén a Universal égisze alatt készült.

Az 1999-es A múmia főszerepére Tom Cruise is esélyes volt, végül azonban Stephen Sommers rendező Brendan Frasert választotta. Ironikus módon tizennyolc évvel később a franchise rebootjában azonban már Cruise alakítja a főszerepet.

A Russell Crowe által alakított Dr Jekyll ebben a filmben tűnik fel először. A Universal tervei szerint a karakter önálló filmet kap majd a stúdió szörnyfilmes moziverzumában.