Vélemények: A múmia (2017)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Shelby07   2018. 01. 20.

Részben tetszett a film, de sokkal gyengébb lett, mint ahogy vártam. Az előzetesbe beletették az összes érdekes részt, így persze úgy tűnik, mintha egy nagyon érdekes és élvezhető film lenne, de végül kiderül, hogy unalmas. Maga a sztori jó lenne, de összességében nem köti le az ember figyelmét teljesen, már már azt várja az ember, hogy mikor lesz már vége, de sokszor meg vannak részek amikor izgalmas. Szóval vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, de inkább nevezném gyenge filmnek, mert azok a kis izgalmas részek nem tudják feledtetni, hogy unalmas az egész.

indingo   2017. 06. 15.

Az eredeti film sokkal izgalmasabb és látványosabb volt. A látvány azért nem volt rossz, de valahogy a kiszívjuk az élők életerejét dolog elég béna volt. Én tuti horrort forgattam volna inkább ebben a díszletben és jelmezekkel.

dulkap   2017. 06. 27.

Közel sem volt ez annyira rossz film, mint az előzetes kritikák és vélemények azt sugallták. A világot nem váltja meg, de nem volt vele semmi komolyabb gond. Oké voltak benne logikai bakik és az idő is néha furcsán telt a filmben, de egyszer simán nézhető kis mozi. Az operatőr azért nem kap piros pontot a munkájáért, de nem bántam meg, hogy megnéztem.

Deku   2018. 02. 15.

Az első pár perc elég ahhoz, hogy az embert elvarázsolja és megszerettesse magát a nézővel. Ritka izgalmas film. Ezt a filmet imádtam, pontosan annyit adott amennyit az ember elvárhat egy ilyen filmtől, se többet se kevesebbet.

HercegPeter   2018. 01. 23.

Messze elmarad a korábbi részektől. Nekem, mint a régi Múmia-filmek kedvelőjének csalódás volt. Ebben a szerepben Tom Cruise elmarad Frasertől. De egyébként a történet eléggé hasonlít a régihez. Azt nem értem, hogy miért vitték túlzásba ezt a zombisereges dolgot. A párbeszédek is nagyon gagyik és klisések, ahogy szinte az egész film. Az akciójelenetek hiteltelenek és az effektek is elég gyengék, semmit sem javultak a régihez képest. Egyes jelenetek horrorszerűek, mások meg olyanok mint egy gyengébb fantasy-dráma. Egyértelmű, hogy itt is a folytatásra építenek, különben Russell Crowe Jekyll és Hyde szerepe felesleges lenne. Bár így, hogy ez ilyen gyenge lett, lehet nem lesz folytatás. Ha ez egy önálló film lenne, akkor kapna 4 csillagot, de így nem tudom nem összehasonlítani, így maximum hármat kap.

Orosz István   2017. 11. 05.

Nekem elég vérszegény lett. Semmi köze nincsen az igazi múmiához. Talán még az eleje, egy kicsit érdekes, a vége meg egy nagy hülyeség. Egyszóval nagyon gyenge lett.

Hetedik   2017. 06. 11.

Bárcsak ne olyan lenne a vége, mint amilyen....mert addig sok gond nincs vele, teljesíti amit egy szörny-akció mozinak kell. A múmia csajszi gyönyörű, irigylem is Tomot....
A sok kritikussal meg okostojással nem kell foglalkozni. Aki reális elvárásokkal ül le egy ilyen mozi elé, nem fog csalódni!

Szilonka   2017. 06. 12.

A történet nagyon béna és jellegtelen. Harcolunk földön, vízen, levegőben. minden főszereplő meghal azután feltámad. Ja és üvegesek ne nézzék meg.

AngelCass   2017. 10. 17.

Soha nem tanulom meg,hogy nem szabad hinni a kritikusoknak mintha nem mernének önálló véleményt formálni , ha valaki lehúz egy filmet utána mindenki ugyanezt teszi majd.Szóval nem is egy rosz film ,jókat nevettem rajta , egyáltalán nem akarta utánozni Brandon Fraiser féle szériát , és nem is jutott eszembe nézése közben , két különböző filmként lehet kezelni őket. Tetszik hogy egy szörny univerzumot akarnak létrehozni ,érdekes történeteket lehetne kihozni belőle. Szóval aki szereti Eaton Hunt munkásságát annak bátran ajánlom, ne hagyatkozzon a "kritikusokra" döntse el ő, hogy megüti e a mércét a film

Artemisia   2017. 12. 16.

A történetben van potenciált, a látványvilág és a horroros beütésű elemek is nagyon jók voltak, néhol egészen horrorisztikus hangulatot teremtettek, különösen a múmia és kiszívott szolgáinak a megjelenítése lett bámulatos. De az egészet elrontják a főszereplők és a gyenge vígjátékszagú csipkelődésük. Tom Cruise karaktere úgy nyomja az arcoskodást,mintha kötelező volna,a barátja pedig a film elején úgy vinnyog mint egy gyerek, ami egy idő után roppant zavaró. Ez az erőltetett, kamaszfiús civakodás teljesen elüt a film hangulatától és nevetséges egy 50-es férfitól. Cruise karaktere komolytalanná teszi az egyébként erős filmet.Ha ezeket a giccses részeket kivágnák és átírnák a főszereplő karakterét, és végig az akció-horror vonalhoz ragaszkodva veszik fel a filmet, akár az új Da Vinci-kód is lehetett volna, mert a múmia-vonal tényleg brutálisan jó. Sofia Boutella nagyon jó múmia, gyakorlatilag ő a film igazi sztárja. Tehetséges,hiteles,profi alakítást nyújtott, dicséretet érdemel.Az Atom szőkében láttam először, de ott Charlize Theron mellett nem igazán figyeltem fel rá, mostantól figyelni fogom a filmjeit .

hsanya182   2017. 10. 30.

Elég hatásvadász látványos kalandfilm, már már komédia szintjében. Arra jó hogy kiszakadjál a megszokott gondolataid gödréből és elfelejtsd az önmagadban zajló folyamatokat. Lazulás vagy népbutítás, no de mindegy is az ejele azért miszikusra sikerült... :)

TomÁcs   2018. 04. 14.

Amit nagy újdonságnak a szántak a készítők, hogy a múmia nem férfi hanem nő. Nagy dolog! Látványba nem lehetett belekötni, történetben én többet vártam.

Bazzzsi   2017. 10. 20.

Igazából nem is értem, hogy Tom Cruise karaktere meghal a repülőgép szerencsétlenség után? A története eléggé felületes volt. Kiszámítható a végkifejlet.

Lonka   2017. 07. 26.

Sajnos más nézhetőt nem adtak a a mozik, úgyhogy erre ültünk be. Nem biztos, hogy célszerű volt a Múmia címet adni neki, mert akarva akaratanul összehasonlítja az ember az 1999-es verzióval ami sokkal élvezetesebb film. Történetben ez gyengécske és sok helyen összecsapott.

Filmelemző   2018. 04. 13.

Sokan és sokat szidták ezt a Tom Cruise filmet es a kritikusok is keményen bírálták pedig annyira nem rossz mint ahogyan beállítják. Vannak izgalmas részei, jó a látványvilága és még vicces is. Persze nem éri el a Btendan Fraser filmek szintjét, de igy is erős közepes. Értékelésem: 6 / 10 pont.

TribeBubu   2017. 06. 11.

Nem egy óriási durranás, de szerintem ígéretes bevezetés, ha valóban a Marvel-féle univerzumépítésre törekszik a Universal klasszikus horrorszörnyeivel. Az egyik ilyen lény mondjuk, számomra nagyon furcsán volt megjelenítve, de ennek ellenére szerintem a későbbi filmek akár jól is elsülhetnek.

MMcFly2015   2017. 06. 09.

1-2 éve mikor elindultak a híresztelések, olyanokat lehetett olvasni, hogy: újra gondolják a Múmia szériát egy komolyabb hangvétellel. Én ebből kiindulva nem ezt vártam.
Egy fokkal, nem lett jobb az elődeinél, sőt! A 99'-es első Múmiának volt egy királyul felépített, újdonsággal bíró története, ennek még az sincs.
Azt hittem, hogy Tom Cruise és Russel Crow neve minőség a garanciára, ésszel nem tudom felfogni, hogy kerültek bele ebbe a rebbot-ba. Russel Crow féle történetszál annyira érthetetlen és fölösleges... semmit nem tesz a történetbe.
A legrosszabbkor előjött erőltetett poénkodás képes volt elbarmolni egy komplett jelenetet. Hát a főhős szellemként visszatérő haverja, elkezd mai szlengekkel poénkodni egy akciójelenet során... ne már! Mindezt egy ,,komolyabb hangvételű újragondolásba"!
Az akciójelenetek - amiből minden benne van a trailerbe - elsöprő látványt nyújtanak, pár horrorisztikus momentum is dobott a hangulaton, de a pozitivumokat se Tom Cruise, se a történet, se a vége nem tudja növelni. Folytatásra utalgatnak a végén, kérdés lesz-e, aki még ezek után kíváncsian várná.

Yosihiro   2017. 12. 13.

csak azért néztem meg mert Tom C. benne játszik és nem csalódtam. Én úgy értékelem nagyon jó lett. Látvány történet igazolom. És lesz folytatás is itt nem szabad megállni :)

Greeta   2017. 12. 10.

A Barndon Fraseres verzió izgalmasabb volt, holott már eltelt jó pár év fejlődött a technika, adva volt minden egy jó filmre. A története elég egyértelmű volt,

SzFa   2017. 09. 30.

Elég jól sikerült film, izgalmas, látványos, kalandos. A történet nagyon izgalmas, a megvalósítás is remek, annyi gondom volt vele, hogy számomra hosszú volt. Voltak benne még horror elemek is.