A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja

(Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales)

VFTS  2017. 05. 27.

A történet sokkal jobb mint a harmadik vagy a negyedik részben. A poénok is jók benne, érdemes megnézni.

Stiff  2017. 05. 25.

Hát én nem dobtam tőle hátast, ez a Sparrow karakter szerintem ma már nem igazán tud ütni, nem úgy, mint a kétezres évek elején. Mondjuk az igaz, hogy legalább visszatért a széria a gyökereihez, de ez már csak önismétlés, eredeti ötletek nélkül. Profitorientált popcornmozi, amivel nem lenne baj, ha feszes, érdekes, szórakoztató tudna lenni. De hát erre ne számítsatok.

dulkap  2017. 05. 29.

Nem sajnálták a készítők a pénzt a filmre és ennek minden centje látszódik az alkotáson. Nagyon látványos és technikailag hibátlan. A történet igazából olyan, mint a korábbi részekben: elátkozott dühős kapitány vadászik Jack Sparrowra. Nekem most hiányzott valami kis plusz a filmből és erőltetettnek éreztem a drámai vonalat, de egyébként egy szórakoztató kis film, ami szerencsére nincs is bő lére eresztve.

ArpiHajdu és Réci  2017. 06. 13.

A Karib-tenger franchise kapcsán kissé szkeptikus vagyok, hiszen erőteljes kényszert érzek vele kapcsolatban. Tudniilik volt egy nagyon jól bevált ötlet: egzotikus környezet, fantasztikus, fülbemászó filmzene, sokak által szeretett kalózós téma, na és végül, (de egyáltalán nem utolsó sorban) a szerethető bugyuta Johnny Depp - a siker már-már garantált volt. S ha már Deppnél tartunk (nem vitatom, hogy a széria előtt is nagyon jó színész volt), de Jack Sparrow szerepével megszületett ez a kissé burleszkes homorú, szánalomraméltó, de a dolgokat mégis mindig a lehető legjobban megúszó figura, aki későbbi szerepeiben is visszaköszönt (lásd: A magányos lovas). Az első rész nálam működött is, aztán a széria szépen lassan hanyatlott részről-részre, hiszen ez a tuti recept, talán mégsem volt annyira tuti, hogy ennyi részen keresztül bírja szuflával. Számomra a harmadik film jelentette a mélypontot, amelyen a négyes kicsit tudott javítani, de ha emlékezetem nem csal, tette ezt úgy, hogy nem volt egyértelműen a 3. rész folytatásának nevezhető, így egy kicsit kakukktojásnak is érzem a franchise történetében. A Salazar bosszújával szerették volna a készítők újra felvenni a fonalat, ami sikerül is, nem is árul zsákbamcskát, hiszen már az első jelenetek képkockáin feltűnik az elátkozott Will Turner, akit fia próbál ilyen-olyan trükökkel megmenteni a teljes megsemmisüléstől. Aztán hirtelen ugrunk egyet az időben és megkapjuk az újgenerációs szerelmes párunkat Kaya Scodelario és Brenton Thwaites személyében (akiket természetesen posztapokaliptikus tini filmekből ismerhetünk), s közben újra feltűnik Jack Sparrow és legénysége, valamint még Barbossa kapitány is, akiből a már megszokott módon SPOILER! (szülő-elveszettnek hitt gyermek találkozása) gyártanak hőst a történet végére. SPOLER! Számomra a Javier Bardem által alakított főgonosz semmivel sem adott többet a szériának, mint az eddigi átokverte, velejéig romlott ellenségek, sőt, olykor egy-egy ponton még szánalmasnak is tűnt a Sparrow megbosszulásáért folytatott ámokfutása. Én egy nagyszerű színésznek tartom Bardent, s kicsit az az érzésem, hogy ezzel a karakterrel nem tudták kiaknázni a benne rejlő lehetőségeket. Ami még Deppet illeti: bármennyire is "zuhanórepülésben" volt mostanában a karrierje, azt azért el kell ismernek, hogy Jack Sparrow figurája még mindig remekül áll neki, s ezáltal az egész franchise-t képes a hátán vinni. Magyarán, ha valaki/valami miatt érdemes a széria ezen részét megnézni, az csak és kizárólag ő. Összefoglalva: talán a Disney-nél is érezték, hogy a franchise előző két része amolyan "mellékvágányra" futott, s ezúttal az első rész hangulatát próbálták újra előhozni a keményvonalas és kevésbé keményvonalas rajongótábor számára. Bár az első résszel továbbra sem ér fel, egyszeri popcornmoziként megállja a helyét. Aztán hogy miként folytatják Jack Sparrow kalandozásait (vajon élnek a stáblista utáni jelenettel az alkotók?) az már megint egy érdekes kérdés. 3,5 csillagot kap (közelít a 4-hez)!

HercegPeter  2017. 06. 24.

Úgy gondolom, hogy a széria kimerült. Már az előző rész sem volt valami egetrengető. Ez nem jelenti azt, hogy rossz lenne, de az első részek olyan magasra tették a lécet, amit ezek már nem képesek átlépni. Számomra kissé már erőltetett volt az egész. A poénok, a történet és a karakterek is (kivéve Sparrow) elmaradnak a várttól. A film eleje annyira lapos, hogy már alig vártam, hogy Depp is felbukkanjon. Másrészt a látvány nagyon oda lett téve. De senki se értsen félre, egészében nézve ez is egy jó film. A franchise érdekében remélem, hogy nem lesz újabb folytatás.

Stephen Graham
Martin Klebba
David Wenham
Martin Klebba
Filmsomnia.hu - A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja
Összességében a Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja az első film legjobb pillanatait idézi meg, kalandos, vicces és végtelenül szórakozató. A nosztalgiázás és múltidézés mellett pedig az esetleges folytatás(ok)-nak is tökéletesen megágyaz.

Értékelés: 70%
Movieaddicts: A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja
Egy bámulatos és szórakoztató nyári kalandfilmet kapunk, ami az első nagy sikerű részre erősen reflektál, de önálló történetként is remekül megállja a helyét, aki most találkozik először a szériával az is remekül fog szórakozni. Remek munkát végeztek az alkotók, mind az akciójelenetekben, és mind a rejtély kidolgozásában. Mindenkinek csak ajánlani tudom! 8,5/10
24.hu - Jack Sparrow most már igazán nyugdíjba vonulhatna
Ha valaki a klasszikus Karib-tenger kalózai élményre vágyik, inkább pörgesse le még egyszer a Gore Verbinski rendezte eredeti trilógiát, és hagyja ezt a darabot. Persze, ez a film is vicces lehet annak, aki most találkozik először Jack Sparrow-val, sőt, egy hangyaköpetnyit jobb is, mint a negyedik rész, az Ismeretlen vizeken, de ez semmit sem változtat azon, hogy egy copy+paste-tel van dolgunk. Értékelés: 5/10.

A Salazar bosszúja kapcsán Johnny Depp elárulta, hogy hogyan kapta meg annak idején Jack Sparrow szerepét. Akkoriban volt három éves a lánya és folyamatosan rajzfilmeket néztek. A kedvence a Bolondos dallamok volt, amelynek a világa teljesen magával ragadta a színészt. Mikor megszületett Sparrow alakja, úgy gondolta, hogy általa kelhet igazán életre a Bolondos dallamok-beli látványvilág élőszereplős verziója.

A filmet már 2015-2016-ban szerették volna vászonra vinni, de végül csúszott a projekt, mert úgy gondolták, hogy Johnny Depp korábbi filmje, A magányos lovas (amely amúgy bukás lett) még túl élénken él az emberek emlékezetében és az ottani karakter Tonto és Jack Sparrow között párhuzamot vonnának a nézők.

Geoff Zanelly, a film zeneszerzője Hans Zimmer tanítványa volt, akit maga a mester ajánlott a posztra.