A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja (2017)

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

jfruzsi97   2020. 10. 13.

Sajnos meg se közelíti az első két részt, de egyszer nézhető.Látvány világban jó, de kicsit lapos a történet.

Shelby07   2018. 01. 19.

Imádom, egyszerűen csak ennyit tudok mondogatni, hogy imádom. Jack Sparrow megunhatatlan és a történet is nagyon tetszett. Úgy vélem ez méltó lezárása a kalózos sorozatnak. Annyi kalandba vitte el a film a nézőit, és most is egy élmény volt nézni. Nagyszerű film, bátran ajánlom mindenkinek.

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 13.

Egyszeri popcornmozi

A Karib-tenger franchise kapcsán kissé szkeptikus vagyok, hiszen erőteljes kényszert érzek vele kapcsolatban. Tudniilik volt egy nagyon jól bevált ötlet: egzotikus környezet, fantasztikus, fülbemászó filmzene, sokak által szeretett kalózós téma, na é... teljes kritika»

dulkap   2017. 05. 29.

Nem sajnálták a készítők a pénzt a filmre és ennek minden centje látszódik az alkotáson. Nagyon látványos és technikailag hibátlan. A történet igazából olyan, mint a korábbi részekben: elátkozott dühős kapitány vadászik Jack Sparrowra. Nekem most hiá... több»

Deku   2017. 07. 17.

Nagyon vártam már a filmet viszont sajnos olyan érzést keltett, hogy nem tud semmi újat mutatni. Pusztán becsomagolták a jól működő dolgokat egy új köntösbe és készen volt a jó film.

HercegPeter   2017. 06. 24.

Úgy gondolom, hogy a széria kimerült. Már az előző rész sem volt valami egetrengető. Ez nem jelenti azt, hogy rossz lenne, de az első részek olyan magasra tették a lécet, amit ezek már nem képesek átlépni. Számomra kissé már erőltetett volt az egész.... több»

Orosz István   2017. 12. 09.

Nem volt rossz, de mégis azt tudom mondani valami azért hiányhott belőlle. Mondjuk a negyedik résznél azért sokkal jobb volt, de az első három rész szinvonalát nem üti meg.

Stephen Graham
Martin Klebba
David Wenham
Martin Klebba
Johnny Depp

A film összbevétele 794 861 794 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 473 679 752 forintot termelt. A hazai mozik összesen 326 950 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Salazar bosszúja kapcsán Johnny Depp elárulta, hogy hogyan kapta meg annak idején Jack Sparrow szerepét. Akkoriban volt három éves a lánya és folyamatosan rajzfilmeket néztek. A kedvence a Bolondos dallamok volt, amelynek a világa teljesen magával ragadta a színészt. Mikor megszületett Sparrow alakja, úgy gondolta, hogy általa kelhet igazán életre a Bolondos dallamok-beli látványvilág élőszereplős verziója.

A filmet már 2015-2016-ban szerették volna vászonra vinni, de végül csúszott a projekt, mert úgy gondolták, hogy Johnny Depp korábbi filmje, A magányos lovas (amely amúgy bukás lett) még túl élénken él az emberek emlékezetében és az ottani karakter Tonto és Jack Sparrow között párhuzamot vonnának a nézők.

Geoff Zanelly, a film zeneszerzője Hans Zimmer tanítványa volt, akit maga a mester ajánlott a posztra.

A film eredeti címe Dead Men Tell No Tales lett volna, amely már korábban a Fekete Gyöngy átkában és a Világ végénben is elhangzik, egyszer a papagáj csőréből.

Henry karakterére Ansel Elgort, Taron Egerton, George Mackay és Sam Keeley voltak esélyesek.

A női főszerepre Lucy Boynton, Gabriella Wilde, Jenna Thiam, Alexandra Dowling is esélyesek voltak, végül azonban Kaya Scodelario mutatott a legjobban Brenton Thwaites mellett, ezért őt választották ki.

Salazar neve eredetileg Brand kapitány néven futott, ám amikor Javier Bardem leváltotta Christoph Waltzot, a karakter nevét megváltoztatták Salazarra, amely jobban passzolt Bardem spanyol származásához.

Először Terry Rossiót bízták meg a forgatókönyv megírásával, azonban végül kiszállt a projektből, mert ő egy női fő gonoszt képzelt el eredetileg, de Johnny Depp és az alkotógárda többi tagja még nem látta elérkezettnek ezt a pillanatot.

(Thibo84)

A Disney a 2017-es Cinemaconon április elején vetítette le legújabb szuperprodukcióját egy meglehetősen szűk közönség előtt, melyet követően a kritikusok valósággal áradoztak a filmről a közösségi média felületein kiemelve, hogy A Salazar bosszúja visszatért a franchise alapjaihoz.

Johnny Depp, Geoffrey Rush és Kevin McNally az egyedüli színészek, aki feltűntek A Karib-tenger kalózai franchise összes epizódjában.

Összességében a Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja az első film legjobb pillanatait idézi meg, kalandos, vicces és végtelenül szórakozató. A nosztalgiázás és múltidézés mellett pedig az esetleges folytatás(ok)-nak is tökéletesen megágyaz.

Értékelés: 70% több»

Egy bámulatos és szórakoztató nyári kalandfilmet kapunk, ami az első nagy sikerű részre erősen reflektál, de önálló történetként is remekül megállja a helyét, aki most találkozik először a szériával az is remekül fog szórakozni. Remek munkát végeztek az alkotók, mind az akciójelenetekben, és mind a rejtély kidolgozásában. Mindenkinek csak ajánlani tudom! 8,5/10 több»

Ha valaki a klasszikus Karib-tenger kalózai élményre vágyik, inkább pörgesse le még egyszer a Gore Verbinski rendezte eredeti trilógiát, és hagyja ezt a darabot. Persze, ez a film is vicces lehet annak, aki most találkozik először Jack Sparrow-val, sőt, egy hangyaköpetnyit jobb is, mint a negyedik rész, az Ismeretlen vizeken, de ez semmit sem változtat azon, hogy egy copy+paste-tel van dolgunk. Értékelés: 5/10. több»