A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja (2017)

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Shelby07   2018. 01. 19.

Imádom, egyszerűen csak ennyit tudok mondogatni, hogy imádom. Jack Sparrow megunhatatlan és a történet is nagyon tetszett. Úgy vélem ez méltó lezárása a kalózos sorozatnak. Annyi kalandba vitte el a film a nézőit, és most is egy élmény volt nézni. Nagyszerű film, bátran ajánlom mindenkinek.

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 13.
Egyszeri popcornmozi

A Karib-tenger franchise kapcsán kissé szkeptikus vagyok, hiszen erőteljes kényszert érzek vele kapcsolatban. Tudniilik volt egy nagyon jól bevált ötlet: egzotikus környezet, fantasztikus, fülbemászó filmzene, sokak által szeretett kalózós téma, na és végül, (de egyáltalán nem utolsó sorban) a szerethető bugyuta Johnny Depp - a siker már-már garantált volt. S ha már Deppnél tartunk (nem vitatom, hogy a széria előtt is nagyon jó színész volt), de Jack Sparrow szerepével megszületett ez a kissé burleszkes homorú, szánalomraméltó, de a dolgokat mégis mindig a lehető legjobban megúszó figura, aki későbbi szerepeiben is visszaköszönt (lásd: A magányos lovas). Az első rész nálam működött is, aztán... több»

dulkap   2017. 05. 29.

Nem sajnálták a készítők a pénzt a filmre és ennek minden centje látszódik az alkotáson. Nagyon látványos és technikailag hibátlan. A történet igazából olyan, mint a korábbi részekben: elátkozott dühős kapitány vadászik Jack Sparrowra. Nekem most hiányzott valami kis plusz a filmből és erőltetettnek éreztem a drámai vonalat, de egyébként egy szórakoztató kis film, ami szerencsére nincs is bő lére eresztve.

Deku   2017. 07. 17.

Nagyon vártam már a filmet viszont sajnos olyan érzést keltett, hogy nem tud semmi újat mutatni. Pusztán becsomagolták a jól működő dolgokat egy új köntösbe és készen volt a jó film.

HercegPeter   2017. 06. 24.

Úgy gondolom, hogy a széria kimerült. Már az előző rész sem volt valami egetrengető. Ez nem jelenti azt, hogy rossz lenne, de az első részek olyan magasra tették a lécet, amit ezek már nem képesek átlépni. Számomra kissé már erőltetett volt az egész. A poénok, a történet és a karakterek is (kivéve Sparrow) elmaradnak a várttól. A film eleje annyira lapos, hogy már alig vártam, hogy Depp is felbukkanjon. Másrészt a látvány nagyon oda lett téve. De senki se értsen félre, egészében nézve ez is egy jó film. A franchise érdekében remélem, hogy nem lesz újabb folytatás.

Stephen Graham
Martin Klebba
David Wenham
Martin Klebba
Johnny Depp

Összességében a Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja az első film legjobb pillanatait idézi meg, kalandos, vicces és végtelenül szórakozató. A nosztalgiázás és múltidézés mellett pedig az esetleges folytatás(ok)-nak is tökéletesen megágyaz.

Értékelés: 70% több»

Egy bámulatos és szórakoztató nyári kalandfilmet kapunk, ami az első nagy sikerű részre erősen reflektál, de önálló történetként is remekül megállja a helyét, aki most találkozik először a szériával az is remekül fog szórakozni. Remek munkát végeztek az alkotók, mind az akciójelenetekben, és mind a rejtély kidolgozásában. Mindenkinek csak ajánlani tudom! 8,5/10 több»

Ha valaki a klasszikus Karib-tenger kalózai élményre vágyik, inkább pörgesse le még egyszer a Gore Verbinski rendezte eredeti trilógiát, és hagyja ezt a darabot. Persze, ez a film is vicces lehet annak, aki most találkozik először Jack Sparrow-val, sőt, egy hangyaköpetnyit jobb is, mint a negyedik rész, az Ismeretlen vizeken, de ez semmit sem változtat azon, hogy egy copy+paste-tel van dolgunk. Értékelés: 5/10. több»

A film 473 679 752 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 326 950 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Salazar bosszúja kapcsán Johnny Depp elárulta, hogy hogyan kapta meg annak idején Jack Sparrow szerepét. Akkoriban volt három éves a lánya és folyamatosan rajzfilmeket néztek. A kedvence a Bolondos dallamok volt, amelynek a világa teljesen magával ragadta a színészt. Mikor megszületett Sparrow alakja, úgy gondolta, hogy általa kelhet igazán életre a Bolondos dallamok-beli látványvilág élőszereplős verziója.

(ArpiHajdu és Réci )

A filmet már 2015-2016-ban szerették volna vászonra vinni, de végül csúszott a projekt, mert úgy gondolták, hogy Johnny Depp korábbi filmje, A magányos lovas (amely amúgy bukás lett) még túl élénken él az emberek emlékezetében és az ottani karakter Tonto és Jack Sparrow között párhuzamot vonnának a nézők.

(ArpiHajdu és Réci )

Geoff Zanelly, a film zeneszerzője Hans Zimmer tanítványa volt, akit maga a mester ajánlott a posztra.