A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka

(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka

goorizabella  2016. 08. 01.

A kalandfilmek közül nekem ez a kedvenc sorozatom! imádom! Örök kedvenc marad! nem csalódtam a filmben..Érdemes megnézni :) :D

ukla  2016. 04. 25.

Legalább 100 csillagot adnék ennek a filmnek.Johnny Depp hatalmas nagy visszatérése Jack Sparoww ként.Főleg hogy a karakter kitalálása az ő érdeme.A forgatókönyv hibátlan a történetvezetéssel.A régmúlt idő világa, de mégus olyan mintha egy teljesen másik bolygó lenne.Hibátlan látványa van főleg a kalózok holdfénybe.A zene Hanstól legendásra sikerült.
Évente egyszer muszály megnézni.

Dunai Bence  2016. 08. 04.

Én erre a filmre azt tudnám mondani tökéletes mert, izgalmas, vicces, drámai, és jók a színészek. :D

Petya1995  2015. 08. 10.

Amikor először láttam az előzetesét hihetetlenül megfogott . El is mentem moziba megnézni anno és nem csalódtam azt hozta amit kellett nagyon jó kaland, családi egy kis humorral megszórva . Johhny Deep karaktere a legviccesebb és legjobb szerintem .és nagyon jól eljátssza a kapzsi ,őrült Jack Sparrow-t .

adibandii  2015. 04. 24.

Imádom.Vicces,látványos tele kalanddal és izgalommal.Imádom a szereplőket,a sztorit.Orlando Bloom az egyik kedvenc színészem,Johnny Depp pedig nagyot alakitott,mint mindig.Illett hozzá ez a karakter és remekül játszotta is el feltétlenül ajánlom.

Geoffrey Rush
Smoking Barrels: A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka
Bonyolult kalandok kigondolása helyett hagyta lélegezni karaktereit és hogy bámulatos tájai végezzék a világépítést - közben viszont rendkívüli tudatossággal is tartotta a gyeplőt. És ez ha nem is megfejthetetlen csoda, tényleg nagyon nehezen utánozható.

9/10

Hogy a karibi időjárás hatásait saját bőrén érezze, Johnny Depp több szaunát is felkeresett annak érdekében, hogy hitelesen alakíthassa Jack Sparrow-t.

Az első forgatókönyvet (még az 1990-es években) Steven Spielberg kezébe adták, s ő Bill Murray-t, Steve Martint vagy Robin Williamst képzelte el Jack Sparrow szerepére.

A kalóz szó mellett az alku volt a másik gyakran használt kifejezés a filmben. Összesen 15-ször mondták ki.