Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Deku

Geoffrey Rush

A jólelkű kovácsfiú, Will Turner (Orlando Bloom) elvei ellenére szövetkezik a Jack Sparrow (Johnny Depp) vezette kalózokkal, hogy megmentse gyermekkori szerelmét, Elizabeth Swant (Keira Knightley) a rettegett Barbossa kapitány (Geoffrey Rush) elátkozott kalózhajójáról. A kovácsinasból lett… Több

Rendező: Gore Verbinski
Premier (HU): 2003.09.18. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2023.09.23 Gamehun638

90-es évek kosztümös, sokszor gagyi kalózos filmjei után jött egy nagy durranás. Lerakott egy alapot, amire utána nem igazán tudtak építkezni, maximum pénzügyileg. Szimpatikus szereplőgárda. Macsó, vicces karakterek. Meg minden, ami egy kalózos kalandfilmhez kellhet.

2017.07.08 Deku

Ez egy igazán elbűvölő, szórakoztató és humoros sorozat első része. Eredeti volt minden tekintetben. Johnny Depp alakítása pedig hihetetlen módon kiemelkedő. Imádtam.

2018.01.04 Shelby07

Kedvenc filmjeim egyike, szerethető karakterekkel. Johnny Depp által alakított Jack Sparrow egy makacs, pimasz és humoros karakter, egyszerűen nem lehet nem szeretni. Izgalmas és fordulatos film, a legtökéletesebb kalóz film. Egyszerűen az ember úgy ... Több

2015.04.18 Yosihiro

Minden idők legjobb kalózos fantasy-ja. Ezen alakításokért és látványért érdemes moziba járni, de az sem baj ha csk dvd van meg afil hiszen többször is olyan izgalmas, látványos és nevtteő mint amikor legelsőnek láttam. Ajánlom mindenkinek aki még nem látta feltétlenül nézze meg! Üdv Yosihiro

2022.03.11 JRD

Deep miatt lett ekkora durr...

Minden idők egyik legjobb kalózfilmje. (Engem annyira nem mozgatott meg még a címe sem, hogy mindegy hányszor áradoztak róla, nem néztem meg. Aztán egy nap a tanítványaim felvetették, hogy nézzük meg. Oké, rendben! - adtam meg magam mély sóhajjal. És végigröhögtem, és imádtam.) De ha a szívemre teszem a kezem, és lefejtem a filmről a látványt és a sztorit, akkor azt kell mondanom, hogy ez a film Deep miatt lett kib*szott jó. A figurát annyira jól elkapta, hogy nem lehetett nem rajongani érte. És a filozofikus rumbölcsességek a szájából megértek vagy egy tucat bögrefeliratot, mémet és blogbejegyzést... Kinghtley (aki tehetséges, de szerintem egy túlértékelt színésznő) nem hagyott bennem mély nyomot. Orlando Bloom karaktere nagyon jó volt, de talán keresgélhettek volna még egy kicsit. (Talán nehezemre esett elvonatkoztatni Legolas figurájától?) Mégis, A Karib-tenger kalózainak minden része kitűnő szórakozás! Többször is megnézhető. A zene sem akármilyen, hiszen sokaknak csendül fel a fülében a kalózok dala is, a szirének éneke... stb. Hogy Deep nélkül milyen lesz A Karib-tenger kalózai? Majd meglátjuk, de nagy reményeket nem fűzök hozzá. De van pár rész, ahol Deep uralja a vásznat, szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Az első filmet, A Fekete Gyöngy átkát csak 2003-ban vetítették először a mozikba, de Karib-tenger kalózai ennél sokkal régebb óta létezik, mégpedig vidámparki látványosságként Disneylandben.Szerző: Shelby07

Hogy a karibi időjárás hatásait saját bőrén érezze, Johnny Depp több szaunát is felkeresett annak érdekében, hogy hitelesen alakíthassa Jack Sparrow-t.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az első forgatókönyvet (még az 1990-es években) Steven Spielberg kezébe adták, s ő Bill Murray-t, Steve Martint vagy Robin Williamst képzelte el Jack Sparrow szerepére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A kalóz szó mellett az alku volt a másik gyakran használt kifejezés a filmben. Összesen 15-ször mondták ki. Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 05. 28.)
Bonyolult kalandok kigondolása helyett hagyta lélegezni karaktereit és hogy bámulatos tájai végezzék a világépítést - közben viszont rendkívüli tudatossággal is tartotta a gyeplőt. És ez ha nem is megfejthetetlen csoda, tényleg nagyon nehezen utánozható.

9/10 Több