Játssz egy Xiaomi Redmi Note 4-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka

(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka

Laca  2017. 03. 08.

Egyszerűen imádom, az egyik kedvenc filmem. Nagyon jó színészi alakítások, látványos effektek, jó story.

HercegPeter  2016. 12. 02.

Szeretem a kalandfilmeket és ez alól ez sem kivétel. Nagyszerű színészgárda, és jó a látványvilág. Mindemellett vicces is. Johnny Depp nagyon ráérzett erre a szerepre.

Orosz István  2016. 05. 27.

Szerintem nagy lelki szegénységgel bír aki nem öt csillagot ad ennek a filmnek, Johnny Depp egyszerűen annyira zseniálisan játsza a laza kalózfigurát, aki még önző is, hogy más színésszel már el sem lehetne képzelni. Annyira egybeolvadt a karakterével. Na de a történet is ott van. Minden korosztálynak tudom ajánlani, kivétel nélkül!

Snowball  2016. 12. 12.

Nos egynek elmegy. Ez inkább negatív vélemény mintsem pozitívum. Rémes volt ahogy meg akarták fogni a karaktereket, szerintem már eleve itt hibádzott az egész és innentől kezdve nem is törekedett a jobbra sem.

mdlg4th  2016. 02. 04.

Szerintem maguk a készítők se nagyon voltak vele tisztában, hogy mit akartak elérni a filmmel. Én legalábbis úgy éreztem, hogy nagyon nincs rendben valami. A színészek kihozták a lehető legjobbat, de a történet nekem nem jött be.

Geoffrey Rush
Smoking Barrels: A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka
Bonyolult kalandok kigondolása helyett hagyta lélegezni karaktereit és hogy bámulatos tájai végezzék a világépítést - közben viszont rendkívüli tudatossággal is tartotta a gyeplőt. És ez ha nem is megfejthetetlen csoda, tényleg nagyon nehezen utánozható.

9/10

Hogy a karibi időjárás hatásait saját bőrén érezze, Johnny Depp több szaunát is felkeresett annak érdekében, hogy hitelesen alakíthassa Jack Sparrow-t.

Az első forgatókönyvet (még az 1990-es években) Steven Spielberg kezébe adták, s ő Bill Murray-t, Steve Martint vagy Robin Williamst képzelte el Jack Sparrow szerepére.

A kalóz szó mellett az alku volt a másik gyakran használt kifejezés a filmben. Összesen 15-ször mondták ki.