A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2023.09.23 Gamehun638

90-es évek kosztümös, sokszor gagyi kalózos filmjei után jött egy nagy durranás. Lerakott egy alapot, amire utána nem igazán tudtak építkezni, maximum pénzügyileg. Szimpatikus szereplőgárda. Macsó, vicces karakterek. Meg minden, ami egy kalózos kalandfilmhez kellhet.

2017.07.08 Deku

Ez egy igazán elbűvölő, szórakoztató és humoros sorozat első része. Eredeti volt minden tekintetben. Johnny Depp alakítása pedig hihetetlen módon kiemelkedő. Imádtam.

2018.01.04 Shelby07

Kedvenc filmjeim egyike, szerethető karakterekkel. Johnny Depp által alakított Jack Sparrow egy makacs, pimasz és humoros karakter, egyszerűen nem lehet nem szeretni. Izgalmas és fordulatos film, a legtökéletesebb kalóz film. Egyszerűen az ember úgy ... Több

2015.04.18 Yosihiro

Minden idők legjobb kalózos fantasy-ja. Ezen alakításokért és látványért érdemes moziba járni, de az sem baj ha csk dvd van meg afil hiszen többször is olyan izgalmas, látványos és nevtteő mint amikor legelsőnek láttam. Ajánlom mindenkinek aki még nem látta feltétlenül nézze meg! Üdv Yosihiro

2022.03.11 JRD

Deep miatt lett ekkora durr...

Minden idők egyik legjobb kalózfilmje. (Engem annyira nem mozgatott meg még a címe sem, hogy mindegy hányszor áradoztak róla, nem néztem meg. Aztán egy nap a tanítványaim felvetették, hogy nézzük meg. Oké, rendben! - adtam meg magam mély sóhajjal. És végigröhögtem, és imádtam.) De ha a szívemre teszem a kezem, és lefejtem a filmről a látványt és a sztorit, akkor azt kell mondanom, hogy ez a film Deep miatt lett kib*szott jó. A figurát annyira jól elkapta, hogy nem lehetett nem rajongani érte. És a filozofikus rumbölcsességek a szájából megértek vagy egy tucat bögrefeliratot, mémet és blogbejegyzést... Kinghtley (aki tehetséges, de szerintem egy túlértékelt színésznő) nem hagyott bennem mély nyomot. Orlando Bloom karaktere nagyon jó volt, de talán keresgélhettek volna még egy kicsit. (Talán nehezemre esett elvonatkoztatni Legolas figurájától?) Mégis, A Karib-tenger kalózainak minden része kitűnő szórakozás! Többször is megnézhető. A zene sem akármilyen, hiszen sokaknak csendül fel a fülében a kalózok dala is, a szirének éneke... stb. Hogy Deep nélkül milyen lesz A Karib-tenger kalózai? Majd meglátjuk, de nagy reményeket nem fűzök hozzá. De van pár rész, ahol Deep uralja a vásznat, szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2016.05.27 Orosz István

Szerintem nagy lelki szegénységgel bír aki nem öt csillagot ad ennek a filmnek, Johnny Depp egyszerűen annyira zseniálisan játsza a laza kalózfigurát, aki még önző is, hogy más színésszel már el sem lehetne képzelni. Annyira egybeolvadt a karakteréve... Több

2017.03.08 Laca//Ho/rr/oR//

Egyszerűen imádom, az egyik kedvenc filmem. Nagyon jó színészi alakítások, látványos effektek, jó story.

2016.12.02 HercegPeter

Szeretem a kalandfilmeket és ez alól ez sem kivétel. Nagyszerű színészgárda, és jó a látványvilág. Mindemellett vicces is. Johnny Depp nagyon ráérzett erre a szerepre.

2019.04.22 Ms. Akárki

Johnny Depp egyik legjobb filmje. Itt még nem volt annyira elszállva magától. Zseniális színész tud lenni, ha akar. A kalózos filmek generációját ez a film újra beindította. Nagyon jó a zene és a színészgárda is. Jó, fordulatos és akciódús, számomra több nem is kellett.

2019.01.05 Norbert93

A családi kalandfilmek koronázatlan királya

Korai kamaszkorom meghatározó filmje. Az "igazi" Jack Sparrow itt még maradt antihősnek és nem ripacskodta el az egész filmet, nem éreztem azt, hogy Tapsi Hapsi játssza a főszerepet. Johnny Depp tökéletes egyensúlyban megmaradt a jó és a rossz között, itt még sugárzott magából egyfajta eszelősséget és romlottságot. A családi kalandfilmek koronázatlan királya.

2018.01.25 dailyfilmsan

Az egyik örök kedvenc amit álmomból felkeltve is tudok kívülről idézni! Annyira jól átadja a kalózkodás hangulatát hogy legszívesebben felcsapnék én is kalóznak. Nem véletlen kapott díjjat a jelmezre ez a film. Nagyon jó !!!

2020.09.17 MP170506

Remek, remek és remek! Nagyon jó a történet, jó a kép világ, kiválóak a karakterek és kiválóak az azokat megformáló színészek is. A sorozat egyik legjobb része!

2019.02.20 harnas1207

A filmnek saját világa van, mint a Star Wars-nak. Aki ezt megszereti az élvezni fogja és várja a többi epizódot, aki meg nem az értetlenül áll előtte. Főleg a Disney Star Wars-hoz hasonlítanám. Kalandfilm vicces és szerethető karakterekkel, éppen egy... Több

2021.11.01 Képkockák

Az Indiana Jones és a Múmia után talán a legismertebb és legjobb kalandfilm, el se hiszem, hogy ezt 2003-ban csinálták, bármikor szívesen visszanézi az ember. Johnny Depp számomra eggyé vált a karakterrel.