A Karib-tenger kalózai: A világ végén (2007)

Pirates of the Caribbean: At World's End

A Karib-tenger kalózai: A világ végén

Deku   2017. 07. 18.

Nekem nagyon tetszett még ez a rész is, itt még tudott szórakoztató és üde lenni a film sorozat eme darabja. A karakterek változatlanul hitelesek és humorosak voltak. Szerettem.

Orosz István   2017. 08. 03.

Jobban tetdsett mint a második rész, jobb folytatás lett. De az első részt szerintem semmi nem múlhatja felül. Ink akció dús, mint poénos volt, és a végén is volt csavar.

Artemisia   2018. 08. 01.

A film erőssége a látvány, de az káprázatosan pazar. Néhány jelenet, mint pl. az istennő szabadon engedése vagy a hajós csata már műalkotás a műalkotásban, az operatőri munka is abszolút profi, de Davy Jones és a Bolygó Hollandi legénységének maszkjai is külön megérdemelnének egy misét. Maga a sztori szövése is tetszett, bár messze eltörpül a látvány mögött, de tartalmas, érzelmes, akciódús és szórakoztató az egész film, úgy elrepült a 2,5 óra miközben néztem, mintha csak 1 lett volna, és szívesen néztem volna további 2 óráig.

dailyfilmsan   2019. 02. 17.

Imádom az egész szériát, mindet más és más dolog miatt. Ez a film a zenéivel lopta be magát a szívembe azon felül hogy frappáns, vicces és látványos. Tudom sokaknak a zenék ugyan azok és hasonlóak de ebben a filmben tér el legjobban attól az alaptól ami az első két részben csak hajszál híján tért csak el. Itt kapott egy szomorú töltetet és más hegedűre alapozott zene is bekapcsolódott. Csodálatos lett. A film kicsit igazságtalan ha a végére gondolunk de mégis azt érzi az ember hogy így van ez jól. Ami még nagyon tetszik az a főszereplők kötődése. sok filmben a szerelmes párokat alakító színészeknél hiányzik a kémia nem tudnak Úgy nézni egymásra. Itt Bloom és Knightley párosnál nem állt fenn. Nagyon jó párost alakítottak végig mind a 3 résznél.

Norbert93   2019. 05. 05.

Ez nekem már túl Disney-s lett, Jack Sparrow tapsi-hapsiként rohangál, semmi nem maradt már abból amit az első részben megalapozott, oda lett belőle a "rosszfiú". Vállalható a film mert látványos és vannak nagy jelenetek, de ezzel szemben vannak nagyon idétlen képsorok is (Jack Sparrow idétlen hallucinációi saját magáról). Félreértés ne essék, az egyik kedvenc franchise-om, de ez a film lehetett volna sokkal jobb is.

Johnny Depp

Bár úgy tervezték, hogy Keith Richards (akiről Depp a karakterét nagyban mintázta) egy cameo erejéig szerepel a Karik-tenger kalózai: A holtak kincsében, ám ez akkor a Rolling Stones turnéja miatt nem valósult meg, s így ebben a filmben kapott szereplési lehetőséget. Ugyanakkor a zenész olyan részeg volt a forgatás alatt, hogy sokszor Gore Verbinskinek kellett támogatnia őt.

(ArpiHajdu és Réci )

A Karib-tenger franchise történetében ebben a filmben láthatjuk először a kalózok egyik legtipikusabb kellékét: a szemkötőt.

(ArpiHajdu és Réci )

A szingapúri díszlet 40 épületet foglalt magába egy óriási medencében.