Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A Karib-tenger kalózai: A világ végén (2007)

Pirates of the Caribbean: At World's End

A Karib-tenger kalózai: A világ végén

MP170506   2020. 09. 17.

Ahogy a többi része a sorozatnak, ez is kiváló lett. Nagyon jó a történet, jók a poénok, kiváló a látványvilága és remek színészek játszanak benne. Engem megvett!

Artemisia   2018. 08. 01.

A film erőssége a látvány, de az káprázatosan pazar. Néhány jelenet, mint pl. az istennő szabadon engedése vagy a hajós csata már műalkotás a műalkotásban, az operatőri munka is abszolút profi, de Davy Jones és a Bolygó Hollandi legénységének maszkj... több»

Deku   2017. 07. 18.

Nekem nagyon tetszett még ez a rész is, itt még tudott szórakoztató és üde lenni a film sorozat eme darabja. A karakterek változatlanul hitelesek és humorosak voltak. Szerettem.

Orosz István   2017. 08. 03.

Jobban tetdsett mint a második rész, jobb folytatás lett. De az első részt szerintem semmi nem múlhatja felül. Ink akció dús, mint poénos volt, és a végén is volt csavar.

dailyfilmsan   2019. 02. 17.

Imádom az egész szériát, mindet más és más dolog miatt. Ez a film a zenéivel lopta be magát a szívembe azon felül hogy frappáns, vicces és látványos. Tudom sokaknak a zenék ugyan azok és hasonlóak de ebben a filmben tér el legjobban attól az alaptól ... több»

Sabnock Sanatory   2019. 09. 01.

A maszkok,a díszlet,a látvány első osztályúak mind.Jó a történet,és Johnny Depp megint zseniálisan játsza szerepét.Nekem a zene is nagyon tetszik,úgy alapjában véve jó mozi!

Norbert93   2019. 05. 05.

Ez nekem már túl Disney-s lett, Jack Sparrow tapsi-hapsiként rohangál, semmi nem maradt már abból amit az első részben megalapozott, oda lett belőle a "rosszfiú". Vállalható a film mert látványos és vannak nagy jelenetek, de ezzel szemben vannak nagy... több»

Johnny Depp

Bár úgy tervezték, hogy Keith Richards (akiről Depp a karakterét nagyban mintázta) egy cameo erejéig szerepel a Karik-tenger kalózai: A holtak kincsében, ám ez akkor a Rolling Stones turnéja miatt nem valósult meg, s így ebben a filmben kapott szereplési lehetőséget. Ugyanakkor a zenész olyan részeg volt a forgatás alatt, hogy sokszor Gore Verbinskinek kellett támogatnia őt.

A Karib-tenger franchise történetében ebben a filmben láthatjuk először a kalózok egyik legtipikusabb kellékét: a szemkötőt.

A szingapúri díszlet 40 épületet foglalt magába egy óriási medencében.

A filmben van egy utalás a Mad Max harmadik részére: amikor Keira Knightley belép Sao feng fürdőjébe, akkor le kell adni minden fegyverét, akárcsak Mel Gibsonnak a harmadik Mad Max-filmben.

A forgatás megkezdéséig nem volt kész forgatókönyv.

Ennek az egyetlen Karib-tenger résznek a költségvetése felülmúlta a Gyűrűk Ura-trilógia teljes büdzséjét.

A 169 percnyi játékidejével ez minden idők leghosszabb Disney-filmje.

A filmben feltűnő egyik hajó már több filmből is ismerős lehet: Lázadás a Bountyn (1962), Yellowbeard (1983), Moby Dick (1998).

Willt azzal a karddal döfik a szívén, melyet az előző részben kovácsoltak.

Gore Verbinski rendző gitárjátéka csendül fel a filmzenében.