Agyas és agyatlan (2016)

Isla Fisher
Isla Fisher
Tamsin Egerton
Louis Leterrier

MoviesChris   2022. 03. 01.

Én nem tudom, lehet, velem van a baj, de imádom a kretén humort. Akkorákat tudok ezen visítva röhögni. És ebben a filmben aztán van bőven kreténség és humor is. Sasha Baron Cohent be sem kell mutatni, de itt a másik főszereplő is nagyot alkotott, elk... több»

Orosz István   2017. 07. 18.

Hát ritkán látni ilyen beteg vígjátékot, de annyit nevettem rajta. Sőt többször is megnéztem. Valóban beteg agyszüleményű film, de kit érdekel akkor is jól szórakoztam rajta.

HercegPeter   2019. 02. 23.

Sacha Baron Cohen megint megcsinálta

Sacha Baron Cohen megint megcsinálta. Eddig a Brünón kívül nem tudott olyan filmet csinálni, ami ne lenne zseniális. Ráadásul most társult Louis Leterrier-rel, a Szemfényvesztők és a Hihetetlen Hulk rendezőjével (bár igazából nem tudom, miért váltott... teljes kritika»

HE7EDIK   2020. 11. 02.

Cohen ezúttal az ingyenélőket parodizálja a rá jellemző alpárisággal, a hereszívás vagy az elefántos rész sokaknál biztos kicsapja a biztosítékot, de mint minden filmjének, ennek is van üzenete.

MMcFly2015   2016. 03. 03.

Vegyesek az érzelmeim a film kapcsán. Kell idő míg meg tudom emészteni. Ha egyedül néztem volna, nem jutok el a végéig, viszont most egy társasággal betegre röhögtem magam. Ez volt a cél, és ez miatt azt kell mondanom, hogy meg is érte a mozijegy. Sz... több»

Lamboh   2017. 10. 09.

Néhány éve ez még simán egy 5 (illetve 10) csillagos film lett volna számomra. Akkor még tudtam értékelni az ennyire elborult humort, most viszont már többnyire csak taszítanak az ennyire gusztustalan poénok. Sacha Baron Cohen viszont még mindig nagy arc.

MKristijan   2016. 10. 15.

Sacha Baron Cohen féle elvetemültség, kémfilmekre szabva. Az előzetes hype miatt "néztem meg", a felvezetés után tekergetni kezdtem, mert valahogy nem érdekelt a sztori.

A film összbevétele 25 182 929 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 25 065 475 forintot termelt. A hazai mozik összesen 38 337 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Rebel Wilson a Pitch Perfect 2. (2015) forgatása után két héttel már elkezdte a munkát a filmen.

A filmben Norman "Nobby" Butcher-nek kilenc gyereke van.

Sacha Baron Cohen első akciófilmje.

A Monty Python-ból ismert Eric Idle is ellátogatott a forgatásra, mikor véletlenül belefutott a stábba. Idle és Cohen egyébként Los Angelesben szomszédok.

A film öt országban játszódik (Chile, Anglia, Indonézia, Dél-Afrika és Uganda), de mindössze két országban zajlott a forgatás (Anglia, Dél-Afrika).

Sacha Baron Cohen eddig okosan használta a tapló, alpári humort. Eddig. 45/100 több»