Agyas és agyatlan

freeman   2019. 10. 21.

Király film

Orosz István   2017. 07. 18.

Hát ritkán látni ilyen beteg vígjátékot, de annyit nevettem rajta. Sőt többször is megnéztem. Valóban beteg agyszüleményű film, de kit érdekel akkor is jól szórakoztam rajta.

HercegPeter   2019. 02. 23.

Sacha Baron Cohen megint megcsinálta

Sacha Baron Cohen megint megcsinálta. Eddig a Brünón kívül nem tudott olyan filmet csinálni, ami ne lenne zseniális. Ráadásul most társult Louis Leterrier-rel, a Szemfényvesztők és a Hihetetlen Hulk rendezőjével (bár igazából nem tudom, miért váltott... teljes kritika»

MMcFly2015   2016. 03. 03.

Vegyesek az érzelmeim a film kapcsán. Kell idő míg meg tudom emészteni. Ha egyedül néztem volna, nem jutok el a végéig, viszont most egy társasággal betegre röhögtem magam. Ez volt a cél, és ez miatt azt kell mondanom, hogy meg is érte a mozijegy. Sz... több»

Lamboh   2017. 10. 09.

Néhány éve ez még simán egy 5 (illetve 10) csillagos film lett volna számomra. Akkor még tudtam értékelni az ennyire elborult humort, most viszont már többnyire csak taszítanak az ennyire gusztustalan poénok. Sacha Baron Cohen viszont még mindig nagy arc.

MKristijan   2016. 10. 15.

Sacha Baron Cohen féle elvetemültség, kémfilmekre szabva. Az előzetes hype miatt "néztem meg", a felvezetés után tekergetni kezdtem, mert valahogy nem érdekelt a sztori.

TribeBubu   2018. 02. 07.

Alapvetően bírom Sacha Baron Cohen humorát, sőt ez a film is rendben lenne, de a gusztustalan és erőltetett homoszexuális bolondozással leállhatna. Pedig csak két-három ilyen jelenet volt ebben, de azok nagyon durván gyomorforgatóak voltak, ez pedig ... több»

Isla Fisher
Isla Fisher
Tamsin Egerton
Louis Leterrier

A film összbevétele 25 182 929 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 25 065 475 forintot termelt. A hazai mozik összesen 38 337 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Rebel Wilson a Pitch Perfect 2. (2015) forgatása után két héttel már elkezdte a munkát a filmen.

A filmben Norman "Nobby" Butcher-nek kilenc gyereke van.

Sacha Baron Cohen első akciófilmje.

A Monty Python-ból ismert Eric Idle is ellátogatott a forgatásra, mikor véletlenül belefutott a stábba. Idle és Cohen egyébként Los Angelesben szomszédok.

A film öt országban játszódik (Chile, Anglia, Indonézia, Dél-Afrika és Uganda), de mindössze két országban zajlott a forgatás (Anglia, Dél-Afrika).

Grimsby városában játszódó jeleneteket valójában Essex-ben vették fel.

Promóciós körútja során egy interjúban megkérdezték Sacha Baron Cohen-t, hogy szerinte ki lehetne a következő James Bond, amire ezt válaszolta: Deadpool.

Isla Fisher korábban már dolgozott együtt a rendező Louis Leterrier-rel a Szemfényvesztők (2013) című filmben.

Ilya Naishuller (Hardcore Henry) is segédkezett a POV (point of view) jelenetek elkészítésében konzultánsként.

Guy Pearce, Clive Owen és Colin Farrell neve is felmerül Sebastian Graves szerepére, mielőtt Mark Strong megkapta volna azt.

Gyenge kémparódia sok altesti viccel, inkább csak Cohen rajongóinak. Egy erősebb gyomor nem árt a megtekintéséhez, de ha aki szereti a stílust, annak bejön majd. több»

Sacha Baron Cohen (Ali G, Borat, Brüno, A diktátor) repertoárja tovább bővül a brit külvárosi suttyó futballhuligán szerepkörével, amelynek sztereotípiáit sikeresen házasítja össze a klasszikus kémfilmek paródiájával. A végeredmény egy hullámzó színvonalú, ámde ütőképes elegy, amitől garantáltan eldobjuk az agyunkat! több»

Sacha Baron Cohen eddig okosan használta a tapló, alpári humort. Eddig. 45/100 több»