Advertisement
Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

A hét mesterlövész (2016)

The Magnificent Seven

A hét mesterlövész

sptt   2020. 06. 11.

Modern western

Szeretem a western filmeket, ennek a hangulata is kifejezetten megragadott. A film feléig minden tökéletes volt, az atmoszféra, a szereplők, a történet, a "mesterlövészek" verbuválása, a második etap már nem volt számomra hiteles. Egy kicsit összecsapottnak tűnt, pedig a rendezéssel, a látvánnyal nem volt problémám. Mindezek ellenére nálam az átlagosnál jobb értéket kap, egy esti kikapcsolódásnak tökéletesen megfelelő volt.

Deku   2017. 09. 13.

Nem tudtam egyszerűen betelni ezzel a filmmel. Kegyetlenül magasra tették ám a mércét ezzel a hangulatvilággal. Személy szerint ezek a típusú filmek jönnek be a leginkább. Fantasztikus.

HercegPeter   2019. 06. 30.

Szégyen, nem szégyen, én nem láttam az eredetit. Ezáltal nyilván nem is tudom összehasonlítani. De ha a régi is ilyen jó (márpedig úgy tudom, hogy az), akkor azt is mindenképpen meg fogom nézni. Egyébként is azt akartam először megtekinteni, de nem így alakult. Persze ennek a filmnek is van gyenge pontja, ez pedig a főgonosz, aki túlságosan sablonos, olyan mint az összes többi western-ben. Nem tud újat mutatni. Viszont minden másban jóra vizsgázott. A vadnyugati filmek legfontosabb elemére, a lövöldözésre egyáltalán nem lehet panaszunk. Különösen a végső harc volt zseniális. A szereposztás is kifogásolhatatlan, nem találunk benne egyetlen gyenge láncszemet sem. Haley Bennett megszólalásig hasonlít Jennifer Lawrence-re.

Thibo84   2016. 09. 25.

Némi hasonlóságot véltem felfedezni a régi és az új film között, főleg egy - két karakternél. De ha a régi filmtől elvonatkoztatok, egy remek western filmet kapok. Jól lettek a szereplők össze válogatva, a karakterek is jól ki lettek dolgozva, igaz nem sok hangsúlyt fektetnek rájuk, pont annyit amennyit kell. A poénok csak emelik a film imázsát és a nagy csata a végén kiválóan, látványosan lett kidolgozva.

Orosz István   2017. 07. 19.

Nem volt a legjobb, de rossznak se tudom nevezni. Nagyon jó a szereplő gárda, de attól a sztorin lehetett volna még mit csavarni. Nekem egy kicsit olyan érzésem van, mintha össze lenne csapva.

Martin Sensmeier
Luke Grimes
Lee Byung-hun
Luke Grimes
Matt Bomer

Rossz film lenne A hét mesterlövész? Az alapanyagához viszonyítva mindenképp. Külső jegyekben fellelhetőek az egyezések, de identitásában már közel nem tükrözi az ikonikus klasszikust. 6/10 több»

Egyalkalmas szórakoztató látványfilmnek oké, de hiányzik belőle minden, ami a nagy elődöket emlékezetessé tette. több»

Összességében tehát egy teljesen korrekt, szórakoztató, de feledhető és tulajdonképpen kissé felesleges feldolgozás lett A hét mesterlövész. Bár messze van attól, hogy szégyent hozzon az eredetire, de attól még messzebb esik, hogy ötven év múlva ugyanolyan nosztalgiával gondoljanak majd vissza rá az emberek, mint amilyennel Sturges filmjére gondolnak ma.
6-7/10 több»

A film összbevétele 162 360 636 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 76 593 651 forintot termelt. A hazai mozik összesen 60 272 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben 68 haláleset történik.

(Norbi)

Ez a film volt a rendező, Antoine Fuqua és az operatőr, Mauro Fiore ötödik közös munkája (korábban a Mélyütésen, A védelmezőn, a Nap könnyein és a Kiképzésen dolgoztak együtt).

A forgatókönyv társszerzőjének, Nick Pizzolattónak (akit leginkább a True Detective megalkotójakén ismerhetünk) ez volt az első mozifilmje.