A hét mesterlövész

Luke Grimes
Lee Byung-hun
Luke Grimes
Matt Bomer

Rendszeresen banditák támadnak meg egy békés kis falut, hogy behajtsák a sarcot. A falu lakói egyre elkeseredettebbek, hiszen saját maguk számára is alig termelik meg a betevő falatot. Végső megoldásként, minden vagyonukat összeszedve elhatározzák, hogy elűzik a banditákat, ám saját maguk… Több

Rendező: Antoine Fuqua
Premier (HU): 2016.09.22. | HBO Max (2021.03.07.)

2021.03.25 Aki_megmondja_a_tutit

Az eredi jobb volt...

Nem lett rossz, de a zseniálistól messze jár, legfőképp azért, mert már 1000 ilyen film készült. Az akciórészek nem annyira tetszettek, mert túlzásba vitték a jó és a rossz közti különbséget (a jók mindenkit eltaláltak, a rosszak pedig szinte soha senkit, és kicsit több gonosz halt meg a városkában, mint amennyien bejöttek). A színészekkel meg voltam elégedve, de a film kicsit sablonos lett (az elején összegyűjtik a kétes erkölcsi értékű hősöket, akik aztán életüket adva tesznek jót). Összességében egyszer-kétszer meg lehet nézni, de nem lesz a kedvenc filmem.

Az eredeti az eredeti. Ez egy remake, ami a mai kornak megfelelő, és minden igényt kielégítő film. Kicsit fura a szereplőválasztás, de a végére már nem figyeltem erre. A második etapra laposabb, erőtlenebb, de néha erőre kap. Ez a hét mesterlövész. De nem az eredeti.

2016.09.25 Thibo84

Némi hasonlóságot véltem felfedezni a régi és az új film között, főleg egy - két karakternél. De ha a régi filmtől elvonatkoztatok, egy remek western filmet kapok. Jól lettek a szereplők össze válogatva, a karakterek is jól ki lettek dolgozva, igaz n... Több

2017.09.13 Deku

Nem tudtam egyszerűen betelni ezzel a filmmel. Kegyetlenül magasra tették ám a mércét ezzel a hangulatvilággal. Személy szerint ezek a típusú filmek jönnek be a leginkább. Fantasztikus.

2018.03.27 Filmelemző

Kurosawa 1954-es hét szamuráját, 1960-ban vitte tovább John Sturges, amikor elkészítette a Hét mesterlövészt olyan klasszikusokkal, mint Steve McQueen, Charles Bronson és Yul Brenner (illetve James Coburn). Óriási siker lett. Aztán eltelt újabb 56 év... Több

A film összbevétele 162 360 636 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 76 593 651 forintot termelt. A hazai mozik összesen 60 272 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben 68 haláleset történik.Szerző: Norbi

Ez a film volt a rendező, Antoine Fuqua és az operatőr, Mauro Fiore ötödik közös munkája (korábban a Mélyütésen, A védelmezőn, a Nap könnyein és a Kiképzésen dolgoztak együtt).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatókönyv társszerzőjének, Nick Pizzolattónak (akit leginkább a True Detective megalkotójakén ismerhetünk) ez volt az első mozifilmje.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Denzel Washington olyannyira beleélte magát a szerepbe, hogy a forgatási szünetekben is pisztollyal az övén ment ebédelni, nem kis feltűnést keltve ezzel a helyiek körében.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 10. 04.)
Kár érte, mert Fuqua a nehezét megcsinálta, modern köntösben és narratívában prezentált egy nagyon nem mai értékvilágú műfajt. A végeredmény hibái ellenére is bőven az átlagos akciófilmek fölötti színvonallal bír, és kiemelkedik az utóbbi évek western próbálkozásai közül. Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 09. 25.)
Egyalkalmas szórakoztató látványfilmnek oké, de hiányzik belőle minden, ami a nagy elődöket emlékezetessé tette. Több

(2016. 12. 24.)
Éjszakai ragadozók
Hogy mi kellett volna a sikerhez? Hitelesség, eredetiség, önálló gondolatok, mondanivaló és sokkal jobb rendezés. Az is jót tett volna az egésznek, ha valahogy képes (és mer) elszakadni az 1960-as verziótól. De nem mert és nem is tudott. Értékelésünk éppen csak közepes, sajnos nem lehet rá többet adni 5 pontnál. Több

(2016. 09. 20.)
Rossz film lenne A hét mesterlövész? Az alapanyagához viszonyítva mindenképp. Külső jegyekben fellelhetőek az egyezések, de identitásában már közel nem tükrözi az ikonikus klasszikust. Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 09. 25.)
Összességében tehát egy teljesen korrekt, szórakoztató, de feledhető és tulajdonképpen kissé felesleges feldolgozás lett A hét mesterlövész. Bár messze van attól, hogy szégyent hozzon az eredetire, de attól még messzebb esik, hogy ötven év múlva ugyanolyan nosztalgiával gondoljanak majd vissza rá az emberek, mint amilyennel Sturges filmjére gondoln... Több
Sólyomszív
2011