A hét mesterlövész (2016)

The Magnificent Seven

Martin Sensmeier
Luke Grimes
Lee Byung-hun
Luke Grimes
Matt Bomer

Aki_megmondja_a_tutit   2021. 03. 25.

Az eredi jobb volt...

Nem lett rossz, de a zseniálistól messze jár, legfőképp azért, mert már 1000 ilyen film készült. Az akciórészek nem annyira tetszettek, mert túlzásba vitték a jó és a rossz közti különbséget (a jók mindenkit eltaláltak, a rosszak pedig szinte soha senkit, és kicsit több gonosz halt meg a városkában, mint amennyien bejöttek). A színészekkel meg voltam elégedve, de a film kicsit sablonos lett (az elején összegyűjtik a kétes erkölcsi értékű hősöket, akik aztán életüket adva tesznek jót). Összességében egyszer-kétszer meg lehet nézni, de nem lesz a kedvenc filmem.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 16.

Az eredeti az eredeti. Ez egy remake, ami a mai kornak megfelelő, és minden igényt kielégítő film. Kicsit fura a szereplőválasztás, de a végére már nem figyeltem erre. A második etapra laposabb, erőtlenebb, de néha erőre kap. Ez a hét mesterlövész. De nem az eredeti.

Thibo84   2016. 09. 25.

Némi hasonlóságot véltem felfedezni a régi és az új film között, főleg egy - két karakternél. De ha a régi filmtől elvonatkoztatok, egy remek western filmet kapok. Jól lettek a szereplők össze válogatva, a karakterek is jól ki lettek dolgozva, igaz n... több»

Deku   2017. 09. 13.

Nem tudtam egyszerűen betelni ezzel a filmmel. Kegyetlenül magasra tették ám a mércét ezzel a hangulatvilággal. Személy szerint ezek a típusú filmek jönnek be a leginkább. Fantasztikus.

HercegPeter   2019. 06. 30.

Szégyen, nem szégyen, én nem láttam az eredetit. Ezáltal nyilván nem is tudom összehasonlítani. De ha a régi is ilyen jó (márpedig úgy tudom, hogy az), akkor azt is mindenképpen meg fogom nézni. Egyébként is azt akartam először megtekinteni, de nem í... több»

Filmelemző   2018. 03. 27.

Kurosawa 1954-es hét szamuráját, 1960-ban vitte tovább John Sturges, amikor elkészítette a Hét mesterlövészt olyan klasszikusokkal, mint Steve McQueen, Charles Bronson és Yul Brenner (illetve James Coburn). Óriási siker lett. Aztán eltelt újabb 56 év... több»

Orosz István   2017. 07. 19.

Nem volt a legjobb, de rossznak se tudom nevezni. Nagyon jó a szereplő gárda, de attól a sztorin lehetett volna még mit csavarni. Nekem egy kicsit olyan érzésem van, mintha össze lenne csapva.

A film összbevétele 162 360 636 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 76 593 651 forintot termelt. A hazai mozik összesen 60 272 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben 68 haláleset történik.

(Norbi)

Ez a film volt a rendező, Antoine Fuqua és az operatőr, Mauro Fiore ötödik közös munkája (korábban a Mélyütésen, A védelmezőn, a Nap könnyein és a Kiképzésen dolgoztak együtt).

A forgatókönyv társszerzőjének, Nick Pizzolattónak (akit leginkább a True Detective megalkotójakén ismerhetünk) ez volt az első mozifilmje.

Denzel Washington olyannyira beleélte magát a szerepbe, hogy a forgatási szünetekben is pisztollyal az övén ment ebédelni, nem kis feltűnést keltve ezzel a helyiek körében.

Walter Mirisch producer már a film régi változatában is a stáb tagja volt, mint ahogy az új filmen is dolgozott.

Kár érte, mert Fuqua a nehezét megcsinálta, modern köntösben és narratívában prezentált egy nagyon nem mai értékvilágú műfajt. A végeredmény hibái ellenére is bőven az átlagos akciófilmek fölötti színvonallal bír, és kiemelkedik az utóbbi évek western próbálkozásai közül. több»

Egyalkalmas szórakoztató látványfilmnek oké, de hiányzik belőle minden, ami a nagy elődöket emlékezetessé tette. több»

Hogy mi kellett volna a sikerhez? Hitelesség, eredetiség, önálló gondolatok, mondanivaló és sokkal jobb rendezés. Az is jót tett volna az egésznek, ha valahogy képes (és mer) elszakadni az 1960-as verziótól. De nem mert és nem is tudott. Értékelésünk éppen csak közepes, sajnos nem lehet rá többet adni 5 pontnál. több»