A hét mesterlövész (2016)

The Magnificent Seven

Aki_megmondja_a_tutit   2021. 03. 25.

Az eredi jobb volt...

Nem lett rossz, de a zseniálistól messze jár, legfőképp azért, mert már 1000 ilyen film készült. Az akciórészek nem annyira tetszettek, mert túlzásba vitték a jó és a rossz közti különbséget (a jók mindenkit eltaláltak, a rosszak pedig szinte soha senkit, és kicsit több gonosz halt meg a városkában, mint amennyien bejöttek). A színészekkel meg voltam elégedve, de a film kicsit sablonos lett (az elején összegyűjtik a kétes erkölcsi értékű hősöket, akik aztán életüket adva tesznek jót). Összességében egyszer-kétszer meg lehet nézni, de nem lesz a kedvenc filmem.

Deku   2017. 09. 13.

Nem tudtam egyszerűen betelni ezzel a filmmel. Kegyetlenül magasra tették ám a mércét ezzel a hangulatvilággal. Személy szerint ezek a típusú filmek jönnek be a leginkább. Fantasztikus.

Thibo84   2016. 09. 25.

Némi hasonlóságot véltem felfedezni a régi és az új film között, főleg egy - két karakternél. De ha a régi filmtől elvonatkoztatok, egy remek western filmet kapok. Jól lettek a szereplők össze válogatva, a karakterek is jól ki lettek dolgozva, igaz n... több»

HercegPeter   2019. 06. 30.

Szégyen, nem szégyen, én nem láttam az eredetit. Ezáltal nyilván nem is tudom összehasonlítani. De ha a régi is ilyen jó (márpedig úgy tudom, hogy az), akkor azt is mindenképpen meg fogom nézni. Egyébként is azt akartam először megtekinteni, de nem í... több»

Orosz István   2017. 07. 19.

Nem volt a legjobb, de rossznak se tudom nevezni. Nagyon jó a szereplő gárda, de attól a sztorin lehetett volna még mit csavarni. Nekem egy kicsit olyan érzésem van, mintha össze lenne csapva.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 16.

Az eredeti az eredeti. Ez egy remake, ami a mai kornak megfelelő, és minden igényt kielégítő film. Kicsit fura a szereplőválasztás, de a végére már nem figyeltem erre. A második etapra laposabb, erőtlenebb, de néha erőre kap. Ez a hét mesterlövész. De nem az eredeti.

dailyfilmsan   2018. 04. 01.

Jobban bejött mint a régi változata. Az elejéétől a végéig ment a puskadörrenés. Igaz csak 1 ember indítékát tudjuk teljesen megérteni miért segít a többi emberen, de a többi tag a 7-es brigádból nemigen tesz vagy mond olyan dolgot ami nyomán felkapj... több»

Martin Sensmeier
Luke Grimes
Lee Byung-hun
Luke Grimes
Matt Bomer

A film összbevétele 162 360 636 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 76 593 651 forintot termelt. A hazai mozik összesen 60 272 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben 68 haláleset történik.

(Norbi)

Ez a film volt a rendező, Antoine Fuqua és az operatőr, Mauro Fiore ötödik közös munkája (korábban a Mélyütésen, A védelmezőn, a Nap könnyein és a Kiképzésen dolgoztak együtt).

A forgatókönyv társszerzőjének, Nick Pizzolattónak (akit leginkább a True Detective megalkotójakén ismerhetünk) ez volt az első mozifilmje.

Denzel Washington olyannyira beleélte magát a szerepbe, hogy a forgatási szünetekben is pisztollyal az övén ment ebédelni, nem kis feltűnést keltve ezzel a helyiek körében.

Walter Mirisch producer már a film régi változatában is a stáb tagja volt, mint ahogy az új filmen is dolgozott.

Ez a film volt Simon Franglen karrierjének utolsó munkája. A zeneszerző állítólag már a forgatókönyv egy korai változatának készülésekor elkezdett dolgozni a zenén. Halála után Simon Franglen egészített ki a majdnem teljesen elkészült filmzenét.

Ethan Hawke (enyhe túlzással élve) kikövetelte magának, hogy szerepet kapjon a filmben.

A 2012-ben felvetődött folytatástervben még úgy képzelték, hogy idősebb polgárháborús veteránok szerepelnek majd benne, és olyan színészeket kértek volna fel, mint Tom Cruise, Kevin Costner, Morgan Freeman és Matt Damon.

A film a jól ismert A hét mesterlövész remake-je. Az már kevéssé ismert, hogy az 1960-as film is egy feldolgozás, amely A hét szamuráj történetén alapul.

(ps)

Az eredeti tervek szerint Jason Momoa is szerepet kapott volna a filmben, de az Aquaman forgatása miatt ez nem volt lehetséges.

(ps)

Rossz film lenne A hét mesterlövész? Az alapanyagához viszonyítva mindenképp. Külső jegyekben fellelhetőek az egyezések, de identitásában már közel nem tükrözi az ikonikus klasszikust. több»

Egyalkalmas szórakoztató látványfilmnek oké, de hiányzik belőle minden, ami a nagy elődöket emlékezetessé tette. több»

Összességében tehát egy teljesen korrekt, szórakoztató, de feledhető és tulajdonképpen kissé felesleges feldolgozás lett A hét mesterlövész. Bár messze van attól, hogy szégyent hozzon az eredetire, de attól még messzebb esik, hogy ötven év múlva ugyanolyan nosztalgiával gondoljanak majd vissza rá az emberek, mint amilyennel Sturges filmjére gondolnak ma. több»