A hét mesterlövész (2016)

The Magnificent Seven

A hét mesterlövész

Sabnock Sanatory   2020. 07. 16.

Az eredeti az az eredeti.Ez egy remake,ami a mai kornak megfelelő,és minden igényt kielégítő film.Kicsit fura a szereplő választás,de a végére már nem figyeltem erre.A második etapra laposabb,erőtlenebb,de néha erőre kap.Ez a hét mesterlövész.De nem az eredeti.

Deku   2017. 09. 13.

Nem tudtam egyszerűen betelni ezzel a filmmel. Kegyetlenül magasra tették ám a mércét ezzel a hangulatvilággal. Személy szerint ezek a típusú filmek jönnek be a leginkább. Fantasztikus.

Thibo84   2016. 09. 25.

Némi hasonlóságot véltem felfedezni a régi és az új film között, főleg egy - két karakternél. De ha a régi filmtől elvonatkoztatok, egy remek western filmet kapok. Jól lettek a szereplők össze válogatva, a karakterek is jól ki lettek dolgozva, igaz n... több»

HercegPeter   2019. 06. 30.

Szégyen, nem szégyen, én nem láttam az eredetit. Ezáltal nyilván nem is tudom összehasonlítani. De ha a régi is ilyen jó (márpedig úgy tudom, hogy az), akkor azt is mindenképpen meg fogom nézni. Egyébként is azt akartam először megtekinteni, de nem í... több»

Orosz István   2017. 07. 19.

Nem volt a legjobb, de rossznak se tudom nevezni. Nagyon jó a szereplő gárda, de attól a sztorin lehetett volna még mit csavarni. Nekem egy kicsit olyan érzésem van, mintha össze lenne csapva.

dailyfilmsan   2018. 04. 01.

Jobban bejött mint a régi változata. Az elejéétől a végéig ment a puskadörrenés. Igaz csak 1 ember indítékát tudjuk teljesen megérteni miért segít a többi emberen, de a többi tag a 7-es brigádból nemigen tesz vagy mond olyan dolgot ami nyomán felkapj... több»

Filmelemző   2018. 03. 27.

Kurosawa 1954-es hét szamuráját, 1960-ban vitte tovább John Sturges, amikor elkészítette a Hét mesterlövészt olyan klasszikusokkal, mint Steve McQueen, Charles Bronson és Yul Brenner (illetve James Coburn). Óriási siker lett. Aztán eltelt újabb 56 év... több»

Martin Sensmeier
Luke Grimes
Lee Byung-hun
Luke Grimes
Matt Bomer

A film összbevétele 162 360 636 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 76 593 651 forintot termelt. A hazai mozik összesen 60 272 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben 68 haláleset történik.

(Norbi)

Ez a film volt a rendező, Antoine Fuqua és az operatőr, Mauro Fiore ötödik közös munkája (korábban a Mélyütésen, A védelmezőn, a Nap könnyein és a Kiképzésen dolgoztak együtt).

A forgatókönyv társszerzőjének, Nick Pizzolattónak (akit leginkább a True Detective megalkotójakén ismerhetünk) ez volt az első mozifilmje.

Denzel Washington olyannyira beleélte magát a szerepbe, hogy a forgatási szünetekben is pisztollyal az övén ment ebédelni, nem kis feltűntést keltve ezzel a helyieknél.

Az idén 95 éves Walter Mirisch, producer már a film régi változatában is a stáb tagja volt, mint ahogy az új filmen is dolgozott.

Ez a film volt karrierjének utolsó munkája. A zeneszerző állítólag már a forgatókönyv egy korai változatának készülésekor elkezdett dolgozni a zenén. Halála után Simon Franglen egészített ki a majdnem teljesen elkészült filmzenét.

Ethan Hawke (enyhe túlzással élve) kikövetelte magának, hogy szerepet kapjon a filmben.

A 2012-ben felvetődött folytatás tervben még úgy képzelték, hogy idősebb polgárháborús veteránok szerepelnek majd benne és olyan színészeket kértek volna fel, mint Tom Cruise, Kevin Costner, Morgan Freeman és Matt Damon.

A film a jól ismert A hét mesterlövész remakje, azt már kevéssé ismert, hogy az 1960-as film is egy feldolgozás, amely A hét szamuráj történetén alapul.

(ps)

Az eredeti tervek szerint Jason Momoa is szerepet kapott volna a filmben, de az Aquaman forgatása miatt ez nem volt lehetséges.

(ps)

Rossz film lenne A hét mesterlövész? Az alapanyagához viszonyítva mindenképp. Külső jegyekben fellelhetőek az egyezések, de identitásában már közel nem tükrözi az ikonikus klasszikust. 6/10 több»

Egyalkalmas szórakoztató látványfilmnek oké, de hiányzik belőle minden, ami a nagy elődöket emlékezetessé tette. több»

Összességében tehát egy teljesen korrekt, szórakoztató, de feledhető és tulajdonképpen kissé felesleges feldolgozás lett A hét mesterlövész. Bár messze van attól, hogy szégyent hozzon az eredetire, de attól még messzebb esik, hogy ötven év múlva ugyanolyan nosztalgiával gondoljanak majd vissza rá az emberek, mint amilyennel Sturges filmjére gondolnak ma.
6-7/10 több»