A félszemű (2010)

True Grit

Yosihiro   2021. 04. 22.

Fél

Kíváncsi voltam erre a filmre, mit takar. Igazából nem vártam sokat. A címéből kiindulva szerintem mást kellett volna adnia. A történet jónak hangzik, csak szerintem az életkort tolták el. Nekem nem volt életszerű, hogy egy 14 éves lány ilyen "talpra... teljes kritika»

indingo   2020. 03. 07.

Túl talpraesett volt a kislány. A történet sem valami hihető. Volt benne egy-két megmosolyogtató jelenet, de nekem csak közepes a film.

Deku   2017. 10. 25.

Szinte ledöbbentem, egy szerethető aranyos szuper filmet volt szerencsém látni. Ez már csúcs. Nagyon kellemes kis film, a látványvilága irtó szép és lélegzetelállító. Szerintem bőven szuper filmet kreáltak elénk a készítők.

elekm90   2017. 12. 12.

A film látványvilága nagyon jó, Jeff Bridges, Matt Damon és Josh Brolin alakítása mind-mind kiváló. A főszereplő kislány azonban rendkívül idegesítő jelenség. Nagyon sok jó jelenettel van tele a film, de azok között néha kicsit leül, időnként kissé unalmassá válik. 7,5/10

Lonka   2020. 09. 16.

A westernfilmek nem tartoznak a kedvenceim közé, de meg kell hagyni, ez egy izgalmas film lett. A kislány jól hozta a karaktert, és beleélte magát a szerepbe.

Bizsu82   2020. 02. 11.

Kalandos élvezhető pörgős film. Jók az akció jelenetek benne. Én élveztem, jó kikapcsolódást adott. Nem untam, teljes hosszában lekötött. Modern western.

Beniko   2015. 11. 23.

Kiváló western. Nem a felületes lövöldözésekről szól, hanem mély mondanivalóval is bír. Jeff Bridges kitűnő szinészi teljesítményére is szeretném felhívni a figyelmet.

Matt Damon
Josh Brolin

Hailee Steinfeld jó értékeléseket kapott Mattie Ross alakításáért, főleg azért, mert 13 éves volt. A könyvszereplő Kim Darby, aki az eredeti Mattie-t ábrázolta, 21 éves volt.

(Yosihiro )

Rooster Cogburn elmondja Mattie-nek, hogy korábban tulajdonosa volt a Zöld béka nevű étteremnek. A texasi Jacksboróban valóban van egy The Green Frog nevű étterem, amely több mint 40 éve működik.

(Yosihiro )

Matt Damon cowboykalapjának két elülső csatja "B" betűt alkot. A sapkákon használt betű a Boston Red Sox baseballcsapatának rövidítésére szolgál.

(Yosihiro )

A True Grit (1969) első filmprodukciójában a fekete porlenyomat Tom Chaney jobb arcán van, a Coen féle True Grit produkcióban pedig a bal arcán.

(Yosihiro )

Mikor Mattie beleesik a mélyedésbe, az egy ismeret hely, ami az "arkansasi fogpiszkáló" néven ismert.

(Yosihiro )

A tábortűznél Rooster Cogburn beszél Daniel Websterről, aki amerikai államférfi, ügyvéd és szónok volt. A tiszteletére szivarmárkát neveztek el.

(Yosihiro )

Az Őrült szív (2009) című film után ez volt a második produkció, amiért Jeff Bridges Oscar-jelölést kapott a Legjobb színész kategóriában, de nem sikerült elnyernie a díjat.

(Yosihiro )

Fort Smith város létrehozása során nem használtak számítógéppel létrehozott speciális effektusokat. A texasi Granger városát használták a filmben, mivel számos városrész továbbra is széles utcákkal mutatja az adott időszak város kinézetét. A korhű részletek megformálására épületeket építettek a meglévők közé, és a meglévő épületeket átfestették. Építettek egy vasútszakaszt is, ami a korabeli vonatszállítást mutatta be a filmben. A vasúton futó vonatot és egyéb tárgyakat egy múzeumból kérték kölcsön a forgatáshoz.

(Yosihiro )

Ez a film 2019-től a Coen testvérek által rendezett filmek között a legnyereségesebb.

(Yosihiro )

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 262 kritika alapján.