Farkasokkal táncoló

Farkasokkal táncoló

Dances with Wolves
Kevin Costner
Kevin Costner

Dunbar hadnagy (Kevin Costner), akit az amerikai polgárháború frontjáról helyeztek át a Sedgewick erődbe, hogy ott magányosan állomásozzon, száműzetésében kapcsolatba kerül a közelben táborozó sziú indiánokkal. A sziúk és az amerikai katona először gyanakvással, majd mind inkább elfogadással… Több

Forgatókönyvíró: Michael Blake
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1991.04.26.

2024.02.29 Ultron

Örök klasszikus

Fiatalságom nagy kedvence volt ez a film, melyből leszűrhető volt az az örök tanulság, hogy mindig meg kell ismerni másokat és az idegen közösségeket, mielőtt ítéletet alkotunk róluk, vagy feleslegesen gyűlöletet táplálunk irántuk. A filmbeli John J. Dunbar hadnagy (Kevin Costner) északi katona a polgárháborús időkben és természetesen a fehérek tisztje, így elvben az indiánok az ellenségei. Ő mégis inkább megismeri, sőt megkedveli őket. Nagyon jó történet, és remek rendezés. Minden elismerés Costner számára.

2021.11.19 Dorkateo

Kevin Costner szeret hősöket játszani. Itt tényleg jól tette, fontos érteni, miként tette tönkre a fehér ember az indiánok életterét. Persze kissé nyálas, meg túl hosszú, Mary McDonnell (Álló Ököl) pedig kifejezetten rossz választás volt erre a szere... Több

2017.07.23 Deku

Az én számomra nem tudott újat mutatni sem pedig olyat amivel elszórakoztatna. Az alap felállás egész jó de a kivitelezése nem hatott meg engem. Elég unalmas volt.

Kevin Costner és Wes Studi jól,és hitelesen formálják meg a rájuk szabott karaktert.A rettenetes hosszúsága miatt azért nem egyszerű időt keríteni a megtekintésre,de már láttam egy párszor. Jó mozi,és megható történet.

2018.03.27 dailyfilmsan

Nem rossz viszont iszonyat hosszú a maga 4 órás játékidejével. Ellenben nem untat a film, az elég zavaró tény és való hogy a film felétől jóformán csak indián makogást hallhatunk. De végül is nem nézhetetlen van némi humor is benne, hogy könnyen emészthető legyen.

A film forgatásán jelentkező nehézségekről elkezdtek pletykálni Hollywoodban. Kiderült az is, hogy Costner szinte minden pénzét a produkcióba ölte. Hamarosan már arról beszéltek, hogy Costner karrierjének is vége szakad, ha megbukik a film, amire mindent feltett.Szerző: ps

Kevin Costner alig használt kaszkadőrt a forgatás során. A verekedéseket, lovaglást, lövöldözést farkasokkal táncolást mind ő maga alakította. Volt a forgatáson egy kaszkadőr, aki Costnernek volt öltözve, de egyetlen felvételen kívül nem volt rá szükség. Az egyik bölényvadászatos jelenet forgatásakor Costner kiesett a nyeregből, ám a kaszkadőr résen volt és a kamera elé vágtázott, hogy ne kelljen még egy napot várni a forgatással.Szerző: ps

A bölényes jelent forgatásánál sokat segített Cody, a szelídített kabala bölény, akinek a kedvenc jutalomfalatja az Oreo keksz volt. Ha meglátta az Oreo-t vad vágtába kezdett a célpont felé. Így sikerült felvenni a kamerába rohanó bölényt is: a kamera mögött valaki egy Oreo-t lóbált.Szerző: ps

A legbonyolultabb a bölényvadászat volt. A CGI korszak előtt járunk, úgyhogy nem volt mit tenni, kellett keresni egy hatalmas csorda bölényt. Ezt követően a bölényeket vágtázásra fogták, és kezdődhetett a forgatás. Csakhogy a bölényeket naponta csak egyszer lehetett vágtára fogni, mert utána órákig meg sem álltak. Másnap hajnali ötkor elkezdték a bölények összeterelését, ami egy kis szerencsével 11-re el is készült, majd jöhetett néhány percnyi forgatás, mielőtt az állatok szétszaladnak. Az összetereléshez egyébként 20 lovast, 10 furgont és egy helikoptert kellett használni.Szerző: ps