Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Farkasokkal táncoló (1990)

Dances with Wolves

Kevin Costner
Kevin Costner

Róbert Molnár   2020. 12. 06.

Életem során sokszor megnéztem ezt a filmet. Véleményem szerint Kevin Costner itt inkább rendezőként vált nagy névvé, mintsem a színészi alakításával, de utóbbit is elismerés illeti. A történet az amerikai polgárháború vége felé kezdődik, az 1860-as ... több»

Deku   2017. 07. 23.

Az én számomra nem tudott újat mutatni sem pedig olyat amivel elszórakoztatna. Az alap felállás egész jó de a kivitelezése nem hatott meg engem. Elég unalmas volt.

dailyfilmsan   2018. 03. 27.

Nem rossz viszont iszonyat hosszú a maga 4 órás játékidejével. Ellenben nem untat a film, az elég zavaró tény és való hogy a film felétől jóformán csak indián makogást hallhatunk. De végül is nem nézhetetlen van némi humor is benne, hogy könnyen emészthető legyen.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 27.

Kevin Costner és Wes Studi jól,és hitelesen formálják meg a rájuk szabott karaktert.A rettenetes hosszúsága miatt azért nem egyszerű időt keríteni a megtekintésre,de már láttam egy párszor. Jó mozi,és megható történet.

babsy88   2016. 08. 06.

Kevin Costner nagy filmje, lehengerlő alakítások, izgalmas történet. Mindenkinek ajánlani tudom.

Gigi   2017. 01. 17.

Annyira akartam szeretni ezt a filmet, de sajnos nem sikerült. Nem vitatom az érdemeit, de rám abszolút nem volt hatással, és nem értettem, mi lehet a probléma, amikor mindenki csak áradozik róla. Nekem nem sikerült megszeretnem.

Bizsu82   2015. 04. 24.

Szerintem ez egy nagyon jól összerakott film. Érzelmes, drámai, ugyanakkor cselekményes. Különleges sztorija van és talán Kevin Costner legmeghatározóbb filmje.

A film forgatásán jelentkező nehézségekről elkezdtek pletykálni Hollywoodban. Kiderült az is, hogy Costner szinte minden pénzét a produkcióba ölte. Hamarosan már arról beszéltek, hogy Costner karrierjének is vége szakad, ha megbukik a film, amire mindent feltett.

(ps)

Kevin Costner alig használt kaszkadőrt a forgatás során. A verekedéseket, lovaglást, lövöldözést farkasokkal táncolást mind ő maga alakította. Volt a forgatáson egy kaszkadőr, aki Costnernek volt öltözve, de egyetlen felvételen kívül nem volt rá szükség. Az egyik bölényvadászatos jelenet forgatásakor Costner kiesett a nyeregből, ám a kaszkadőr résen volt és a kamera elé vágtázott, hogy ne kelljen még egy napot várni a forgatással.

(ps)

A bölényes jelent forgatásánál sokat segített Cody, a szelídített kabala bölény, akinek a kedvenc jutalomfalatja az Oreo keksz volt. Ha meglátta az Oreo-t vad vágtába kezdett a célpont felé. Így sikerült felvenni a kamerába rohanó bölényt is: a kamera mögött valaki egy Oreo-t lóbált.

(ps)

A legbonyolultabb a bölényvadászat volt. A CGI korszak előtt járunk, úgyhogy nem volt mit tenni, kellett keresni egy hatalmas csorda bölényt. Ezt követően a bölényeket vágtázásra fogták, és kezdődhetett a forgatás. Csakhogy a bölényeket naponta csak egyszer lehetett vágtára fogni, mert utána órákig meg sem álltak. Másnap hajnali ötkor elkezdték a bölények összeterelését, ami egy kis szerencsével 11-re el is készült, majd jöhetett néhány percnyi forgatás, mielőtt az állatok szétszaladnak. Az összetereléshez egyébként 20 lovast, 10 furgont és egy helikoptert kellett használni.

(ps)

A forgatás költséghatékony megszervezése kész rémálom volt. Több mint harminc helyszínen kellett forgatniuk Dél-Dakota és Wyoming államokban, ráadásul egyes jelenetek forgatásához szükség volt 3500 bölényre, 35 indián sátorra, 300 lóra, 2 farkasra és egy hadseregnyi statisztára.