Farkasokkal táncoló

Dances with Wolves

2024.02.29 Ultron

Örök klasszikus

Fiatalságom nagy kedvence volt ez a film, melyből leszűrhető volt az az örök tanulság, hogy mindig meg kell ismerni másokat és az idegen közösségeket, mielőtt ítéletet alkotunk róluk, vagy feleslegesen gyűlöletet táplálunk irántuk. A filmbeli John J. Dunbar hadnagy (Kevin Costner) északi katona a polgárháborús időkben és természetesen a fehérek tisztje, így elvben az indiánok az ellenségei. Ő mégis inkább megismeri, sőt megkedveli őket. Nagyon jó történet, és remek rendezés. Minden elismerés Costner számára.

2021.11.19 Dorkateo

Kevin Costner szeret hősöket játszani. Itt tényleg jól tette, fontos érteni, miként tette tönkre a fehér ember az indiánok életterét. Persze kissé nyálas, meg túl hosszú, Mary McDonnell (Álló Ököl) pedig kifejezetten rossz választás volt erre a szere... Több

2017.07.23 Deku

Az én számomra nem tudott újat mutatni sem pedig olyat amivel elszórakoztatna. Az alap felállás egész jó de a kivitelezése nem hatott meg engem. Elég unalmas volt.

Kevin Costner és Wes Studi jól,és hitelesen formálják meg a rájuk szabott karaktert.A rettenetes hosszúsága miatt azért nem egyszerű időt keríteni a megtekintésre,de már láttam egy párszor. Jó mozi,és megható történet.

2020.12.06 Róbert Molnár

Életem során sokszor megnéztem ezt a filmet. Véleményem szerint Kevin Costner itt inkább rendezőként vált nagy névvé, mintsem a színészi alakításával, de utóbbit is elismerés illeti. A történet az amerikai polgárháború vége felé kezdődik, az 1860-as ... Több

2018.03.27 dailyfilmsan

Nem rossz viszont iszonyat hosszú a maga 4 órás játékidejével. Ellenben nem untat a film, az elég zavaró tény és való hogy a film felétől jóformán csak indián makogást hallhatunk. De végül is nem nézhetetlen van némi humor is benne, hogy könnyen emészthető legyen.

2016.08.06 babsy88

Kevin Costner nagy filmje, lehengerlő alakítások, izgalmas történet. Mindenkinek ajánlani tudom.

2017.01.17 Gigi

Annyira akartam szeretni ezt a filmet, de sajnos nem sikerült. Nem vitatom az érdemeit, de rám abszolút nem volt hatással, és nem értettem, mi lehet a probléma, amikor mindenki csak áradozik róla. Nekem nem sikerült megszeretnem.

2015.04.24 Bizsu82

Szerintem ez egy nagyon jól összerakott film. Érzelmes, drámai, ugyanakkor cselekményes. Különleges sztorija van és talán Kevin Costner legmeghatározóbb filmje.

2018.10.20 Borsossy

Fantasztikus, bámulatos, csodálatos. Ugyanakkor az egyik -a film története, és történelmi ismereteink miatt- legszomorúbb film, amit valaha láttam.

2015.01.28 Laci000

Kevin Costner kiváló filmje, klasszikus.

2017.05.29 Zoer8993

Nagyon vártam a filmet és amennyire vártam akkora nagy bukta lett nálam. Valahogy egyszerűen nem tudott semmivel se megfogni, nem tudtam mi a gond vele de untatott.

2015.07.11 moony5972

Egy igazi klasszikus film, ami jobb, mint várná az ember. Persze nem csak az effektek és a látványvilág miatt, hanem a sztori, amit aláépítettek kiválóan szerepel.

2016.10.02 Lost Silver Book

A történetre már nagyon nem emlékszek, csak arra, hogy nagyon ki voltam rajta akadva és éreztem ahogy az igazságtalanság és tehetetlenség érzése eluralkodik rajtam, majd nagyon sírtam. Kevin és a farkas megérinti az emberek szívét ebben a történetben... Több