A kapitány küldetése (2020)

News of the World

zoltyah   2021. 02. 28.

Jó a rendezés remek szereplőkkel, igaz, nem az a típusú film, amelyet több alkalommal megnéz az ember, de egyszer legalább.

Artemisia   2021. 02. 17.

Remény

A kapitány küldetését leginkább úgy aposztrofálták, mint Tom Hanks első westernfilmjét. Azonban a Paulette Jiles regényét feldolgozó film sokkal inkább erőteljes lélektani dráma, melyet az írónő a polgárháborús feszültségektől és faji ellentétektől t... teljes kritika»

elekm90   2021. 02. 27.

Korrekt film volt, legszívesebben 3,5 csillagot adnék rá, ha lehetne. Kicsit kevésnek éreztem a forgatókönyvet, mind cselekmény, mind karakterek szintjén. Érdekes volt Kydd foglalkozása, de azon túl, hogy katona volt és elvesztette a feleségét, nem s... több»

tibo77   2021. 02. 14.

Road movie

Tökéletes road movie western hangulatban. Nem gondolnám, hogy kiszámítható vagy unalmas lett volna végig, sőt. Ez egy szép történet nagyszerű alakításokkal és bőséggel elég akcióval.

Gábor Aranyi   2021. 02. 13.

Unalmas vadnyugat

1-2 jelenetet kivéve kiszámítható és nagyon unalmas a film.

alien007   2021. 02. 03.

Féltem, hogy csalódás lesz, olyan sok rosszul sikerült filmmel találkozni manapság, szerencsére ez egy üdítő kivétel volt.

MiAzAki   2021. 02. 04.

Igazi nagyágyús dráma temérdek pénzzel, gyönyörű tájképekkel, nagy sztárokkal, kicentizett díszlettel és jelmezekkel... Aztán unalmas.

Helena Zengel

Ez Tom Hanks karrierjének első westernfilmje. A színész korábban csak a Toy Story filmekben alakított cobwoyt.

A kapitány küldetése Paul Greengrass és Tom Hanks második közös filmje a 2013-as Phillips kapitány után.

A kapitány küldetése a német gyerekszínész, Helena Zengel első amerikai mozifilmje.

Tom Hanks a főszerep mellett producerként is kivette a részét a munkálatokból.

A kapitány küldetése forgatása 2019. szeptember 2-án keződött meg Santa Fe-ben, Új-Mexikóban.

Az azonos című regény megfilmesítési jogait eredetileg a Fox 2000 Pictures szerezte meg, azonban miután a Disney felvásárolta a Foxot, a jogok végül a Universal Picturesnél landoltak.

A kapitány küldetése Paulette Jiles azonos című 2016-os regényének adaptációja.

Tom Hanks pedig bebizonyította, hogy akármilyen szereppel is dobják meg, mindig hozza azt a magas szintet, amit megszokhattunk tőle. több»

A kapitány küldetése igazi békebeli western mozi, melynek hatalmas szíve van. Noha sok tekintetben ismerősnek tűnhet, mégis öröm látni. több»

A westernfilm manapság ritka, mint a fehér holló. A nem túl népszerű, ám annál izgalmasabb műfajt általában akkor használják a kortárs alkotók, ha társadalmi-politikai problémákat kívánnak indirekt módon elemezni. Többek között ennek szellemében készült el Tom Hanks első westernje, A kapitány küldetése is. több»