Noé

stevepisti   2020. 07. 12.

Veszélyes vizek!

Szerintem mindenképp "veszélyes vizekre" eveznek azok az alkotók akik bibliai témához nyúlnak, de ha jó érzékkel visznek bele fikciót és ezzel kisebb, nagyobb mértékben megváltoztatják az eredeti történetet, akkor az még jól is sikerülhet. Ebben az esetben is ez történt, nekem tetszett!

Shelby07   2018. 04. 05.

Hát elég ritka egy rossz film. Látványilag elmegy, bár szerintem sok volt, a bibliai hitelessége pedig nulla. Mostanában rákaptak arra, hogy a bibliából merítsünk történetet és filmesítsük meg. Ezzel nem is gond, de valljuk be, hogy ennek a filmnek azon kívül nem sok köze volt a valós történethez, hogy a főszereplő Noé. De csak a fantasy kategóriát nézzük, akkor is egy nagyon gagyi és szánalmas film lenne. És e mellé még vontatott is, unalmas és az ember körülbelül 20-30 perc után már csak azt várja hogy mikor lesz vége. Mindössze a színész alakítások miatt éri meg a 2 csillagot, a többi semmit nem ér.

indingo   2017. 05. 02.

Picit más felé kanyarodott a film, mint kellett volna. Az özönvíz megvolt az állatokkal, de ez a szerelem után folyamatos vágyakozás nekem estlenné tette az egészet.

Thibo84   2016. 06. 14.

Egészen addig fen tudta a történet tartani a figyelmemet, míg az özönvíz meg nem érkezett. Utána már csak azt vártam mikor lesz vége. Egyszerűen idegesített, hogy Noé figuráját mennyire egy negatív személyiségnek állították be.

Deku   2017. 10. 22.

Közepesnek bőven megteszi és azt nagyon igényesen hozza is szerintem. Ez a film egy erős átlagos szintet hoz de azt nagyszerűen. Nem lett igazán rossz de igazán jó sem. Kissé bénácska volt több helyen emiatt nem lett tökéletes.

GedyPapa   2017. 05. 02.

Ritkán nézek filmet moziban, de a Noé pont egy olyan alkotás volt, amit ott néztem. Kivételesen zseniális látványvilág, Russel Crowe hihetetlenül jól hozza a szerepet Jennifer Connellyvel egyetemben és az összképet még Emma Watson se tudja elrontani.

MP170506   2016. 05. 17.

Nem rossz film, kicsit lassan indul be a történet, de utána nagyon erősre, drámaira sikeredik. Kiválóan alakítja Russell Crowe Noét. Szerintem nem lett rossz, a látványa nagyon jó és a feszültség, a gyötrődés, amit kivetít, nagyon szívszorító, drámai alkotás lett!

Ray Winstone
Ray Winstone
Darren Aronofsky
Darren Aronofsky
Emma Watson

A filmet betiltották Egyiptomban.

Ez a hatodik Darren Aronofsky-film, amelynek Clint Mansell jegyzi a filmzenéjét.

A filmben megjelenik Vera Fried, Darren Aronofsky hetedikes tanárnője is. A film ötlete egy házi feladatból nőtt ki, amit Aronofsky Fried órájára írt, és mellyel később díjat is nyert.

(kázsé)

Mark Margolis Darren Aronofsky összes filmjében játszott.

(kázsé)

Russell Crowe egy interjú során elmondta, hogy Noé karaktere nem feltétlenül pozitív: "Az a vicces, hogy az emberek általában azt hiszik, Noé egy jó szándékú figura volt, mert vigyázott az állatokra. Most komolyan? Fickó tétlenül nézte, ahogy az egész emberiség elpusztul."

(kázsé)

Darren Aronofsky elmondása szerint a Figyelők külsejét három kép inspirálta: a hatszárnyú szeráfok, egy olajban ragadt sirály, és egy balett táncos, akinek a végtagjaira nehezékeket kötöztek. "Ezek angyali formák fogságba zárva, belebörtönözve a földbe; szárnyas teremtmények, akiket megkötöztek és kezekként és lábakként kell, hogy használják a szárnyaikat."

(kázsé)

A filmet még a bemutató előtt több iszlám államban is betiltották.

(kázsé)

Darren Aronofsky szerint egyetlen igazi állatot sem használtak a filmben. A vizuális effektekért felelős Industrial Light and Magic azt nyilatkozta, hogy ez volt a cég történetének legnehezebb feladata.