A vasálarcos (1998)

The Man in the Iron Mask

A vasálarcos

rbernadett   2015. 09. 13.

Nagy kedvenc. Akármikor adja a tévé meg tudom nézni, mert szeretem annyira a színészeket, hogy minidig jó nézni a játékukat. Ugyan nem ez a film DiCaprio színészi játékának csúcsa, még ha duplán is szerepel. Irons, Malkovich, Depardieu és Byrne viszont tökéletes választás a három + egy testőr szerepekre. Az egyik legjobb feldolgozás.

Deku   2017. 11. 20.

Végtelenül elszomorított ennek a filmnek a végkimenetele mert semmi eredeti nem volt benne. Ennyire alja történetet is be lehet dobálni mindenhova? Ez még próbának is kevés bizony.

TribeBubu   2016. 06. 10.

Óriási film. Néhány elcsépelt résztől eltekintve kivételes darab. Legnagyobb varázsa a színészi játék. Egytől egyig remekelnek a színészek, kivált DiCaprio. Noha már ekkor, nem egészen 24 évesen volt már több igen komoly alakítása, A vasálarcosban két külön és ellentétes jellemet formál meg. Egyszerre hiteti el a nézővel, hogy ő egy önző és zsarnok király, és hogy egy kedves és empatikus fiatalember. Zseniális...

Adepto   2016. 02. 04.

Nagyon szórakoztató film, amely kiemelkedő színészek egész sorát vonultatja fel. A történet egyészen lenyűgöző, a látványvilág magávalragadó és mindemellett egy olyan szövegkönyv készült el, amelyet ténylegesen lehet dícsérni. DiCaprio fürdik ebben a kettős szerepben és szerintem Lajos, valmint Phillippe szerepében is igazán kiváló.

batukán   2015. 12. 23.

Itt azért még nagyon kölyökképű volt DiCaprio. Rá is nyomta rendesen a bélyegét az egyébként jó rendezésű filmre. Nekem az eredeti sokkal jobban tetszett.

John Malkovich
Anne Parillaud
Gabriel Byrne
Judith Godrèche
Leonardo DiCaprio

Ez volt az első film, amit Randall Wallace rendezett. Korábban elsősorban forgatókönyvíróként tevékenykedett.

(TribeBubu)

A filmet kb. 35 millió dollárból készítették, és közel 183 milliót hozott be. Többnyire negatív kritikákat kapott a film, ám a női nem rajongása DiCaprioért óriási vonzerőt képviselt. A kritikusok DiCaprionak ítélték a Legrosszabb Filmbeli Párnak járó Arany Málnát.

(Mavil)

D’Artagnan és Anna királynő szerelmi kapcsolata Randall Wallace ötlete volt, a regényben nem olvashatunk erről, így természetesen az ebből fakadó összes dolog is az ő ötlete volt.

(Mavil)