The Man in the Iron Mask
Anne Parillaud
Gabriel Byrne
Judith Godrèche
Leonardo DiCaprio

Párizs nyomorog és éhezik, de a királyt, XIV. Lajost (Leonardo DiCaprio) csak a pénz, a fényűzés és a nők érdeklik. Szemet vet egykori testőre, Athos (John Malkovich) fiának menyasszonyára is. Hogy megszabaduljon a vőlegénytől, a fiút a biztos halálba küldi, egy olyan csatába, ahonnan alig… Több

Forgatókönyvíró: Randall Wallace
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 1998.04.16.
Több

2023.10.16 JRD

Az örök rejtély, a történelmi korokat átívelő nagy kérdés... egy legenda és ami mögötte van

A vasálarcos legendája újra és újra feltűnik a filmeken. (Legtöbben arra voksolnak, hogy a legendás vasálarcos nagy valószínűséggel XIV. Lajos, a Napkirály eltitkolt ikertestvére lehetett. Abban a korban ha ikergyermekek születtek, akkor érdekes módo... Teljes kritika

2017.11.20 Deku

Végtelenül elszomorított ennek a filmnek a végkimenetele mert semmi eredeti nem volt benne. Ennyire alja történetet is be lehet dobálni mindenhova? Ez még próbának is kevés bizony.

2015.09.13 rbernadett

Nagy kedvenc. Akármikor adja a tévé meg tudom nézni, mert szeretem annyira a színészeket, hogy minidig jó nézni a játékukat. Ugyan nem ez a film DiCaprio színészi játékának csúcsa, még ha duplán is szerepel. Irons, Malkovich, Depardieu és Byrne viszo... Több

2020.12.10 sptt

Jó az alapsztori, jók a szereplők, régi kedvencem ez a film. Sokadszorra is jó a hangulata, ezt a szereposztást pedig egyszerűen jó látni. 9/10

2023.09.27 Gyorvik

Az angolszász történetírás szemszögéből jó 200 év távlatából próbálja meg rekonstruálni a kor hangulatát és a közmorált. Ilyen szempontból van némi hiányérzetünk – mindenesetre a drámai felhang magáért beszél, s patinás színészeink is méltóak voltak hírnevükre.

Ez volt az első film, amit Randall Wallace rendezett. Korábban elsősorban forgatókönyvíróként tevékenykedett.Szerző: TribeBubu

A filmet kb. 35 millió dollárból készítették, és közel 183 milliót hozott be. Többnyire negatív kritikákat kapott, ám a női nem rajongása DiCaprioért óriási vonzerőt képviselt. A kritikusok DiCaprionak ítélték a Legrosszabb filmbeli párnak járó Arany Málnát. Szerző: Archívum

D’Artagnan és Anna királynő szerelmi kapcsolata Randall Wallace ötlete volt, a regényben nem olvashatunk erről, így természetesen az ebből fakadó összes dolog is az ő ötlete. Szerző: Archívum

A filmben található néhány történelmi hiba, így pl. XIV. Lajos szállásán látható kép XV. Lajost ábrázolja, aki majdnem 100 évvel később élt. Szerző: Archívum