Monte Cristo grófja

Monte Cristo grófja

The Count of Monte Cristo

Edmond Dantes (Jim Caviezel) egy szépreményű ifjú tengerész, akit mindenki becsületes, jóravaló emberként ismer. Fülig szerelmes a szépséges Mercedesbe (Dagmara Domińczyk), akivel már az esküvőt tervezgetik. Minden romba dőlni látszik, amikor Dantes féltékeny barátja, Fernand (Guy Pearce)… Több

Forgatókönyvíró: Jay Wolpert
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Svájc, Írország
Premier (HU): 2002.06.06.

2022.08.28 BDJN

Jó film

A könyv egy nagy rakás sz*r, de a film nagyon jó.

2020.11.03 Norbert93

A Monte Cristo adaptációk hosszú sorából talán a leginkább fogyasztható alkotás, annak fényében is, hogy a regényhez képest nem kevés változtatást eszközöltek, de úgy gondolom, hogy így is komplex cselekményt kapunk, illetve amúgy sem látnám értelmét... Több

2022.07.10 JRD

Ugyanannyira kedvenc, mint a Chamerlain-féle Monta Cristo

Modernizált köntösben, de mondanivalójában ugyanaz a történet, mely megrengette a Dumas korát, mely elkápráztatta a múlt évszázad mozinézőit, és mely még ma is megcsavarja a nézői szívet Edmond Dantes szomorú történetének láttán. Érdemes megnézni, hiszen érdekes kalandok során válik Edmond Dantesből Monta Cristo grófja, majd pedig agyafúrt módon lesz Mondta Cristo grófja Edmond Dantes bosszújának véghez vivője. A színészek karakter megformálása nagyon tetszett. Nagy kedvenc Guy Piarce vagy Jim Caviezel így kifejezetten kíváncsi voltam, hogy a két színész miként hozza a figurákat. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

Valahogy nem érintett meg,és nekem ez pont elég.Nem kötött le,és a színészekkel sem voltam teljesen kibékülve.Egyszóval harmatos kis produkció. Nem ajánlott.

2018.06.04 dailyfilmsan

Elég jó a film :) Nagyon vicces benne Hanry Cavil mint kis tini. A színészek nagyon jól mutatják a karakter fejlődést . Szép a film még a börtönjelenetek is. Nem mellesleg izgalmas.

A film alapjául szolgáló regény terjedelme megközelíti az 1500 oldalt. Szerző: Norbert93

A záró jelenetet két részből forgatták. Eredetileg ősszel forgattak, ám a fű nagyon barna volt, ezért úgy döntöttek, hogy tavasszal átültetik. Ha közelebbről megnézzük, akkor látható a barna fű néhány résznél, közvetlenül gróf Mondego (Guy Pierce) mögött.Szerző: Thibo84

A forgatás során partit tartottak 70. születésnapjának megünneplésére.Szerző: Thibo84

A filmet Máltán és Írországban forgatták.Szerző: Thibo84