Thor: Sötét világ (2013)

Thor: The Dark World

Timon   2020. 07. 26.

Néhol tudja tartani az előző színvonalát,de összességében elmarad tőle.Látványos volt,de ez nem segített rajta olyan sokat. 10/7

ArpiHajdu és Réci   2017. 11. 26.

Akárcsak egy puzzle

Nem vagyok túl nagy rajongója a szuperhősös filmeknek, ennek ellenére a Marvel-féle univerzum építés egyfelől lenyűgöz (szuperül ki van minden találva, minden kis kirakós darabka szépen lassan a helyére kerül), másrészt viszont mérhetetlenül felbossz... teljes kritika»

Orosz István   2017. 07. 22.

Nekem ez viszont sajnos gyengébbre sikerült mint az első rész. Az ellenség ezek a sötét tündérek sem igazán nyerték el a tetszésemet. Talán ez a Loki Thor dráma volt még benne a jó.

dailyfilmsan   2019. 04. 22.

Thor történetszála kissé félreesőn kapcsolódik a nagy egészhez, és ez a második rész is egy gyengécske, mégis izgi és kellemes Marvel filmként létezik. Hozzátenni nem tesz hozzá semmit a nagy egészhez, mint önálló rész viszont tökre elfogadható. Talá... több»

Thibo84   2019. 04. 13.

Számomra a három rész közül ez viszi el a pálmát, bár lehet ezzel egyedül vagyok. Látványos akció jelenetek, arról nem is beszélve, hogy sokkal több van benne, mint az egyben. Ez a rész nem hatott úgy nálam, hogy összecsapták, hanem igen is, jól fel ... több»

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Teljesen átlagos szalagfilm.Nincsenek benne sem jó,és sem rossz részek.Ledarálják,és jön a következő!Színészi teljesítmény nulla,csak zakatol a CGI !Egyszer nézős,és utána felejtős!

diumiu   2017. 12. 29.

Marvel karakterek közül Thor a kedvencem. Az első részt nagyon szerettem, többször is megnéztem, de ez a második véleményem szerint gyengébbre sikerült... Ennek ellenére azt nem mondom, hogy nem ajánlom senkinek, de ne legyen óriási elvárásaink és akkor nem lesz gond.

Anthony Hopkins

Az utolsó jelenetben Chris Hemsworth nem Natalie Portmant csókolja meg, hanem a feleségét, Elsa Patakyt. A jelenet a forgatási időn túl vették fel, amikor Natalie Portman már egy másik filmen dolgozott. Elsa Patakyn Natalie Portman parókája és kosztümje volt.

(Puncs)

Malekith szerepét eredetileg Mads Mikkelsennek szánták, ám a dán színész egyeztetési problémák miatt végül nemet mondott a felkérésre.

Natalie nem volt hajlandó megpofozni Thor-t, de egy idő után belejött.

A kőből álló lény egy kranon és a Journey Into Mistery 83-as számában jelent meg.

Natalie-nak mindig dobozra vagy rámpára kellett állnia, amikor Thor-ral csókolózott.

A képregénybe Thor megölte a nagyapját, amire a filmben a szobros jelenettel utalnak.

Ez volt az első Marvel film, ami nem Amerikában játszódik.

Loki csak a Bosszúállók beli sikere miatt került bele a filmbe.

Amikor Mjölnirt felakasztja Thor a fogasra, improvizáció volt.

Ez az első Marvel Cinematic Universe film, ami nem az Egyesült Államokban játszódik.

(SódóGA)