A galaxis őrzői vol. 2. (2017)

Guardians of the Galaxy Vol. 2

dailyfilmsan   2020. 05. 12.

Az első rész hatalmas sikeres után nem volt kérdés hogy igény van a folytatásra, viszont a folytatás sajnos nem sok pluszt ad az egészhez inkább csak a karakterformálódás figyelhető meg benne. Sok az akció, és egy kicsit előtérbe kerülnek a dramatikus szálak na meg a színek. Megerőszakolja a szemet az a sok szín ami a filmben van, ettől nagyon változatos és tetszetős lesz. De néha a kevesebb több. Nekem azért nem a kedven Marvel filmem mert amúgy lapos a történet és kevesebb benne a nagy Univerzumhoz köthető utalás.

Shelby07   2018. 01. 19.

Szerintem jobb volt mint az első része és sokkal több poén volt benne. A történet is tartalmasabb volt és tele volt izgalmakkal, váratlan fordulatokkal. Nekem nagyon tetszett. A kicsi Groot pedig egyenesen imádni való volt, már a film kezdete is parádés volt.

ArpiHajdu és Réci   2017. 05. 21.

A csupán nézhető első rész után ez magával sodort

Az első rész körüli óriási hipe-ot egyszerűen nem tudtuk mire vélni, mi ki is hagytuk a mozis vetítést és otthon néztük meg jóval azután, hogy lecsengett a film körüli őrület. Számunkra az első rész csupán a nézhető kategóriába sorolható be, egy-két jó poénnal, s egy-két kellemes karakterrel a középpontban. Ráadásul úgy érezzük, kissé már tele van a padlás a szuperhősös, képregényes figurákkal és történetekkel, így óhatatlanul is kialakult bennünk egy negatív megítélés, ami ezt a zsánert illeti. Aztán jött a második rész, s úgy sodort el magával minket is, hogy csak lestünk. Meg kell hagyni, hogy a Marvel azért nem bízta a véletlenre, Baby Groot megalkotásával valami olyat teremtett, amely kapcsán a siker garantált. Tuti, hogy a stúdió is tisztában volt a karakterben rejlő erővel, és tudatosan építettek rá, amely már a nyitó, táncjelenetben megnyilvánult. Kicsi Grootnál kedvesebb karaktert még nem láttam a képregény univerzumban, s a magam részéről minden egyes jelenetét imádtam. A végén már-már úgy éreztem, hogy kezd kiakadni a cukiságmérce, de ezt egy pillanatig nem bántam. A CGI remeke mellett pedig egy hús-vér cuki szereplőt is kaptunk, Mantis személyében, aki az óriási, fürkésző szemeivel és az ártatlan naivitásával ad egy pár élvezetes percet a közönségnek. S a Drax-szal való bimbózó románcát még nem is említettem, felejthetetlen csajozó szövegekkel emelve az élményt. Ami... több»

dulkap   2017. 05. 06.

Nekem jobban tetszett a első résznél. Megmondom őszintén az se volt rossz, de én nem éreztem olyan elsöprőnek, mint a többség. Itt jobban működik a humor és a történet is gördülékenyebb. A látvány elsöprő, ahogy az el is várható, remekül aláfestve a 80-as évek zenéjével és szerencsére nem az elcsépelt számokkal. Pici negatívum, hogy a végén kicsit túltolták a drámaiságot és a szentimentalizmust, de egy rendkívül szórakoztató kis popcorn mozi.

Deku   2017. 07. 11.

Szerintem bitang nagy lett ez a rész is. A zenéket jobban szerettem az első részben viszont állati jó történetet kapott megint. Arról nem is beszélve, hogy állandóan bele lehetett botlani egy-egy poénba.

HercegPeter   2018. 05. 11.

Őszintén szólva, az első részből alig rémlik valami. Ez a rész biztosan emlékezetesebbre sikerült. A film legnagyobb előnye, hogy piszok látványos. A karakterek kedvelhetőek, különösen Drex és persze Kicsi Groot. Viszont negatívum az első részhez képest, hogy a zene ott jobb volt. A sztori lagymatag, de mielőtt elunnánk magunkat megküldenek egy kisebb-nagyobb poént, ami visszazökkent. A végén ezt a drámaiságot kicsit erőltetettnek éreztem, főleg Mordálytól. A csavar várható volt, nem okozott különösebb meglepetést.

Orosz István   2017. 09. 16.

Nem volt rossz, voltak benne csavarok csak az a baj, hogy egyetlen vezérszálon megy végig a film semmi mellékszál, nekem nagyon spontánnak tűnt az egész. Humorosnak humoros volt, de ez picit ráment a történet rovására. Emellett vannak pozitívumok is, megható volt a vége, és baby Groot karaktere is nagyon tetszett.

Kurt Russell
Elizabeth Debicki
Kurt Russell
Elizabeth Debicki
Pom Klementieff

A film összbevétele 863 756 051 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 425 630 574 forintot termelt. A hazai mozik összesen 287 502 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Marvel Moziverzumban Ego az első olyan főgonosz, aki vérségi kapcsolatban áll a film pozitív főhősével.

Alighanem Gunn rendezheti a harmadik részt is.

(HETEDIK )

Gunn fivére is felbukkan a filmben.

(HETEDIK )

Chris Pratt határozottan tartott attól, hogy Kicsi Groot majd ellopja a show-t a többi karakter elől.

James Gunn rendező egyik óriási vágya válhatott valóra, amikor kiderült, hogy Kurt Russell-el forgathat, ugyanis a színész klasszikus, 1981-ben bemutatott filmjére, A menekülés New Yorkból-ra igazi alapműként tekint a direktor.

Dave Butista (Drax) sminkjét 90 perc alatt felvinni, a forgatási napok végét azonban a szaunában töltötte, ugyanis így könnyebben lejött róla a festés.

(AngelCass)

Volt egy "Groot-változat" a forgatókönyvben, amit a rendező és Vin Diesel használt, s amelyben lefordították angolra Groot mondatait.

Matthew McCounaughey is szerepelt volna a filmben, de a Setét torony munkálatai miatt végül visszadobta a lehetőséget. A színész egyébként a főgonosz karaktert alakította volna.

Ego figuráját a Thor-képregényekből emelték át a film készítői.

James Gunn elárulta, hogy tervezi egy Nebularól szóló spin-off elkészítését.

Mindenkit arra bíztatok, hogy nézze meg az sfejek legújabb kalandját, még akkor is, ha a vol. 1. nem is nyerte el a tetszését, mert A galaxis őrzői vol. 2. minden téren jobb lett, mint az első rész. 8/10 több»

Mi jut eszedbe ha azt mondom Marvel vagy DC? Mi az alapvető különbség? Mint ahogy azt már egy korábbi cikkben tárgyaltuk a két cég és képregény nagyiparos egy szárból pattant ki és érezhető párhuzamokkal operál (Bosszúállók – Igazság Ligája). Ez soha sem volt titok. (4/5)

Ha azt mondanám, csalódást keltő A galaxis őrzői vol. 2, nem lenne igaz: 136 percre pompás szórakozás, – habár a kisgyerekes olvasóknak üzenném, az első részhez képest a pikáns poénok számát megduplázták – nem fogja a sorozatot elsüllyeszteni, de érdemben nem ad többet az első részben látottakhoz a narratíva továbbfűzésénél. 80/100 több»