A galaxis őrzői vol. 2. (2017)

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Annuska   2020. 10. 01.

A legjobb figura minden bizonnyal Groot volt a filmben. A humora most is erős volt, a történetben még több volt az akció. Szerettem.

Shelby07   2018. 01. 19.

Szerintem jobb volt mint az első része és sokkal több poén volt benne. A történet is tartalmasabb volt és tele volt izgalmakkal, váratlan fordulatokkal. Nekem nagyon tetszett. A kicsi Groot pedig egyenesen imádni való volt, már a film kezdete is parádés volt.

indingo   2020. 08. 20.

Az első rész érdekesebb volt, bár ez nem meg lepő. Itt a karakterek már sok újat nem tudtak felmutatni és a történet is jóval gyengébb volt. A látvány mentette meg a filmet.

ArpiHajdu és Réci   2017. 05. 21.

A csupán nézhető első rész után ez magával sodort

Az első rész körüli óriási hipe-ot egyszerűen nem tudtuk mire vélni, mi ki is hagytuk a mozis vetítést és otthon néztük meg jóval azután, hogy lecsengett a film körüli őrület. Számunkra az első rész csupán a nézhető kategóriába sorolható be, egy-két ... teljes kritika»

dulkap   2017. 05. 06.

Nekem jobban tetszett a első résznél. Megmondom őszintén az se volt rossz, de én nem éreztem olyan elsöprőnek, mint a többség. Itt jobban működik a humor és a történet is gördülékenyebb. A látvány elsöprő, ahogy az el is várható, remekül aláfestve a ... több»

Deku   2017. 07. 11.

Szerintem bitang nagy lett ez a rész is. A zenéket jobban szerettem az első részben viszont állati jó történetet kapott megint. Arról nem is beszélve, hogy állandóan bele lehetett botlani egy-egy poénba.

HercegPeter   2018. 05. 11.

Őszintén szólva, az első részből alig rémlik valami. Ez a rész biztosan emlékezetesebbre sikerült. A film legnagyobb előnye, hogy piszok látványos. A karakterek kedvelhetőek, különösen Drex és persze Kicsi Groot. Viszont negatívum az első részhez kép... több»

Kurt Russell
Elizabeth Debicki
Kurt Russell
Elizabeth Debicki
Pom Klementieff

A film összbevétele 863 756 051 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 425 630 574 forintot termelt. A hazai mozik összesen 287 502 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Marvel Moziverzumban Ego az első olyan főgonosz, aki vérségi kapcsolatban áll a film pozitív főhősével.

Alighanem Gunn rendezheti a harmadik részt is.

(HETEDIK )

Gunn fivére is felbukkan a filmben.

(HETEDIK )

Chris Pratt határozottan tartott attól, hogy Kicsi Groot majd ellopja a show-t a többi karakter elől.

James Gunn rendező egyik óriási vágya válhatott valóra, amikor kiderült, hogy Kurt Russell-el forgathat, ugyanis a színész klasszikus, 1981-ben bemutatott filmjére, A menekülés New Yorkból-ra igazi alapműként tekint a direktor.

Dave Butista (Drax) sminkjét 90 perc alatt felvinni, a forgatási napok végét azonban a szaunában töltötte, ugyanis így könnyebben lejött róla a festés.

(AngelCass)

Volt egy "Groot-változat" a forgatókönyvben, amit a rendező és Vin Diesel használt, s amelyben lefordították angolra Groot mondatait.

Matthew McCounaughey is szerepelt volna a filmben, de a Setét torony munkálatai miatt végül visszadobta a lehetőséget. A színész egyébként a főgonosz karaktert alakította volna.

Ego figuráját a Thor-képregényekből emelték át a film készítői.

James Gunn elárulta, hogy tervezi egy Nebularól szóló spin-off elkészítését.

Mindenkit arra bíztatok, hogy nézze meg az sfejek legújabb kalandját, még akkor is, ha a vol. 1. nem is nyerte el a tetszését, mert A galaxis őrzői vol. 2. minden téren jobb lett, mint az első rész. 8/10 több»

Mi jut eszedbe ha azt mondom Marvel vagy DC? Mi az alapvető különbség? Mint ahogy azt már egy korábbi cikkben tárgyaltuk a két cég és képregény nagyiparos egy szárból pattant ki és érezhető párhuzamokkal operál (Bosszúállók – Igazság Ligája). Ez soha sem volt titok. (4/5)

Ha azt mondanám, csalódást keltő A galaxis őrzői vol. 2, nem lenne igaz: 136 percre pompás szórakozás, – habár a kisgyerekes olvasóknak üzenném, az első részhez képest a pikáns poénok számát megduplázták – nem fogja a sorozatot elsüllyeszteni, de érdemben nem ad többet az első részben látottakhoz a narratíva továbbfűzésénél. 80/100 több»