Bosszúállók

Maver17   2020. 08. 21.

Nagyon jó lett a első rész.Humor és akcióval töltve király rész :)

Az amatőr   2018. 07. 04.

Csalódtam ebben a filmben egy kicsit. Nem mondanám, hogy kifejezetten gyenge, de nem is jó. Az első 50 perc maga volt a szenvedés. Sikerült teljesen elfuserálni kb. a játékidő egyharmadát. Persze be kellett indítani, valahogy a sztorit, de ez a fajta... több»

Deku   2017. 07. 10.

Nálam ha Marvel akkor biztos, hogy nagy kedvencem. Mindegyiknek meg van a maga vonzereje. Itt pedig egyben megkapjuk egyszerre több karakterét. Szerintem remekül összehozták a karaktereket. Kiváló alakítás és zene jellemzi.

ArpiHajdu és Réci   2018. 05. 06.

Megszépül a múlt

2012-ben minden képregény-rajongó álma beteljesült, befutott az első Bosszúállók film, amely jött, látott és győzött, már ami a boksz office-t illeti. Annak idején emlékszem, hogy én nem voltam elájulva tőle, igaz, akkoriban nem is voltam oda a szupe... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 06.

Látványban gazdag, nagyszerű film. Nagyszerű színészek játszották el a "kedvenc" hőseimet, nagyon jó filmet csináltak a képregényekből.

dulkap   2017. 10. 18.

Így hosszabb idő után újranézve jobban tetszett, mint korábban. Valahogy pörgősebb volt most nálam a történet, de azért tökéletestől messze van. Itt is kijön a Marvel filmek egyik gyengesége, a főgonosz gyenge motivációja. De látványos, jók a színészek és Amerika Kapitány sem irritáló itt annyira, mint később.

Orosz István   2016. 05. 24.

Egyik legjobb marveles film kár, hogy a kettő már nem sikerült ilyen jól az se volt rossz de nekem pl sokkal szórakoztatóbb volt ez a film. Nagyon eltalálták. Hulk nagyon kitör benne na azt a részt is imádtam, főleg ahogy Lokit elverte benne.

Samuel L. Jackson
Chris Evans
Robert Downey Jr.
Samuel L. Jackson
Chris Hemsworth
Chris Evans
Tom Hiddleston

A film összbevétele 1 519 557 910 dollár volt (imdb.com).

A film költségvetése 220 millió dollár volt és jelenleg 1,518 milliárd bevételnél tart világszerte.

(Bob)

A Metacritic oldalán 69/100 pontot kapott 43 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes oldalán 92%-os értékelést kapott 317 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 30.helyén áll.

A Bosszúállók összbevétele végül 1,511 milliárdon állt meg, ezzel bekerülve a legmagasabb bevételt szerző filmek listájába.

(phanzetomox)

2012-ben a legtöbb bevételt hozó film volt.

Jelenleg (2016. aug.) a 3. legjobb nyitóhétvégével rendelkező film Amerikában.

2012 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.

A legtöbb bevételt hozó képregényfilm jelenleg. (2016 aug.)

A filmhez készítettek egy négy füzetes előzmény-képregényt is.

(Mavil)