Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Bosszúállók (2012)

The Avengers

Bosszúállók

moviemafia   2021. 02. 15.

A Marvel filmeket lehet imádni vagy utálni, de az biztos, hogy mindegyiknek megvan a maga varázsa. Nyilvánvalóan klisé klisé hátán, de ettől függetlenül minden sci-fi, szuperhős rajongó nyálcsorgatva fogja végignézi a Bosszúállókat a pörgős képi világa és remek zenei aláfestése miatt.

Az amatőr   2018. 07. 04.

Csalódtam ebben a filmben egy kicsit. Nem mondanám, hogy kifejezetten gyenge, de nem is jó. Az első 50 perc maga volt a szenvedés. Sikerült teljesen elfuserálni kb. a játékidő egyharmadát. Persze be kellett indítani, valahogy a sztorit, de ez a fajta... több»

Deku   2017. 07. 10.

Nálam ha Marvel akkor biztos, hogy nagy kedvencem. Mindegyiknek meg van a maga vonzereje. Itt pedig egyben megkapjuk egyszerre több karakterét. Szerintem remekül összehozták a karaktereket. Kiváló alakítás és zene jellemzi.

ArpiHajdu és Réci   2018. 05. 06.

Megszépül a múlt

2012-ben minden képregény-rajongó álma beteljesült, befutott az első Bosszúállók film, amely jött, látott és győzött, már ami a boksz office-t illeti. Annak idején emlékszem, hogy én nem voltam elájulva tőle, igaz, akkoriban nem is voltam oda a szupe... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 06.

Látványban gazdag, nagyszerű film. Nagyszerű színészek játszották el a "kedvenc" hőseimet, nagyon jó filmet csináltak a képregényekből.

Thibo84   2016. 08. 29.

Számomra ami nagyon - nagy pozitívum, az Mark Ruffalo. A legjobb választás volt Bruce Banner szerepére. A film maga nekem nagyon tetszett. Az akciók között a nézőt a poénokkal az egymás közötti szurkálódásokkal szórakoztatták. Egy percig sem unatkoztam alatta.

dulkap   2017. 10. 18.

Így hosszabb idő után újranézve jobban tetszett, mint korábban. Valahogy pörgősebb volt most nálam a történet, de azért tökéletestől messze van. Itt is kijön a Marvel filmek egyik gyengesége, a főgonosz gyenge motivációja. De látványos, jók a színészek és Amerika Kapitány sem irritáló itt annyira, mint később.

Samuel L. Jackson
Chris Evans
Robert Downey Jr.
Samuel L. Jackson
Chris Hemsworth
Chris Evans
Tom Hiddleston

A film összbevétele 1 519 557 910 dollár volt (imdb.com).

A film költségvetése 220 millió dollár volt.

(Bob)

A Metacritic oldalán 69/100 pontot kapott 43 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes oldalán 92%-os értékelést kapott 317 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció- és kalandfilm kategória listájának 30. helyén áll.

A Bosszúállók összbevétele végül 1,511 milliárdon állt meg, ezzel bekerülve a legmagasabb bevételt szerző filmek listájára.

(phanzetomox)

2012-ben a legtöbb bevételt hozó film volt.

Jelenleg (2016. aug.) a 3. legjobb nyitóhétvégével rendelkező film Amerikában.

2012 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.

A legtöbb bevételt hozó képregényfilm jelenleg. (2016 aug.)

A filmhez készítettek egy négy füzetes előzmény-képregényt is.

(Mavil)