Pompeji (2014)

Sasha Roiz

freeman   2021. 05. 30.

Király film.

kabel   2015. 08. 04.

Sablonokkal, klissékkel, közhelyekkel és agyonhasznált filmes csavarokkal teleszórt Pompeji nem lehetett volna jó film...soha. Paul W. S. Anderson nem egy jó rendező, ezt már bebizonyította elégszer a Kaptár filmekkel. Ebben a művében sincs semmi érd... több»

Norbert93   2019. 06. 22.

Felejthető darab

Tényleg nem egy kifejezetten jó film, de nem olyan borzalmas, mint, ahogyan azt az összértékelése mutatja. A látványra nem lehet panasz, de vannak benne sablonjelenetek és sablonkarakterek, ezáltal a cselekmény sem túl érdekfeszítő. A film a játékideje alatt nyújthat kellemes kikapcsolódást, de semmilyen mélységet vagy eredetiséget ne keressünk benne.

stevepisti   2020. 07. 12.

Tetszett

Mindenképp a látványvilággal operál a film, de szerintem a vége katasztrófához ez elengedhetetlen. A történet szerintem mindenkinek ismerős, aki valaha is hallott Pompeji- ről. A romantikus szál nélkül nekem jobban tetszett volna, de igy is egy jó kis történelmi katasztrófa filmet kaptunk.

hell.l   2016. 05. 08.

Egy ókori katasztrófafilmnek elmegy ez is, ha nem lenne benne a kötelező szerelmi szál akkor akár sokkal jobban is sikerülhetett volna. A látványvilág az lélegzetelállító lett, ez egy tipikusan olyan film, ami a látványra épít inkább.

czigler.nora   2017. 08. 14.

Hát, bevallom őszintén nem vártam sokat ettől a filmtől, és igazából ezt jól is tettem,mert így nem ért csalódás. Egyszer meg lehet nézni, mert legalább látványos

Evcsi95   2016. 10. 01.

Szerintem mindenki kíváncsi arra, hogy mi is történt a Pompejiek utolsó napjaiban. Természetesen ebbe is sikerült szerelmet csempészni, de nem befolyásolta a filmet, inkább csak még jobban átérezhettük a tragédiát, ami ott történt.

A Pompeji 100 millió dollárból készült.

(Mavil)

Aurelia szerepére Milla Jovovich is esélyes volt.

(kázsé)

A felfelé és lefelé mutatott hüvelykujjaknak egyes feltevések szerint pontosan fordított jelentésük volt, mint ahogy azt ma használjuk. A lefelé tartott hüvelykujj azt jelenti, a gladiátor bele kell, hogy szúrja a kardját a földbe, és abba kell hagynia a harcot. Ezzel szemben a felfelé tartott ujj azt jelenti, hogy a legyőzöttre halál vár.

(kázsé)

Paul W.S. Anderson rendező személyesen cáfolta az online terjedő pletykákat, melyek szerint Kit Harington izomzatát digitálisan javították fel.

(kázsé)

Kit Harington radikális átalakuláson ment át a film kedvéért. Saját bevallása szerint az egyik ok, amiért elvállalta a filmet az volt, hogy ilyenben is része lehessen. A végeredménnyel nagyon meg volt elégedve.