Pompeji

Pompeii

2023.12.22 Artemisia

Katasztrófaturizmus

A tragikus sorsú Pomeji történetét nagy vonalakban mindenki ismeri a történelemkönyvek lapjairól: hajdan virágzó antik város volt a Vezúv lábánál, kultúrák gazdag olvasztótégelye: oszkok alapították a Kr. e. 6.században, de később jelentős görög, etr... Teljes kritika

2015.08.04 kabel

Sablonokkal, klissékkel, közhelyekkel és agyonhasznált filmes csavarokkal teleszórt Pompeji nem lehetett volna jó film...soha. Paul W. S. Anderson nem egy jó rendező, ezt már bebizonyította elégszer a Kaptár filmekkel. Ebben a művében sincs semmi érd... Több

2019.06.22 Norbert93

Felejthető darab

Tényleg nem egy kifejezetten jó film, de nem olyan borzalmas, mint, ahogyan azt az összértékelése mutatja. A látványra nem lehet panasz, de vannak benne sablonjelenetek és sablonkarakterek, ezáltal a cselekmény sem túl érdekfeszítő. A film a játékideje alatt nyújthat kellemes kikapcsolódást, de semmilyen mélységet vagy eredetiséget ne keressünk benne.

2020.07.12 stevepisti

Tetszett

Mindenképp a látványvilággal operál a film, de szerintem a vége katasztrófához ez elengedhetetlen. A történet szerintem mindenkinek ismerős, aki valaha is hallott Pompeji- ről. A romantikus szál nélkül nekem jobban tetszett volna, de igy is egy jó kis történelmi katasztrófa filmet kaptunk.

2016.05.08 hell.l

Egy ókori katasztrófafilmnek elmegy ez is, ha nem lenne benne a kötelező szerelmi szál akkor akár sokkal jobban is sikerülhetett volna. A látványvilág az lélegzetelállító lett, ez egy tipikusan olyan film, ami a látványra épít inkább.

2017.08.14 czigler.nora

Hát, bevallom őszintén nem vártam sokat ettől a filmtől, és igazából ezt jól is tettem,mert így nem ért csalódás. Egyszer meg lehet nézni, mert legalább látványos

2016.10.01 Evcsi95

Szerintem mindenki kíváncsi arra, hogy mi is történt a Pompejiek utolsó napjaiban. Természetesen ebbe is sikerült szerelmet csempészni, de nem befolyásolta a filmet, inkább csak még jobban átérezhettük a tragédiát, ami ott történt.

2015.07.24 szd91

Túl sok plusz infót nem kaptunk Pompeiiről. Végigmentek szépen azokon a dolgokon amit töri órán elmondtak róla, vagy ha valaki utánaolvasott akkor nem kellett nagyon kutakodnia érte. A tragédia elmesélésén kívül pedzegették a szerelmi szálat, de neke... Több

2015.07.21 london2012

Szerintem a film eltér igencsak a valóságtól de ettől függetlenül egy jó filmre sikeredett és épp ezért érdemes is megnézni mindenképpen. Jó történet jó színészekkel.

2015.03.08 Rayman102

Én mielőtt megnéztem egy nagyon rossz filmre számítottam ezért nem is néztem meg hamar. Végül rászántam magam és nem is volt olyan rossz. Nem számítottam ilyen harcjelenetekre. A vulkán kitörést szerintem szépen kidolgozták. Bár nem tartozik a legjobb filmek közé viszont szerintem nem alakított rosszul Kit Harington.

2016.04.30 mrfaktor

Jó katasztrófa film, ami félelmetesen bemutatja, mi is történ Pompej városával amikor kitört a vulkán. Nem hiszem hogy minden részletében hiteles, de abszolút eltudom képzelni ezeket a történéseket. A szokásos szerelmi történettel körbefűzve.

2015.04.23 superxaba

Szerelmi szálat fonni egy kataszrtófafilm drámába mindig nyerő ötlet volt, mint reklámofotókon a kisgyerek és kutya kombó. A Popmeji esetében ez sem sikerült, langyos maradt a láva, ami elönti a várost!

2015.06.19 kovi23

Mindent összevetve a film gagyi koppintás szagú, kiszámítható, unalmas gyenge storyval rendelkezik, amire az ember nem számít a cím alapján. A gladiátoros jelentek tűrhetőek voltak, de az nagyon gagyi, hogy minden ami az Amfiteátrumban történik, mind... Több

2016.12.07 Szorcsik

Sokkal-sokkal jobb volt ez a film annál, mint amire az előzetes engedni következtetett. Nagy elvárásokkal ne legyünk vele szemben, de egyszer simán mgnézhető. Moziban kimondottan látványos lehetett.