A félszemű

True Grit

2022.03.10 Dinácska

Engem ez a film nem győzött meg, max arról hogy a Cohenék sem tudnak mindíg parádésat rendezni. Nekem a kislány az első pillanattól kezdve valamiért unszimpatikus, idegesítő, innentől már nem lesz egyszerű a film, de gondoltam hátha a Bridges valami... Több

2017.10.25 Deku

Szinte ledöbbentem, egy szerethető aranyos szuper filmet volt szerencsém látni. Ez már csúcs. Nagyon kellemes kis film, a látványvilága irtó szép és lélegzetelállító. Szerintem bőven szuper filmet kreáltak elénk a készítők.

2017.12.12 elekm90

A film látványvilága nagyon jó, Jeff Bridges, Matt Damon és Josh Brolin alakítása mind-mind kiváló. A főszereplő kislány azonban rendkívül idegesítő jelenség. Nagyon sok jó jelenettel van tele a film, de azok között néha kicsit leül, időnként kissé unalmassá válik. 7,5/10

2020.09.16 Lonka

A westernfilmek nem tartoznak a kedvenceim közé, de meg kell hagyni, ez egy izgalmas film lett. A kislány jól hozta a karaktert, és beleélte magát a szerepbe.

2020.02.11 Bizsu82

Kalandos élvezhető pörgős film. Jók az akció jelenetek benne. Én élveztem, jó kikapcsolódást adott. Nem untam, teljes hosszában lekötött. Modern western.

2020.09.10 szoljhozzam

Nagyon jól kidolgozott történet. És hihetetlen, hogy úgy tud zseniális lenni, hogy nincs túlbonyolítva, egyszerű a története, de mégis a fotelbe szegez.

2021.04.22 Yosihiro

Fél

Kíváncsi voltam erre a filmre, mit takar. Igazából nem vártam sokat. A címéből kiindulva szerintem mást kellett volna adnia. A történet jónak hangzik, csak szerintem az életkort tolták el. Nekem nem volt életszerű, hogy egy 14 éves lány ilyen "talpra... Teljes kritika

2020.03.07 indingo

Túl talpraesett volt a kislány. A történet sem valami hihető. Volt benne egy-két megmosolyogtató jelenet, de nekem csak közepes a film.

2015.08.12 Rikudou6

Megrázó, kemény film... A film hosszúsága ellenére nem unalmas. Megható film. Ajánlom mindenkinek. Ez a film egyszerűen zseniális. Színészi teljesítmény alapján is tökéletes.

2015.05.20 a.edit63

Remek karakterekkel telezsúfolt kis vadnyugati szösszenet ez, eszement jó párbeszédek és az a stílus, ahogy a félszemű beszél, vagy a ranger emelkedett nagyzolása, mind-mind rendkívül humoros és telitalálat. Ugyanakkor piszok gyenge forgatókönyv, történet és nem sok újdonság a vadnyugatos filmekhez képest.

2015.11.23 Beniko

Kiváló western. Nem a felületes lövöldözésekről szól, hanem mély mondanivalóval is bír. Jeff Bridges kitűnő szinészi teljesítményére is szeretném felhívni a figyelmet.

2015.11.28 storeman

Csodálatos rendezés a Coen fivérektől. Méltán zsebelte be a számtalanabbnál számtalanabb elismerést. Ezt, mint műfajkedvelő mondhatom el. Többször nézős.

2016.02.18 juliS

Azt hinné az ember, hogy a western-korszaknak leáldozott, és már senkit sem érdekel a kérges tenyerű és megtört tekintetű, meglett férfiak drámája a kies pusztaságban, aztán tessék, mégis: a zsánerből még mindig ki lehet hozni egy olyan történetet, a... Több

2015.03.10 Deni

Iszonyatosan jó film, zseniális alakításokkal mindenkitől. Kimondottan bejön, hogy az utóbbi években több minőségi western is készült. Jó kis sztori nagyszerű megvalósításban.