A hét szamuráj

Shichinin no samurai

2023.06.20 XPaolinoX

Nagyon jó film. Átadja a hangulatot, a japán kultúrát. Az a baj, hogy európai szemmel számomra a színészi játék túl ripacs volt, még a remek szinkron ellenére is. Ezt a „full faarc és teljes érzelemmentesség, vagy a legkisebb dologra is hatalmas ordí... Több

2017.08.30 Deku

Nagyon kellemes hatást ért el a végére ez a film. Szerintem nagyon megérte megnézni ezt a filmet, hiába volt néha gyenge és unalmas akkor is nagyon tetszett. Zeneileg például a toppon volt.

2022.12.19 JRD

Akira Kurosawa újabb legendás filmje

John Ford stílusa, western filmjei mély hatással voltak Kurosawara. Ennek köszönheti a mai kor, hogy Kurosawa valami egyedit alkotott és eltérve a japán filmes hagyományoktól kicsit merészebb vizekre evezett. A film bámulatos akciójelenetei és humora mind felemelte A hét szamurájt a legendás filmek soraiba. 1954-ben mutatták be a filmet és számos díjat, jelölést kapott. Még a Legjobb DVD díját is elnyerte egyik évben. Ha megnézed, és láttad már a Hét mesterlövészt, akkor erős párhuzamokat fogsz benne látni. Nem véletlen. A hét mesterlövész sztoriját Kurosawa A hét szamurája ihlette. De nem csak erre az 1960-as filmre volt hatással Kurosawa remeke. A Star Wars: Klónok háborúja és a Fejvadászok 2010 története is Kurosawa filmsztoriján alapszik. Érdemes megnézni, még ha fekete-fehér is. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2022.09.13 erahurka

Vásznon egész más

Kicsit féltem hogy munka után ez a 3,5 órás, meglehetősen régi szamuráj film kicsit sok lesz és unni fogom, de abszolút nem ez volt a helyzet, sőt, könnyebben lecsúszott, mint sok mai 2 órás film. Kuroszava időtlen klasszikust alkotott, zseniális pillanatai vannak még ha az akció néha kicsit zavarosra is sikerült. Élvezhető popcorn moziként is, de azért gondolatokat is igyekszik közölni, valahogy úgy, mint a mai felhozatalból Nolan. Nagyon régen láttam egyszer laptopon, azért vásznon ez is egészen más élmény volt, például az intermission, ami otthon zavaró, itt meg egy jó lehetőség volt könnyíteni magamon, de ez csak a jéghegy csúcsa, ráadásul ilyen fullos retro vetítésen még nem voltam, számomra az is hozzátesz, ha nem üres székek közt nézem a filmet.

2015.06.30 padfoot8925

A történet nem hagyja az embert felállni a székből. Örökké zseniális filmművészeti alkotás marad. Japán film így nem is kérdéses, hogy meg kellett nézzem. Imádtam!!!

2017.03.12 NorbiP

Teljesen oda voltam a filmért, szerintem egy fantasztikus filmalkotás. A színészek zseniálisak, és a rendezői munka is kiemelkedő. Mindenkinek ajánlom, aki nem allergiás a régi filmekre.

2016.05.04 raczdavidzsolt

Még szerencse, hogy nem szomorú szamuráj, de így se, úgy se tetszene. Nem fogott meg!

2015.12.29 sepsiklaudia

nagyon izgalmas, a kultúrájukba is jó bepillantást enged

2015.12.12 vinetty93

Szörnyű és borzalmas. Ezt adnám címnek rögtön. Egyáltalán nem találták el a filmet, az alapok jók lettek volna azonban valahogy mégse tudták úgy kivitelezni, ahogy azt illett volna ehhez a filmhez. Sajnos számomra így erősen bukta

2016.04.29 Hektor6

Nagyon hosszú film, és ez kicsit érezhető így, hogy a fiatalabb közönség már a pörgősebb filmekhez szokott. De ettől függetlenül egy alapmű, fontos darab, és érdekes dolog látni, hogy régen miként készítették a filmeket. A történet a hangsúlyos, meg ... Több

2015.03.07 imstlye

Ritkán nézek ilyen filmeket, de ebbe belefutottam... Hát azt kell mondjam hogy nem bántam meg, erős film nagyon! Egy igazi klasszikus, mindenkinek csak ajánlani tudom egészen fantasztikus.

2015.11.04 csenge

Vannak európai ember számára nehezen befogadható ázsiai filmek, de itt Kurosawa mindent megtesz azért, hogy ez egy univerzális opusz legyen, a védtelen szegények védelmet keresnek maguknak, jó és bátor harcosok (lovagok) védik a védteleneket. Közben ... Több

2015.03.09 ecsekieva2

Nem bántam meg hogy megnéztem , fordulatos! Japán fanatikusok egyszer nézzék meg, nem fog csalódást okozni. Egy igazi klasszikus, zseniális film annak ellenére is, hogy nem mai darab.

2016.07.03 SztarkTóni

Falusi népmese a 16. századi japánba helyezve. Toshiro Mifune zseniális mint mindig, a falusi jelenetek meg nagyon közelivé hozzák a történetet, és a drámai lezárás is erős és gyönyörű.