
Vélemények (15)
Nagyon jó film. Átadja a hangulatot, a japán kultúrát. Az a baj, hogy európai szemmel számomra a színészi játék túl ripacs volt, még a remek szinkron ellenére is. Ezt a „full faarc és teljes érzelemmentesség, vagy a legkisebb dologra is hatalmas ordí... Több
Nagyon kellemes hatást ért el a végére ez a film. Szerintem nagyon megérte megnézni ezt a filmet, hiába volt néha gyenge és unalmas akkor is nagyon tetszett. Zeneileg például a toppon volt.
John Ford stílusa, western filmjei mély hatással voltak Kurosawara. Ennek köszönheti a mai kor, hogy Kurosawa valami egyedit alkotott és eltérve a japán filmes hagyományoktól kicsit merészebb vizekre evezett. A film bámulatos akciójelenetei és humora... Több
Kicsit féltem hogy munka után ez a 3,5 órás, meglehetősen régi szamuráj film kicsit sok lesz és unni fogom, de abszolút nem ez volt a helyzet, sőt, könnyebben lecsúszott, mint sok mai 2 órás film. Kuroszava időtlen klasszikust alkotott, zseniális pil... Több
A történet nem hagyja az embert felállni a székből. Örökké zseniális filmművészeti alkotás marad. Japán film így nem is kérdéses, hogy meg kellett nézzem. Imádtam!!!
Teljesen oda voltam a filmért, szerintem egy fantasztikus filmalkotás. A színészek zseniálisak, és a rendezői munka is kiemelkedő. Mindenkinek ajánlom, aki nem allergiás a régi filmekre.
Hasonló filmek
Szörnyű és borzalmas. Ezt adnám címnek rögtön. Egyáltalán nem találták el a filmet, az alapok jók lettek volna azonban valahogy mégse tudták úgy kivitelezni, ahogy azt illett volna ehhez a filmhez. Sajnos számomra így erősen bukta
Nagyon hosszú film, és ez kicsit érezhető így, hogy a fiatalabb közönség már a pörgősebb filmekhez szokott. De ettől függetlenül egy alapmű, fontos darab, és érdekes dolog látni, hogy régen miként készítették a filmeket. A történet a hangsúlyos, meg ... Több
Vannak európai ember számára nehezen befogadható ázsiai filmek, de itt Kurosawa mindent megtesz azért, hogy ez egy univerzális opusz legyen, a védtelen szegények védelmet keresnek maguknak, jó és bátor harcosok (lovagok) védik a védteleneket. Közben ... Több
Ritkán nézek ilyen filmeket, de ebbe belefutottam... Hát azt kell mondjam hogy nem bántam meg, erős film nagyon! Egy igazi klasszikus, mindenkinek csak ajánlani tudom egészen fantasztikus.
Nem bántam meg hogy megnéztem , fordulatos! Japán fanatikusok egyszer nézzék meg, nem fog csalódást okozni. Egy igazi klasszikus, zseniális film annak ellenére is, hogy nem mai darab.