Gyilkos túra

Gyilkos túra

Deliverance

A négy barát úgy dönt, belevág egy hétvégi kalandba. Vadvizi evezésre indulnak egy hegyi folyón mielőtt azt végleg megszelídíti az ott felépülő gát. Kirándulásuk azonban halálos veszélyeket rejt magában, és az egyszerű kiruccanás harccá változik a túlélésért. Egyikük meghal, a többiek… Több

Rendező: John Boorman
Író: James Dickey
Forgatókönyvíró: James Dickey, John Boorman
Premier (HU): 2014.09.20.

2018.11.07 urbanistaa

A filmmel kapcsolatban nem véletlenül voltak fenntartásaim. Nagyon sok olyan jelenet vagy visszautalás van benne, amiket más filmekből koppinthattak. Közepes.

2018.10.17 Gyorvik

Ki hitte volna, hogy ugyanaz a rendezője a filmnek, mint a blockbuster Ördögűző folytatásának - mely utóbbi akkorát bukott, mint egy szamár a fogathajtó vb-n. A Gyilkos túra viszont nagyon eredeti és kiváló - ahogy a hozzászóló írja - ennyi év távlat... Több

2018.03.24 Gyalog őrmester

Sajnos én csak pár hónapja tudtam meg, hogy ilyen film létezik, de megnéztem. Szerintem nagyon ügyesen össze van rakva, feszült és izgalmas. Csak ajánlani tudom annak, aki kedveli a kaland-thrillereket.

2016.02.22 Telezsu

Izgalmas és végig feszültséget fenntartó film, ami végig leköti az embert a fikgyelmét, egy perce sem volt unlalmas. A kategória kedvelőinek csak ajánlani tudom!

2016.04.09 DarkMoss

Nagyon rendben van ez a film, igazán jó filmélmény valahányszor látja az embert. Nagyon profi. Minden percét élveztem! Kétségkívül öt pontos film!

Az időnként igen veszélyes jelenetek ellenére a színészek épp bőrrel megúszták a forgatást, ám ezt nem lehetett elmondani a filmben használt kenukról: öt fából készültet teljesen összetörtek, valamint egy alumíniumból készült is súlyosan megsérült.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatás elején az író, James Dickey is a stábbal tartott, ám a viselkedésével (pl. a színészeket még a szünetekben is a karaktereik nevén szólította, a rendező munkájába pedig állandóan beleszólt) hamar kivívta munkatársai ellenszenvét. Dickey-t végül elküldték a forgatásról, s csak a cameo-szerepére hívták vissza. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film végén megjelenő seriffet az alapul szolgáló regény, s egyben a film frogatókönyv írója, James Dickey játszotta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az alacsony költségvetésnek köszönhetően a stáb nem tudott biztosításra pénzt költeni, így a filmeb látható jeleneteket a színészek mind maguk csinálták, kaszkadőr nélkül (Pl. Jon Voight valóban megmászta a hatalmas sziklát).Szerző: ArpiHajdu és Réci