A félelem bére

A félelem bére

Le salaire de la peur
Peter van Eyck
Yves Montand

És most a bátraknak felcsillan a remény: kigyulladt az olaj. Az olajkút oltása csak speciális eljárással lehetséges: nitroglicerinnel kell berobbantani az égő olajat és gázokat. A nitroglicerint azonban csak több száz kilométerről, teherautóval, úttalan utakon lehet… Több

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1955.08.04.

2021.03.26 jakedave

legújabb vélemény a nap véleménye

Vajon milyen színű a félelem?

1953-ban Franciaországban olyan filmet készítettek Georges Arnaud 3 évvel korábban megjelent, azonos című regényéből, hogy arra az egész világ felkapta a fejét. Mind a mai napig kötelező darab az igényes közönség számára. A film cselekménye egy közép... Teljes kritika

Yves Montand talán legjobb filmje. Elénk tárul egy furcsa világ, és még furább, a pénzért bármire képes emberek. Zseniális mozi. Ajánlom mindenkinek.

2015.11.03 Cptn_Cold

Szórakoztató film, vicces karakterek, remek tálalással, jól megírt forgatókönyvvel, váratlan fordulatokkal. örök kedvencem, egyszerűen nagyszerű. Kihagyhatatlan.

2017.05.01 Tybor99

Kevés olyan film létezik a világon ami 60 év után is kiváló és A félelem bére egy ilyen film.Zseniális.

2017.08.14 Berto49

Clouzot nagy mestere volt a feszültség keltésének és megtartásának. Ismerem a végét, mégis szurkoltam a szerencsétlen életüket kockáztató sofőrökért, de sajnos ebben a változatban (színezett és bővített) is ugyanaz történt, mint a többiben. A filmről... Több

A film 1955-ös első magyar szinkronjában Yves Montand magyar hangja Gábor Miklós volt.Szerző: Berto49

A film szerepel az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Ez volt az első film, ami elnyerte az Arany Pálma- és az Arany Medve-díjat is. Szerző: rbernadett

Jean Gabin visszautasította azt a szerepet, amit végül Charles Vanel kapott, mert azt gondolta, hogy a rajongói nem fizetnének azért, hogy gyáva emberként lássák a filmvásznon. Szerző: rbernadett

Yves Montand első drámai szerepe. Szerző: rbernadett