A félelem bére (1953)

Le salaire de la peur

jakedave   2021. 03. 26.

legújabb vélemény a nap véleménye

Vajon milyen színű a félelem?

1953-ban Franciaországban olyan filmet készítettek Georges Arnaud 3 évvel korábban megjelent, azonos című regényéből, hogy arra az egész világ felkapta a fejét. Mind a mai napig kötelező darab az igényes közönség számára. A film cselekménye egy közép... teljes kritika»

Berto49   2017. 08. 14.

Clouzot nagy mestere volt a feszültség keltésének és megtartásának. Ismerem a végét, mégis szurkoltam a szerencsétlen életüket kockáztató sofőrökért, de sajnos ebben a változatban (színezett és bővített) is ugyanaz történt, mint a többiben. A filmről... több»

Cptn_Cold   2015. 11. 03.

Szórakoztató film, vicces karakterek, remek tálalással, jól megírt forgatókönyvvel, váratlan fordulatokkal. örök kedvencem, egyszerűen nagyszerű. Kihagyhatatlan.

Tybor99   2017. 05. 01.

Kevés olyan film létezik a világon ami 60 év után is kiváló és A félelem bére egy ilyen film.Zseniális.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 16.

Yves Montand talán legjobb filmje. Elénk tárul egy furcsa világ, és még furább, a pénzért bármire képes emberek. Zseniális mozi. Ajánlom mindenkinek.

FarZoo   2015. 06. 24.

Alapvetően nem rossz film. Viszont a kora miatt azért főként a mai filmekkel összehasonlítva vontatottabb, lassúbb cselekményű, ezért néhol unalmasnak tűnhet. Van egy különleges hangulata a filmnek. Megfogó, érdeklődést felkeltő, elgondolkoztató.

Peter van Eyck
Yves Montand

A film 1955-ös első magyar szinkronjában Yves Montand magyar hangja Gábor Miklós volt.

(Berto49)

A film szerepel az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

Ez volt az első film, ami elnyerte az Arany Pálma- és az Arany Medve-díjat is.

Jean Gabin visszautasította azt a szerepet, amit végül Charles Vanel kapott, mert azt gondolta, hogy a rajongói nem fizetnének azért, hogy gyáva emberként lássák a filmvásznon.

Yves Montand első drámai szerepe.

A film a negyedik legnagyobb bevételt hozó filmje volt ebben Franciaországban, ebben az évben.

A félelem bére forgatókönyve Georges Arnaud írása alapján készült el.

A félelem bére című film Yves Montand első kirobbanó mozisikere volt, ez tette őt ismertté.

Véra Clouzot a rendező felesége volt.