North by Northwest

Adam Williams
James Mason

Az egyszerű reklámszakembert, Roger Thornhillt egy nap elrabolják egy étteremből. Az eset mögött egy ellenséges kém, Philip Vandamm áll, aki csalétekként próbáljam meg felhasználni a férfit. Roger megpróbálja tisztázni magát, azonban élete egyre nagyon veszélybe kerül, és felbukkan a színen egy… Több

Premier: 1959.07.01. | HBO Max (2022.10.01.)

2017.08.30 Deku

Könnyű ezt a filmet dicsérni. Mintha minden pillanata bearanyozná a perceimet amit vele töltök. A sztori, a színészek és még a zene is nagyon a helyén volt. Ritka csodás film.

2015.02.10 Milanman

Alfred Hitchcock filmográfiája hemzseg a zseniálisnál zseniálisabb filmektől, noha Ő maga személyesen a 20. század másik nagy zsenijéhez Stanley Kubrickhoz hasonlóan nem nyert Oscar díjat. Az Észak-északnyugat a krimi műfajának egyik alapköve, fantas... Több

2016.10.15 Scramananga

Az első Hitchcock film, amit láttam, és nagyon tetszett. Mind a színészek, min a töréténet, de még a zene is nagyon jó. Történetében, izgalmas, lebilincselő, és Carry Grant a tökéletes szereplő a karakterhez. Még ma is el tudja kápráztatni a nézők... Több

2016.04.27 mrfaktor

A mai napig izgalmas, érdekes krimi a mindig fantasztikus Hitchcock rendezésében. Nagyon csavaros a története, az ember az utolsó pillanatokig nem tudja kire gyanakodjon, vagy ki a barát-ellenség. A híres kukoricaföldes repülőgépes jelenet pedig örök klasszikus.

2015.06.15 fancsi094

Hitchcock filmjei a mai napig átjárják az embert mikor nézi. Olyanok mint egy régi könyv, amit újra és újra szívesen a kezébe vesz az ember. Örök klasszikus.

Alfred Hitchcocknak az MGM-el is komoly vitája volt a film kapcsán, ugyanis a stúdió túl hosszúnak ítélte a 2 óra 16 perces műsoridőt. Hitchcock azonban nem volt hajlandó megcsonkítani a művét és a szerződése egyik záradékára hivatkozott, amely szerint a rendező dönt a film művészi kivitelezéséről, hosszáról és költségeiről is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Rushmore-hegyen való forgatás azért volt fontos Alfred Hitchcocknak, hogy érzékeltetni tudja, hogy az amerikai álom olykor amerikai rémálommá is válhat. Ez számos olyan szervnek szúrta is a szemét, amely a film jóváhagyásáért volt felelős. Még vissza is vonták a forgatási jogokat azzal az indokkal, hogy a történet nyilvánvaló megszentségtelenítés. Hitchcock végül mégis leforgathatta a híres jelenetét, de maketteket kellett alkalmaznia hozzá.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film eredeti címe Ember Lincoln orrán lett volna, utalva ezzel a Rushmore-hegyre, amelyen a filmet forgatták. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A jegypénztárak adatai szerint 9,8 millió dolláros bevételt eredményezett a film.Szerző: Bogi87