Észak-északnyugat

North by Northwest

2017.08.30 Deku

Könnyű ezt a filmet dicsérni. Mintha minden pillanata bearanyozná a perceimet amit vele töltök. A sztori, a színészek és még a zene is nagyon a helyén volt. Ritka csodás film.

2015.02.10 Milanman

Alfred Hitchcock filmográfiája hemzseg a zseniálisnál zseniálisabb filmektől, noha Ő maga személyesen a 20. század másik nagy zsenijéhez Stanley Kubrickhoz hasonlóan nem nyert Oscar díjat. Az Észak-északnyugat a krimi műfajának egyik alapköve, fantas... Több

2016.10.15 Scramananga

Az első Hitchcock film, amit láttam, és nagyon tetszett. Mind a színészek, min a töréténet, de még a zene is nagyon jó. Történetében, izgalmas, lebilincselő, és Carry Grant a tökéletes szereplő a karakterhez. Még ma is el tudja kápráztatni a nézők... Több

2016.04.27 mrfaktor

A mai napig izgalmas, érdekes krimi a mindig fantasztikus Hitchcock rendezésében. Nagyon csavaros a története, az ember az utolsó pillanatokig nem tudja kire gyanakodjon, vagy ki a barát-ellenség. A híres kukoricaföldes repülőgépes jelenet pedig örök klasszikus.

2015.06.15 fancsi094

Hitchcock filmjei a mai napig átjárják az embert mikor nézi. Olyanok mint egy régi könyv, amit újra és újra szívesen a kezébe vesz az ember. Örök klasszikus.

2015.10.16 Blindspot

Jobban jársz, ha meg se nézed. Igen a válaszodra a kérdés, olyan rossz lett, hogy jobb kihagyni. Kár taglalni a sztori pocsék a karakterek, amit játszanak szintén gyengusz így hát én ezt nem venném fel top listásnak.

2016.02.22 anita9215

Nem igazán voltam sose híve a régebbi filmeknek ez azonban mégis egyszerű de elbűvölő alkotás lett. Nekem nem került szinte semmibe megkedvelni. Nagyszerű amit a színészi játékkal leműveltek és a sztori is baromi stabilan egyben volt. Egyszóval imádtam.

2015.03.27 Toncsi

Az Észak-Északnyugat Hitchcock egyik legérettebb munkája, és minden idők egyik, ha nem a legjobb thrillere. Ezt a film valóban olyan, hogy még a kritikusok kezéből is kiveszi a tollat, mestermunka!

2014.12.06 JollyDzsé

Hitchcock zsenije két és negyed órában. Kötelező anyag!

2015.03.04 mozifever