From Russia with Love

Lotte Lenya
Pedro Armendáriz
Robert Shaw
Sean Connery

A 007-es ügynöknek ezúttal Isztambulba kell utaznia, hogy ellopjon egy kódfejtő szerkezetet, amely mind a két nagyhatalomnak nagy segítségére lehet a másik elleni küzdelemben. A játékban azonban nem csak a hidegháború országai vesznek részt, hanem egy KGB-s ügynöknő és egy ördögien briliáns… Több

Rendező: Terence Young
Író: Ian Fleming
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1963.10.10. | HBO Max (2022.05.01.)
Több

2021.08.27 Kósa Bence

Kicsit lassabb film, mint az előző rész, de így is izgalmas. Sean Connery itt a legjobb a 007-es ügynök szerepében. Jó kikapcsolódás.

2016.05.19 Yosihiro

A közepes filmek közés sorolnám. Nézhető és mégis izgalmas mintha hullámozna film Connery is így hullámzuik a szerepben de többségében jól alakítja a szerepét. Ezektől függetlenül remek kikapcsolódás! üdv Yosi

2018.12.16 dailyfilmsan

A második James Bond film már kifinomultabb és kémesebb mint az első. Viszont James Bond karaktere csúszott egyet ezzel a sztorival. Nem mondom még mindig hozza a csúcskémet de a szívtipró része nem jött össze. Az előre ráizgatott Bondlány és az aho... Több

2021.01.24 elekm90

Szerintem jó rész, bár annyira nem, mint a Dr. No vagy a Goldfinger. Az eleje ígéretes volt az isztambuli szállal, Kerim Bey egy nagyon szórakoztató és szerethető karakter volt. A kétharmadánál számomra picit leült, a vonatos rész annyira nem tetszett.

2016.09.09 Scramananga

Az From Russia With Love, megérdemelten van a legjobb Bond filmek között: a már megszokott világ megmentés helyett, egy sokkal kisebb, de mégis jelentősebb történetet kapunk. Nagyon jól adja vissza a hidegháború hangulatát. A színészek is nagyon jók:... Több

Sean Connery játéka annyira megtetszett Ian Flemingnek, hogy az író a későbbi regényeiben skót felmenőkkel ruházta fel James Bond karakterét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film rendezése iránt egy ideig Alfred Hitchcock is érdeklődött.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 52 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A Tatyjana Romanova-t megformáló Daniela Bianchi 21 évesen alakította a Bond-lányt.Szerző: Bogi87

Értékelés: 5.5/10
(2015. 11. 09.)
Az Oroszországból szeretettel nagy tragédiája tulajdonképpen tehát az, hogy akkor próbálta az egész Bondság inverzét venni, amikor még ki sem alakult, hogy pontosan mit is kell érteni ez alatt. Több