Oroszországból szeretettel (1963)

Lotte Lenya
Pedro Armendáriz
Robert Shaw
Sean Connery

Kósa Bence   2021. 08. 27.

Kicsit lassabb film, mint az előző rész, de így is izgalmas. Sean Connery itt a legjobb a 007-es ügynök szerepében. Jó kikapcsolódás.

dailyfilmsan   2018. 12. 16.

A második James Bond film már kifinomultabb és kémesebb mint az első. Viszont James Bond karaktere csúszott egyet ezzel a sztorival. Nem mondom még mindig hozza a csúcskémet de a szívtipró része nem jött össze. Az előre ráizgatott Bondlány és az aho... több»

Yosihiro   2016. 05. 19.

A közepes filmek közés sorolnám. Nézhető és mégis izgalmas mintha hullámozna film Connery is így hullámzuik a szerepben de többségében jól alakítja a szerepét. Ezektől függetlenül remek kikapcsolódás! üdv Yosi

elekm90   2021. 01. 24.

Szerintem jó rész, bár annyira nem, mint a Dr. No vagy a Goldfinger. Az eleje ígéretes volt az isztambuli szállal, Kerim Bey egy nagyon szórakoztató és szerethető karakter volt. A kétharmadánál számomra picit leült, a vonatos rész annyira nem tetszett.

Scramananga   2016. 09. 09.

Az From Russia With Love, megérdemelten van a legjobb Bond filmek között: a már megszokott világ megmentés helyett, egy sokkal kisebb, de mégis jelentősebb történetet kapunk. Nagyon jól adja vissza a hidegháború hangulatát. A színészek is nagyon jók:... több»

pqrs   2016. 02. 09.

Világmegmentős akciófilm helyett lassabb kémfilmet kapunk, ám ettől még feszült és izgalmas minden perce. A SPECTRE első feltűnése emlékezetes, ahogyan a vonatos részekre is máig visszautalnak a modern Bond - filmekben.

csenge   2015. 04. 22.

Számomra nagyon hangulatos ez a régi típusú Bond film, de a varázsát nagyrészt az adja, hogy már régi, része a legendának, nem feltétlenül az, hogy önmagában olyan jó film. A mai mércék szerint talán kicsit egyszerű, néhol vontatott, és persze a technikai dolgoktól sem lehet amúgy mindig eltekinteni.

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 52 kritika alapján.

A Tatyjana Romanova-t megformáló Daniela Bianchi 21 évesen alakította a Bond-lányt.

Albert R. Broccoli és Harry Saltzman 2. közös munkája.

4 Bond-lány tűnik fel a filmben.

A Zora-t eljátszó Martine Beswick 22 esztendős volt, mikor leforgatták a filmet.