James Bond: Halálos rémületben (1987)

The Living Daylights

elekm90   2021. 02. 18.

Timothy Dalton első Bond-filmje egyszerre akar komoly és könnyed lenni, kicsit két szék között a pad alá esik. Az akciók és a karakterek többnyire jók. Nekem Dalton bejött a 007-es ügynök szerepében, Koskov és Pushkin karakterei is. A Bond-lány viszo... több»

Deku   2017. 12. 10.

Talán nem ez lesz az egyik legismertebb vagy legizgalmasabb történet de mindenképp érdemes megnézni. Tökéletes példa ez arra, hogy nem mindig kell kiemelkedőnek lennie a filmnek.

Yosihiro   2016. 05. 18.

Egy nézhető Bond filmet láthatunk egy nem Bond alakítással, és ezzel mindent elmondtam. Üdv, Yosi

Scramananga   2016. 09. 17.

Timothy Dalton, az egyik legjobb Bond-színész, de nem tud mit kezdeni a szereppel. A zene jó a történet csavaros, de sajnos nem köt le annyira. A Bond-lány ,nekem annyira nem maradt meg, a gonoszok, pedig érdektelenek. Lehetett volna sokkal jobb, de meg kell hagyni: méltó fejhajtás, a Sean Connery éra előtt.

film kedvelő   2016. 12. 20.

Az első másfél óra egy igazi kémfilm volt, ami leköti az embert és élvezi, amit James Bond csinál. Az utolsó fél óra viszont rettentő gyengére csinálták. Unalmas és tipikus amerikai lezárás.

Svastitsd   2016. 02. 13.

Kicsit túl nagy szerepet kapnak már a modernebbnél modernebb kütyük, emiatt nehezebb érteni mit is csinálnak éppen a szereplők, mi a céljuk. Ennek ellenére jók a színészi alakítások.

pqrs   2016. 01. 24.

Igazi klasszikus Bond kaland lett, egzotikus utazásokkal és izgalmas akciókkal. Tomithy Dalton sajnos túl korán érkezett ahhoz, hogy a közönség elfogadja azt az érzelmes Bondot, amit ma Daniel Craig alakít. A történet kellően fordulatos, az Aston Martin szép és az ellenfelek is rendben vannak.

67-en halnak meg a filmben.

(Norbi)

Wales hercege és a hercegné is részt vett a film premierjén az Odeon Leicester Square-en, Londonban.

Timothy Dalton magyar hangját Kovács István biztosította (1991), majd 1996-ban az újraszinkronizált, felújított változatban Vass Gábor.

Timothy Dalton célja az volt, hogy Bond érzelmesebb oldalát vigye vászonra. Ehhez képest pont, hogy túl keményen formálta meg a karaktert a korábbiakhoz képest.

John Barry 11. és egyben utolsó alkalommal komponálta meg James Bond-film zenéjét.

A produceri feladatokat 3 személy látta el.Albert R. Broccoli, az ő mostohafia, Michael G. Wilson és lánya, Barbara Broccoli.

Egészen a 2006-os Casino Royale-ig ez volt az utolsó film, melynek címe megegyezett Ian Fleming egy művével.

Brad Whitaker megformálása kapcsán felmerült Lee Van Cleef neve is.

Koskov őrnagy az első főgonosz a szériában, akivel nem James Bond végez.

Joe Don Baker jelen filmben mint gonosztevő jelenik meg, azonban két későbbi James Bond-filmben (Aranyszem, A holnap markában) Jack Wade CIA-ügynököt formálja meg, aki pozitív szereplő.