A kém, aki szeretett engem (1977)

The Spy Who Loved Me

elekm90   2021. 02. 08.

Számomra az egyetlen igazán jó Bond-film a Roger Moore-érából. Ez sem teljesen mentes a hülyeségektől, de előző két részhez képest ez a film végre komolyabban vette magát. Tetszett a tengeralattjárós sztori és a két ügynök kapcsolata, ahogy együttműk... több»

Deku   2017. 10. 23.

Igazából azt vártam, hogy ez egy eszméletlen durranás lesz, aztán durranás lett csak negatív módon. Ritka nagy csalódás volt a film. Pedig nagy elvárásokkal tettem le a döntésem a film mellett.

Sabnock Sanatory   2020. 12. 28.

Nem szeretem, és nem is szerettem soha a James Bond filmeket, de Roger Moore-t imádom. Ezért ezeket a mozikat megnézem. Ez sem volt kivétel, és tetszett. Izgalmas, pörgős és szerethető film. Békebeli akciófilm káromkodás és csúnya szavak nélkül. És mégis üt. Ajánlott kategória.

Yosihiro   2016. 05. 19.

R. Moore egyik legjobb Bond alakítását láthatjuk a filmben amiben van akció romantika és akció is. csak ajánlani tudom a megnézését. Üdv Yosi

Scramananga   2016. 09. 09.

Moore legjobb filmje. Itt talált igazán magára, és nagyon jól van a karaktere is megírva. A színészek is jól lettek megválogatva, pl: Barbara Bach picit unalmas egy idő után, de szórakoztat, akárcsak Richard Kiel, aki emlékezetes Henchman. Curd Jürge... több»

Svastitsd   2016. 02. 13.

Mai szemmel nézve már kicsit lassú, hiszen régebben sokkal lassabbak voltak a filmek. A történet nagyon jó, ahogy a James Bondoknál ezt megszoktuk. Ez talán kicsit rosszabbra sikeredett mint az előző.

gyurcyka   2015. 12. 19.

roger moore.ö volt nekem annó az igazi james bond.van a filmben poén,akció és persze egy csipet romantika.a 80 as évek mozi slágere volt.nekem tetszett!

Eredetileg Lois Chiles amerikai színésznő játszotta volna el Anya Amasova szerepét, de visszautasította azt, mikor úgy döntött, ideiglenesen nyugdíjba vonul.

Két Bond-lány szerepelt a filmben.

Harry Saltzman producer a filmet megelőzően, 1975-ben adta el 50%-os részesedését £20 millióért.

Barbara Bach formálta meg az idősebb Bond-lányt, Ánya Amaszovát, ugyanis 30 éves volt a forgatáskor.

A fiatalabb Bond-lányt, Naomit a 27 éves Caroline Munro alakítja.

A főcím zenéje Marvin Hamlisch munkáját dicséri.

A víz alatt játszódó jelenetekhez a helyszínt a Bahamák (Nassau) szolgáltatta.

A film egyik jelenetében M és Gogol tábornok a keresztnevükön szólítják egymást. Ezt mondják: M: "Csak Ön után, Alexis." Gogol: "Ugyan, Ön után, Miles."

Ez volt a széria első filmje, melyet Magyarországon is bemutattak, méghozzá 1989. május 29-én. Ez valójában tíz évvel a film világpremierje után volt.

David Prowse is esélyes volt Jaws megformálására.