Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Tűzgolyó (1965)

Thunderball

dailyfilmsan   2019. 02. 21.

A többi JAmes Bond filmhez képest nem elég pörgős. Minha a technikai része is visszaugrott volna az időben és mivel nagyon sejtelmessé akarták tenni a főgonosz szervezetét így nem kaptunk elég információt róluk és kb nem is leheetett tudni nagyjából ... több»

Yosihiro   2016. 05. 18.

Hát nem a legjobb Bond film de úgy érzem talán innentől kezdve jöttek a jó részek. Ebben a részben túl sablonos az elrabolt repülő és a katonai beütés. Sean C. szerintem jót alakít ebben a részben is. Érdmes megnézni Üdv Yosi

Scramananga   2016. 09. 09.

Rossz ütemezésű film. Az eleje izgalmas, és egy sztorit sejtet, de idővel, a történet tönkreteszi magát. Az én figyelmem csak lankadt, és lankadt, ha végén nem lett volna ott John Barry zenéje, elaludtam volna.

pqrs   2016. 02. 09.

Egzotikus helyszín, gyönyörű nők, a világ megmentése. A Goldfinger után a második legalapabb film, amiben Sean Connery a legjobb alakítást nyújtja a 007-es szmokingjában és Largo is emlékezetes gonosz a cápákkal együtt.

MrBlond   2016. 03. 30.

A korhoz képest teljesen élvezhető film, van benne sok jó jelenet, csinos nők, meg izgalmas akciók, szóval minden megvan benne, ami egy jó filmhez kell. Még mai viszonylatban is teljesen megállja a helyét.

varjú   2014. 11. 10.

Nem a legismertebb James Bond film, de talán az egyik legjobb, vagy legalábbis az első igazán jó. A Dr. No még viszonylag gyerekes volt, hogy úgy mondjam, nem volt olyan jól összerakva, de ez itt már igazán olyan, mint egy rendes James Bond film.

Claudine Auger

Összesen 3 Bond-lány szerepel a filmben.

Molly Peters 23 esztendős volt, mikor Bond-lány lett, Patricia Fearing szerepében.

Claudine Auger 23 évesen lett Bond-lány. ő volt Dominique Derval / Domino a filmben.

A Tűzgolyó-ban a legidősebb Bond-lány a 28 éves Luciana Paluzzi volt, aki Fiona Volpe-t formálta meg.

Raquel Welch is esélyes volt Domino Derva megformálására.

Ez volt az első film a szériában, melyben valóban Sean Connery-t láthatja a néző a pisztoly csöves (gunbarrel) jelenetben, ami később a sorozat védjegyévé vált. Korábban mindig a dublőre szerepelt helyette.

Az első James Bond-film, amely Magyarországon is bemutatásra került.

Domino Derval karakterét az eredeti tervek szerint Julie Christie játszotta volna el.

A film bevétele világszerte több volt, mint az első három Bond-filmnek együttvéve.

A film alaptörténete alapvetően Jack Whittingham színdarabjára építkezik.