Tűzgolyó (1965)

Thunderball

Claudine Auger

elekm90   2021. 02. 01.

Visszalépés a Goldfinger után, de nem rossz. Kicsit azt érzem rajta, hogy az előző rész sikerén felbuzdulva egy nagy dobást akartak összehozni, de elmarad tőle. A Bond lányok és a látvány tetszettek, ahogy a film eleje is a klinikás jelenetekkel és a... több»

Yosihiro   2016. 05. 18.

Hát nem a legjobb Bond film de úgy érzem talán innentől kezdve jöttek a jó részek. Ebben a részben túl sablonos az elrabolt repülő és a katonai beütés. Sean C. szerintem jót alakít ebben a részben is. Érdmes megnézni Üdv Yosi

dailyfilmsan   2019. 02. 21.

A többi JAmes Bond filmhez képest nem elég pörgős. Minha a technikai része is visszaugrott volna az időben és mivel nagyon sejtelmessé akarták tenni a főgonosz szervezetét így nem kaptunk elég információt róluk és kb nem is leheetett tudni nagyjából ... több»

Scramananga   2016. 09. 09.

Rossz ütemezésű film. Az eleje izgalmas, és egy sztorit sejtet, de idővel, a történet tönkreteszi magát. Az én figyelmem csak lankadt, és lankadt, ha végén nem lett volna ott John Barry zenéje, elaludtam volna.

pqrs   2016. 02. 09.

Egzotikus helyszín, gyönyörű nők, a világ megmentése. A Goldfinger után a második legalapabb film, amiben Sean Connery a legjobb alakítást nyújtja a 007-es szmokingjában és Largo is emlékezetes gonosz a cápákkal együtt.

varjú   2014. 11. 10.

Nem a legismertebb James Bond film, de talán az egyik legjobb, vagy legalábbis az első igazán jó. A Dr. No még viszonylag gyerekes volt, hogy úgy mondjam, nem volt olyan jól összerakva, de ez itt már igazán olyan, mint egy rendes James Bond film.

MrBlond   2016. 03. 30.

A korhoz képest teljesen élvezhető film, van benne sok jó jelenet, csinos nők, meg izgalmas akciók, szóval minden megvan benne, ami egy jó filmhez kell. Még mai viszonylatban is teljesen megállja a helyét.

A Tűzgolyó hozta el a James Bond-franchise második Oscar-díját: a Legjobb vizuális effektek kategóriájában diadalmaskodott. Ezután újabb Oscar-díjas Bond-filmre majdnem 50 évet kellett várni, mikor 2013-ban a Skyfall hozott el két aranyszobrot is.

Létezik egy közkeletű anekdota, miszerint a főcímzene utolsó hangját Tom Jones olyan sokáig kitartotta, hogy az énekes elájult.

Ez volt az első film a franchise történetében, ahol a főcímbeli íriszjelenetnél a James Bondot alakító színészt láthatjuk. Korábban ezt a jelenetet Bob Simmons kaszkadőrrel forgatták le.

Összesen 3 Bond-lány szerepel a filmben.

Molly Peters 23 esztendős volt, mikor Bond-lány lett, Patricia Fearing szerepében.