Goldfinger

Gert Fröbe
Harold Sakata
Gert Fröbe
Sean Connery

A legnagyobb angol bank gyanakodni kezd a nemzetközi aranykereskedőre, Auric Goldfingerre, aki a sejtés szerint hatalmas mennyiségű aranyat halmoz fel. A bank arra kéri az MI6-et, hogy James Bond járjon végére az ügynek. Hamarosan kiderül, hogy Goldfinger az évszázad bűntényét tervelte ki,… Több

Rendező: Guy Hamilton
Író: Ian Fleming
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1964.09.17. | HBO Max (2022.05.01.)
Több

2021.01.24 elekm90

Izgalmas és akciódús rész, humoros jelenetből sincs hiány (például a golfozós jelenet csattanója), ráadásul az első Aston Martin is itt mutatkozik be, nem is akárhogyan. A sztori ötletes Goldfinger tervével és indítékával, egyedül a Bond-lányok nem v... Több

2020.08.24 moviemafia

Úgy gondolom, a régebbi Bond-filmekben mai szemmel nincs nagy élvezet, azonban Sean Connery ikonikus alakítása miatt megéri megnézni őket.

2019.05.20 indingo

Egy izgalmas, jól összerakott Bond-film, és nem elhanyagolható az őt alakító Sean Connery, akinek van stílusa. Az egyik legjobb zenét és főcímdalt is csak ajánlani tudom.

2016.05.19 Yosihiro

A legjobb Bond film szerintem S. Connery nagyot alakít és a történet is izgalmas. A korát meghazuttoló pörgős és izgalmas. Csak ajánlani tudom a megnézését! Üdv Yosi :)

2017.07.23 Deku

Szerintem Sean Connery nagyszerű választás volt a James Bond karakterének eljátszásra. A legjobbak között van. Emellett ahhoz képest, hogy mikori film elég szórakoztató.

A Goldfinger volt az első film a James Bond-franchise történetében, mely Oscar-díjat nyert (a Legjobb hangeffekt kategóriában).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A producerek egy ideig Orson Wellest akarták Goldfinger szerepére szerződtetni, ám a színész-rendezőnek túl magas lett volna a bére, így elesett a lehetőségtől.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben elhangzik egy utalás, miszerint Bond korábbi autója egy Bentley volt Aston Martin helyett. A James Bond-regényekben egyébként valóban a Bentley volt a 007-es ügynök verdája.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Összesen 3 Bond-lány szerepel a filmben.Szerző: Bogi87

(2015. 11. 23.)
Kár, hogy erről az alapról a széria nem intelligensen tovább-, hanem csak visszafejlődni tudott, egy-egy reboottal lökve újra mozgásba az egyre inkább haldokló motort... Több