James Bond: Goldfinger (1964)

Goldfinger

James Bond: Goldfinger

Shirley Eaton
Lois Maxwell
Gert Fröbe
Harold Sakata
Gert Fröbe

elekm90   2021. 01. 24.

Izgalmas és akciódús rész, humoros jelenetből sincs hiány (például a golfozós jelenet csattanója), ráadásul az első Aston Martin is itt mutatkozik be, nem is akárhogyan. A sztori ötletes Goldfinger tervével és indítékával, egyedül a Bond-lányok nem v... több»

moviemafia   2020. 08. 24.

Úgy gondolom, a régebbi Bond-filmekben mai szemmel nincs nagy élvezet, azonban Sean Connery ikonikus alakítása miatt megéri megnézni őket.

indingo   2019. 05. 20.

Egy izgalmas, jól összerakott Bond-film, és nem elhanyagolható az őt alakító Sean Connery, akinek van stílusa. Az egyik legjobb zenét és főcímdalt is csak ajánlani tudom.

Yosihiro   2016. 05. 19.

A legjobb Bond film szerintem S. Connery nagyot alakít és a történet is izgalmas. A korát meghazuttoló pörgős és izgalmas. Csak ajánlani tudom a megnézését! Üdv Yosi :)

Deku   2017. 07. 23.

Szerintem Sean Connery nagyszerű választás volt a James Bond karakterének eljátszásra. A legjobbak között van. Emellett ahhoz képest, hogy mikori film elég szórakoztató.

dailyfilmsan   2019. 01. 16.

Talán a legjobb Bond film mind közül, de az egyik legjobb biztosan. Szerkezetileg jól felépített, sokszínű és izgalmas film. Van benne minden romantika, autós üldözés ármány és humor is. Egyedül a balett mozdulatok nem kellenének bele amiket legtöbb... több»

Scramananga   2016. 09. 09.

A legjobb Bond film. Connery érezhetően mindent megtett, Gert Fröbe az egyik (hanem a legjobb) Bond-gonosz, Honor Blackman pedig a legjobb Bond-lány (Pláne olyan névvel, mint Pussy Galore). A henchman emlékezetes, a főcímdal magával ragadó, kellően humoros, és komoly. 10/10

A Goldfinger volt az első film a James Bond-franchise történetében, mely Oscar-díjat nyert (a Legjobb hangeffekt kategóriában).

A producerek egy ideig Orson Wellest akarták Goldfinger szerepére szerződtetni, ám a színész-rendezőnek túl magas lett volna a bére, így elesett a lehetőségtől.

A filmben elhangzik egy utalás, miszerint Bond korábbi autója egy Bentley volt Aston Martin helyett. A James Bond-regényekben egyébként valóban a Bentley volt a 007-es ügynök verdája.

Összesen 3 Bond-lány szerepel a filmben.

Az első film, melynek főcím zenéjét Shirley Bassey komponálta meg.